Резултати от 1 до 12 от общо 12

E6 error

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #1

    E6 error

    Не бях ползвал климатика почти година, вчера го включих и изписа това.Ясна ми е грешката ,проверих кабелите,изглеждат ок,външното тяло не тръгва.Въпроса ми е ,някой има ли си на идея какви пари излиза смяната на платката на външното тяло и дали има налични резервни части за този модел,щото май е спрян от продажба,може и от производство.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #2

    Отговор: E6 error

    Здравейте. Преди две седмици моят климатик Gree U-Crown,но 18-ка, както работеше включен на отопление 23 градусс спря, като падна и бушона на ел.таблото. Изписа същата грешка. Прочетох книжката, също изтеглих и сервизното за техници за да видя, каква е тази грешка. Няма връзка между външно и вътрешно тяло. Съветите са първо рестартиране, после проверка на връзки и накрая смяна на платка...аз не разбирам и след като след рестартиране грешката остана, повиках фирмата, която беше монтирала климатика. Вече не е в гаранция. Гледаха, оглеждаха, и накрая - платка на външно тяло... вчера дойдоха да монтират платката. Цената и е 560 лева. Сложиха я, но решиха да направят проверка с мултицет на компресора и ... ГРЕДА..оказа се, че има проблем. Бил окъсил или нещо такова. Свалиха цялото тяло и го отнесоха. Казаха, че ще го носят в Грее България, т.е. в сервиз на вносителя за диагностика. Може да се окаже, че платката е ОК, а компресора да е заминал, или и двете... По-важното е, че според тях климатика се е скапал от токов удар. Ако ремонтът е над 1000 лева предпочитам да го сменя с нещо друго. Ще искам протокол, пазя си фактури за уреда и ще пусна завеждане на щета. Имам застраховка на ел.уредите си към ЗК.
    Климатикът ми е на вилата. Отоплявам само като помощно около 40 кв.дневен тракт. Имам си отопление на пелети, но понякога го включваме. За 5 години е работил максимум по 30 часа през уикендите и то само късна есен и ранна пролет...бих казал повече от 6 месеца сумарно не е работил... дали е наистина от токов удар, дали съм взел скъпоструващ нискокачествен уред (тогава много го хвалеха, реклами и т.н.) не знам. Знам, че сега, ако не го ремонтират до посочената от мен цена почва пак сагата с търсене на клима.

    Очаквах, че мога да го вържа към wi fi рутера и да го управлявам дистанционно, през мрежата (както управлявам котела), но не се получи. Но това вече няма значение...

    Ще пиша за диагностиката и какво се случва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #3

    Отговор: E6 error

    За инфо.
    От официалния сервиз и вносител потвърждават, че е гръмнал компресор и платка. Ремонтът като цена не ме устройва. Харесва ми модела и марката, топлеше и ще го заменя със същия. Вероятно има някакви подобрения спрямо първия.
    Стария не знам какво да го правя. Лош късмет !
    Поздрави !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #4

    Отговор: E6 error

    Благодаря за информацията, съжалявам че така се е случило,аз още чакам сервиз.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от vankobabanko Виж публикацията
    Благодаря за информацията, съжалявам че така се е случило,аз още чакам сервиз.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk
    Бих ви посъветвал, ако сменяват платка да направят проверка и на компресора. Според мой близък електричар (не хладилен специалист) който за късмет беше с мен, когато дойдоха да сменяват на моя климатик платката, ги помоли преди да включат климатика да направят замерване. Оказа се, че дава някакви странни показания (не разбирам от замерване с мултицети). Закараха цялото тяло и резултата беше и компресор. Казвам го, за да не ви отидат парите напразно.
    Успех !

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #6

    Отговор: E6 error

    Изключи ли предпазителя - първо компресора се проверява.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #7
    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Изключи ли предпазителя - първо компресора се проверява.
    То моята свърши. Ясно е, че всичко е заминало. И си закупих нов. Сега ще чакам монтаж. А дали застрахователят ще ме обещети с нещо ще видим. На колегата желая късмет да е нещо поправимо. Поздрави !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #8

    Отговор: E6 error

    Необходимо е от сервиза да издадат грамотно написан документ с подробно описание на повредите и причините за тях.
    С всички атрибути - име на фирма/сервиз, техник, диагностицирал проблемит, дата на постъпване в сервиза, дата на издаване на протокола, подписи, печат и т.н.
    Съветвам те подробно да си прочетеш условията по застраховката и задължително да спазиш срока на заявяване на застрахователното събитие!
    Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #9

    Отговор: E6 error

    Най-накрая развитие по случая.Свързах се с фирмата от която купих и ми монтираха климатика от там се свързаха с Gree Bg,те казаха че е платката,чаках един месец за нея,после чаках фирмата още месец,днес трябваше да я сменят ,реших да пусна климатика,и...Пустиняка си тръгна нормално,няма грешка,духа топло,сменя режими, степени на вентилатора,турбо режим,тръгва ,спира.Ами сега?

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #10

    Отговор: E6 error

    Ми ще я сменят вече е правил проблем и са се съгласили че гаранционно ще го оправят. Ако се появи след 5 дена пак ли ще вървиш по същата процедура.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #11

    Отговор: E6 error

    Не е гаранционен,от 2017г. е,и въпроса че никой досега не го погледнал на живо, всичко е разговори по телефона,питането ми е дали някой се сблъсквал с подобен проблем.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    17
    #12

    Отговор: E6 error

    Сагата свърши, компресор за смяна, целия климатик на боклука,никога повече Gree.

    Изпратено от моят Redmi Note 9 Pro с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Compressor Wire Missing Error/Rotation Error на 18ка?
    От Kupe във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 22-03-16, 19:45
  2. XML error:
    От kris11 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-07, 21:26
  3. ICQ error ...
    От CreatoR във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-09-05, 21:09
  4. An error
    От abv във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 18-12-04, 18:49
  5. PHP error
    От _NO_NAME_ във форум Linux
    Отговори: 4
    Последно: 04-09-04, 16:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе