Резултати от 1 до 7 от общо 7

Hitachi 14-ка (тоест 12-ка) или... ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    4
    #1

    Hitachi 14-ка (тоест 12-ка) или... ?

    Здравейте ... искам да попитам какво бихте ми препоръчали от по-долу изброените като ви моля да не предлагате други модели различни от долните, както и да се аргументирате:
    Hitachi :
    RAS/RAC-E14H2
    RAS/RAC-14EH1
    RAS/RAC-D14EX3
    или
    Panasonic :
    CS/UE-UE12HKE
    CS/CU-UE12JKE
    CS/CU-RE12JKE/X
    CS/CU-RE12HKE
    Нямам никаква представа каква толкова е разликата между изброените модели като изключим последния на Hitachi.
    Ако се сетите за друг модел в рамките на 1200-1400лв. МАКСИМУМ С МОНТАЖ, които да са по-добри от изброените може да дадете линк. Колкото и да виждам обаче, че ТМ не се препоръчва като място за покупка на климатик, за съжаление там цените определено са най-ниски + безплатната им доставка и монтажа от 160лв.
    Благодаря предварително на всички отзовали се !!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Hitachi 14ка (т.е.12ка) или... ?

    С монтаж от ТМ мисля че много ще се объркаш.По добре се вслушай в мненията на колегите тук и според мен дори смени марката по тяхна препоръка.Да не стане така евтиното да излезе по -скъпо и нефункционално точно когато най-много ти трябва в големите студове.Няма да е лошо да споделиш и информация за помещението което ще отопляваш.Квадратура изолация и т.н.
    И пиши само в една тема-тук всички виждат всичко.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:Hitachi 14ка (т.е.12ка) или... ?

    Само ще ти кажа че грешиш и не задаваш правилните въпроси...относно монтажа също си в грешка...прочети повече - помисли и пиши пак...защото парите са доста и ще отидат на вятъра,но все пак са си твои - хвърляй на воля щом си решил - успех...

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    4
    #4

    Re:Hitachi 14ка (т.е.12ка) или... ?

    Така ... за съжаление наистина нямам време да разгледам обстойно форума. Ще обясня защо. Живея под наем в София и сега си сменям квартирата. Тъй като със собствениците се разбрахме да се постави климатик в хола, който е от порядъка на 25-30кв. те ме ограничиха в цената до МАКСИМУМ 1400лв. С МОНТАЖА и НИТО СТОТИНКА ПОВЕЧЕ.
    Не съм наясно с климатиците като цяло затова съм използвал най-масовото и евтиното а именно ТМ. В началото си мислех че е по-добре да си сложа 18ка заради големината на помещението (неинверторна), но се оказа, че мястото на стената не достига (82см.) и затова реших за тези пари че е по-добре да се вземе инверторен 12ка.
    Във въпросния апартамент смятам да остана не повече от 2 години, а после климатика ще остане за собствениците на имота, т.е. на мен в общи линии не ми пука за дълга гаранция или ЕКСТРА качество. Трябва ми най-вече за зимата тъй като не съм в София през летните месеци.
    Поразгледах сайтове за предлагане на климатици, но в ТМ цените им са най-евтини (като се има предвид намалението от 5% за online поръчка).
    До колкото разбрах не е и задължително те да го монтират, но не знам коя фирма би монтирала 12ка за 160лв. по-добре , защото наистина не съм запознат.
    За изолация на апартамента и ТОЧНА квадратура не мога да говоря... знам че е нова кооперация и би трябвало да е със сериозна изолация.
    Имам време до събота, т.е. наистина нямам време да изчета всичко тук.
    И се извинявам за double-post-a
    П.С. Апартамента е на локално котле, но съм се отоплявал през една от зимите в София с подобно и сметката за ток направо беше ненормална. Затова искам колкото се може повече да съм само на климатик, но ако не издържи и котлето ще се пуска !

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Hitachi 14ка (т.е.12ка) или... ?

    Приятел, направо си ревеш за един "японец" втора ръка. А и хазяите доволни ще останат.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #6

    Re:Hitachi 14ка (т.е.12ка) или... ?

    За тези пари можеш да вземеш Fujitsu ASYA 12 LGC с монтаж

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    4
    #7

    Re:Hitachi 14ка (т.е.12ка) или... ?

    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    За тези пари можеш да вземеш Fujitsu ASYA 12 LGC с монтаж
    Може ли да напишеш от къде да го взема за толкова малко пари ? Защото най-ниската цена на климатика само която намерих е 1250лв. А монтаж под 160лв. не съм виждал .... да не говорим, че някакси предпочитах до 1300лв. да е, за да не ставам прекалено алчен че току виж казали "Няма да подпишем договор" ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  3. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  4. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34
  5. Отговори: 21
    Последно: 14-09-01, 01:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе