Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree3Одобрявам
  • 2 Post By krasio_79bs
  • 1 Post By i77kolev

GREE PULAR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    4
    #1

    GREE PULAR

    Добър ден.
    Искам да попитам за съвет имам проблем с следния климатик GREE PULAR BTU 12-ка духа топъл въздух но не иска да топли и харчи страшно много ток...при зададени 23 24 С в стаята не се вдига повече от 22 С.... намира се на първия етаж и съм панелка сложен е в спалнята стаята е 11 кв.... Та може ли да ми дадете някакъв съвет какъв може да е проблема смятам че климатик 12 би трябвало 11 кв да ги топли за норматив....
    Този пост е редактиран от Emo0128; 12-02-22 в 10:33.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: GREE PULAR

    Emo0128, фирма от която сте закупили машината няма ли? Фирма която Ви е монтирала машината няма ли? Даже и да Ви се каже къде може да е проблема, ще го решите ли? Имате ли необходимите инструменти и апаратура да направите необходимите замервания?! Едва ли...

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    4
    #3

    Отговор: GREE PULAR

    Ами фирмата която ми го монтираха ми отговориха така климатика при зададени примерно 22 23 С на неговия термометър толкова ли показва и аз им казвам да и те отговарят значи си работи много добре

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    146
    #4

    Отговор: GREE PULAR

    Според мен климатика ти е голям за тая стая и работи он/офф. 12ска за 11квадрата стая си е голям. Пробвай да му вдигнеш градусите и виж дали духа топло. Увеличи му турбината на 2 или 3та степен и ще разбереш кога изключва компресора. При изключване дам ще си намали скоростта и ще вдигне клапата нагоре и духа едва забележимо. Това с показанията на градусите на тялото не го гледай много. Нормално е на високо да е по топло. Пробвай и функцията i feel. При нея климатика следи температурата от датчика който е в самото дистанционно управление. Когато достигне нея,тогава ще спре. За целта постави дистанционно в другия край на стаята и да имат видимост едно към друго,за да могат да обменят информация.
    Localghost1 и MrRadev харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    43
    #5

    Отговор: GREE PULAR

    Пусни го с настройки температура максимална и турбина на максимум , и виж с един термометър поставен отпред пред изходящата струя каква е температурата на въздуха.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: GREE PULAR

    Дали е голям климатизатора, зависи от топлозагубите на помещението и в кой район на БГ се намира жилището.
    Първи етаж, мазета отдолу, студен коридор, панел, вероятно без изолация си е жив хладилник. Ако пък е и краен апартамент, 12-ката може и да не и стигнат силиците при по-ниски външни температури.
    В случая според мен някой не си е свършил работата при инсталацията на климатизатора.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    4
    #7

    Отговор: GREE PULAR

    А чухме се с горния колега обясни ми много неща ще ги пробвам благодаря ви на всичките за помоща и съветите

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    146
    #8

    Отговор: GREE PULAR

    По стечение на обстоятелствата имам същия климатик в 10кв.м.кухня(последен етаж,без изолация,запад).Нямаше девятка.
    При 16гр.в стаята за 20-30мин.достига 21гр. при 0гр.външна.Под 400W не пада,направо изключва.
    Понякога държи 1-2 градуса разлика.
    Този пост е редактиран от i77kolev; 13-02-22 в 16:15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Gree 18000 BTU не бял
    От Daniel356 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 3
    Последно: 10-12-21, 06:04
  2. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  3. Gree - грешка оЕ
    От colours във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 19-07-16, 20:44
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе