Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Каква е разликата между Hitachi RAS/RAC-E14H2 и RAS/RAC-E14H1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. dkd
    dkd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    4
    #1

    Каква е разликата между Hitachi RAS/RAC-E14H2 и RAS/RAC-E14H1

    Здравейте на всички, искам да попитам дали някой знае нещо за разликата м/у климатиците HITACHI RAS/RAC-E14H2 и HITACHI RAS/RAC-E14H1. Разликите които аз открих са че Н2 е китайска сглобка а Н1 е японска, др. разлика е че Н2 е с РАМ контрол. Питах по магазините но никой не можа да ми даде отговор какво е това РАМ контрол и кой от двата климатика е по добре да си взема. За сега клоня към японския. Другото нещо което ме притесни тъй да се каже е че в повечето магазини за климатици китайския е по скъп от японския. По параметри иначе са еднакви. Моля ви ако някой знае нещо за тези модели да каже.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #2

    Re: някой знае ли......


    Ако климатика е на 100 волта е възможно да е произведен за Японския пазар.Аз не виждам никаква логика самите японци да произвеждат климатиците си в Индонезия и Китай ,а да произвеждат климатици за Бъргария/страна от третият свят/ на 220 волта.
    Какво ти казват продавачите и какви стикерчета са налепили.....просто не обръщай внимание на тия простотии......

  4. dkd
    dkd е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    4
    #3

    Re: някой знае ли......

    Благодаря ти за инфото. Не се бях сетил да погледна волтажа, но утре ще го направя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #4

    Re: някой знае ли......

    без да имам някакъв опит с хитачи,въпреки че единият ми климатик е такъв от 6 год,най-вероятно и двата са китайски и имат някаква разлика в софтуера

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #5

    Re: някой знае ли......

    Абе общо взето го развалиха тва hitachi до ента степен старите си бяха велики машинки сега са пълна скръб щом 18-ки инвертори чупат перки няма какво повече да говора

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Re: някой знае ли......

    преди време имах Хитачи от старите със стария фреон и малайзийска сглобка ,ама пак беше дърво

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re: някой знае ли......

    Цитат Първоначално публикувано от dkd
    Благодаря ти за инфото. Не се бях сетил да погледна волтажа, но утре ще го направя.
    Няма какво да гледаш, и двата са на 220 V и може да са минали някъде покрай Япония.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #8

    Re: някой знае ли......

    Да,абсолютно...аз вчера не погледнах моделите на тия"Хитачита"......Колко хора лъжат с това ,че са произведени в Япония!

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #9

    Re: някой знае ли......

    Да се вмъкна в темата, имам HITACHI RAS/RAC-E14H1 налага се да се смени мястото на външното тяло, не ми се занима с фирмата, извършила монтажа, след профилактиката която ни извършиха за 5мин.и прибраха 30 лв в джбочето си за абсолютно нищо, нямам доверие че ще извършат нужния демонтаж и момнтаж както трябва. Търся сервиз или лице от Русе, на което може да се разчита да извърши горната услуга качествено и коректно.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #10

    Re: някой знае ли......

    Китайски са, внос от КиК, и то стари модели YH4 (дали не е брак ). EH си е КиК измислица или турско щото на едно такова при нас за части пише HiT-KLiMA. Не съм полиглот но знам че само на турски главно I се пише с точка отгоре.
    А пък за сервиз се обърни към фирма Евис - 082/81000

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #11

    Re: някой знае ли......

    Фирма Евис са най големите мошенници имал съм работа с тях и доставчика Иво лично го изгоних да не ми идва повече с тея боклуци.Уш е вносител пък дава гаранционни карти на К&К за един смотан датчик за размръзяване ми иска 60лв а в К&К струва 20 едно дефектно външно уш го смени отварям го вътре е както го бях оставил аз абе пълен мошенник

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: някой знае ли......

    Значи nani, аз мога да ти дам много коректни монтажници, но не съм сигурен как ще е въпросът с гаранцията, понеже май трябва да са оторизирани за монтаж на Хитачи от вносителя. Но ако решиш ми пиши.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #13

    Re: някой знае ли......

    не просто този който е монтирал климатика той трябва да извършва всичко по време на гаранционния срок ако някой друг пипне освен ако не са се оговорили двете фирми по между си губиш гаранцията

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re: някой знае ли......

    Тогава или викаш същите хора или минаваш на частно
    Колко имаш още от гаранцията всъщност?

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    5
    #15

    Re: някой знае ли......

    От гаранцията остава по малко от година и нямам никакво намерение да се занимавам с фирмата монтирала климатика, очаквам че няма да се получи нещо добро, по вероятно е при самия демонтаж така да омацат работата умишлено или не, та след това да се чудя кое от къде ми е дошло. Като се порових по обстойно из форума разбрах с какви хора си имам работа още при монтирането, а да не говорим както по горе писах за профилактиката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Каква е разликата между....
    От Damian Ivanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 13
    Последно: 19-10-15, 20:16
  2. каква е разликата между GHR и HR моделите на ШАРП
    От gangstera във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 2
    Последно: 29-11-13, 12:33
  3. Каква е разликата между ASYB12LD и ASHB12LD ?
    От roker30 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-10, 19:47
  4. Каква е разликата между VRF и VRV?
    От BEAR1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 17-04-07, 23:38
  5. каква е разликата между...
    От heat_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-05, 17:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе