Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Ventsislav Negentsov
  • 1 Post By Alexi
  • 2 Post By ELIT

Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    98
    #1

    Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Моля за мения относно този климатик, основно ще се ползва за отопление на помещение с 31м2. Благодаря предварително на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    11
    #2

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    На мен техник на климатици също ми предложи Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC за отопление на 30 м2, като алтернатива ми предложи и Mitsubishi Heavy Industries Premium SRK35ZS / SRC35ZS-W, 12000 BTU. Думите му бяха "вземи си един от двата и ще ме запомиш с добро"

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Gree Amber Nordic има същото външно тяло като Gree Fairy 18-ка. 45.5кг, размерите също са еднакви.
    За 30кв.м. ще е перфектно.
    Mig82 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    118
    #4

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Най-големият размер от модела Amber Nordic е 24 и може да климатизира от 55 до 80 м2. При по-малките размери разпределението е съответно – деветката е за стаи до 28 м2, размер 12 е идеален за квадратура до 40 м2, а размер 18 е достатъчен за по-големи помещения с площ 45-50 м2.

    Освен, че може да климатизира много големи помещения, Amber Nordic може да работи стабилно при екстремни външни условия, а регулирането на отоплителната и охладителната мощност в голям диапазон дава възможност да се използва и в помещения с големи амплитуди на изменения на топлинните загуби – различни типове изложбени зали и шоуруми или жилища с големи витрини с т. нар. френски прозорци.
    https://gree-bulgaria.com/koy-klimat...tWDP_PxyX4AXF4

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    17
    #5

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Няма много информация за този модел, отзиви имате ли ?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #6

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    има тема от 67 страници за модела ,и още една с 10тина страници .. колко още мнения искате ? и 5 теми да пуснете все тая ..
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    17
    #7

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Къде е темата ? Тази която е за Амбър ли ? Щото има разлика между Амбъра и Амбър Нордик.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #8

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    няма разлика

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    17
    #9

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Е как да няма, външното тяло колко тежи и вътрешното на Амбър и Амбър Нордик? Другата тема е заключена заради спам. А мен ме интересува конкретно точно този модел 12ката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Ще дам информация за моя Амбър 12-ка тук, защото няма много отоговри и ще бъде видяно по-лесно, а и в другата тема е сравняван с fairy, който е много по-нисък клас. Също така да добавя, че НЯМА разлика между амбър и амбър нордик, това е един и същ модел, просто амбър е нордик модела на Gree, въпреки, че повечето им климатици от висок клас работят на доста ниски температури.
    Климатика е монтиран във ваканционен апартамент, хол 30кв с френски прозорци отгоре до долу на 2 от стените, като има и 2 външни стени. Не е отоплявано преди това, а сградата към момента на теста, не беше обитавана от никой друг, съответно цялата беше много студена. Външна изолация 7см и среден клас дограма. Хола е юг/запад, но френските прозорци, са на западната страна. Трябваха му 24 часа за темпериране, първия ден стените бяха ледени дори след 10-12 часа работа. От 8 градуса до 18 градуса достига за под 2 часа на силен вентилатор, но не турбо, работи на 1500-1800W през този период. Разбира се тази температура не е реална, защото при спиране на климатика градусите падат много бързо, след първите 5-6 часа на 1500W падна на около 1000-1200W, говорим за външни под 0 почти постоянно дори през деня. Под 1000 не падна поне първите 30 часа от затоплянето. Външното тяло не се е чувало вътре, а когато излизах на терасата, чувах климатиците от съседната сграда(на 10-тина метра) повече от моя, който е на 3м от мен, съответно не бих го нарекъл шумен - моя е с тампони. Също така е огромно на размери 46кг 90 на 60см и 38 дебелина. Външното има и 2 нагревателя един на компресора и един на тавата, който помагат при студен старт или при работа в студено време, включват се при -1 градус и работят постоянно, при други климатици се включват при определени условия, а тук те работят постоянно под -1 градус, но пък не са с прекалено голяма косумация, общо двата са с 130W, като без тях(над -1) консумацията е 5W. Затова когато ме няма и е спрян на климатика му се спира тока от смарт устройството, с което му следя и разхода. Вътрешното е с доста голям дебит(дават го до 800 m3/h) и силна струя, дори на най-тиха степен, при изключени всякаки шумове(телевизор и тн) се чува без да е натрапващо - шума е лек, но все пак тази 12-ка с потенциал да топли до 40кв, едва ли някой я планира за спалня, за хол е добра поне според мен. Неговите размери, също са големи 14кг 96 на 30см с дебелина 22см. Стигаме и до разхода при вече стоплени тухли и обзавеждане, през деня при температура около 0 градуса работи на минимум от 500W без да изключва, дефростите са много редки за този период - примерно 3 за деня. При снеговалеж и влажно време, външна -1 или 0, дерфростите бяха между 2 и 3 часа - външното беше заскрежено добре , но не допуска да бъде прекалено и все пак поне 2 мин се изтича вода от него и то не на капки. Консумацията през ноща, под и около 0 се качваше на около 700W, при под -5 се стигаше до 800-850W. За 10 дни престой включително основното стопляне през първите дни разхода на климатика е 170KW, което смесено прави 17 на ден или 700W на час за тези 10 дни. Първия ден 29KW, a втория 22KW - Важно да добавя тук е, че точно първите 2 дни бяха най-студени дори през деня беше -5 , -7 градуса. Следващите дни работеше средно на около 15kw, като външната рядко минаваше над 5 градуса и то в най-толпата част на деня, през повечето време около 0 и под 0 през ноща. Всички данни са при зададени 22 или 23 градуса вътрешна и най-често на силен вентилатор, защото времето беше много студено и както казах всички стени бяха ледени, нямаше разлика между вътрешни и външни ... граусите вътре спазва ги доста добре и дори в ниските части на стаята на 50см си беше или с 1 градус надолу или реалната темп. Има всякакви възможности за посоката на въздуха, много надолу, много нагоре или няколко средни степени/общо са 6/ същото е и за ляво/дясно 6 посоки, могат да се комбинират в различни вариации и 2-те. От приложението има какво да се желае, но не зле, особено за стандартно използване, има си таймери за вкл/изк, схема по дни и часове. Единствен минус за мен е, че от приложението не можеш да видиш вътрешната темп в помещението, от самото дистанционно можеш. При дефорост няма студен полъх, дори ставах и държах ръката си допряна, нямаше абсолютно никакъв полъх, беше изцяло спрян, клапата се вдига до максимално горно положение, сравнително силно е "издишането" при дефрост - силно за спалня, за всяко друго помещение е съвсем нормално, със сигурност има климатици с малко по тихо "издишане", все пак трае не повече от секунда и за мен не представлява проблем. Като цяло смятам точно този климатик за подходящ при моите условия, защото почти винаги ще се топли от много студена вътрешна темп, а той се справя доста бързо до 18-19 градуса, след това вече му трябва доста повече време за да стигне 22-23. За вътрешни апартаменти, с постоянно живеене и чийто съседите постоянно са там и се топлят, мисля, че има по-икономични и по-тихи машини в този клас до около 2000лв. Но наистина климатика топли и самата струя е доста топла, дори на силен вентилатор. Ако пропускам нещо пишете, за да го добавя.
    Този пост е редактиран от ELIT; 15-02-22 в 16:36.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #11

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Супер обзор.
    Лек офтопик. В новия офис съм с едно Gree Lomo /R410/и минимума и дефроста са идентични. Просто така им е заложено на може би всички Gree. Аз проблем нямам с това, но го казвам някой да не остане разочарован от новото си Грее, че не слиза на 100вт. на отопление. Между другото дефроста е наистина тотално безшумен - вдига клапите и до там.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    13
    #12

    Отговор: Gree GWH12YD/GWH12YD AMBER NORDIC

    Здравейте, някой има ли представа, дали Амбър може да се връзва с жично дистанционно, като при каналка ? Ако да, вариянт ли е да се вържат 3бр амбър на едно жично дистанционно ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. FUJITSU ASYG-09KHCA NORDIC -25
    От tolostoi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 24
    Последно: 27-04-21, 06:45
  2. Gree Amber/C&H Supreme
    От cable във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 1004
    Последно: 28-02-21, 14:07
  3. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. Флагман на IVT/Sharp - Nordic модел
    От babati във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 25
    Последно: 22-12-11, 08:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе