Резултати от 1 до 13 от общо 13

Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #1

    Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре

    Здравейте на всички в най-компетентния форум за климатична техника.Знам ,че доста се изписа за този климатик и че има много теми за него ,но никъде не срещнах нищо за моя проблем.Проблема е ,че климатика сега при 0 градуса не загрява въздуха дотолкова колкото е необходимо.Миналата година направо не се стоеше в стаята ама сега никакъв го няма.Лятото не съм го пускал изобщо.Сега жена ми го пуснала,защото аз не съм в България и духал нещо между хладен-леко ама много леко топъл въздух дори и при зададени 27 градуса и изобщо ама изобщо не изключва, което за мен е обяснимо при положение,че не си е достигнал необходимата температура.Климатика е нагласен коректно от дистанционното да топли и не е грешката в жена ми.Знам ,че сте доста компетентни и някой веднага се е досетил какъв му е проблема и затова ви моля за бързи отговори за да се направи необходимото.
    Климатика е в гаранция ама тя една гаранция нараво не ми се говори.Притеснявам се да не излъжат нещо жена ми ,че така трябвало да работи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #2

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    Фреонец ,баце.Или по-скоро липсата му... Но има и вероятност жена ти да е зиморничава и при 27° да й е студено. Доста жени са така....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #3

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    Е добре ама миналата година беше наред бе човек.Как го загуби тоя фреон.Температурата в стаята при зададени 27 градуса е 22.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    За това,как се губи фреона,питай монтажниците ти.По-добре знаят от мен...
    А сега жената да провери с термометъра, при зададени максимални градуси на дистанционното и максимален вентилатор, колко е температурата на изходящия въздух след 15-20 мин работа на макс.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #5

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    Вече нямам и гаранция на климатика.Трябвало да ги извикам за проверка и диагностика и ми казаха че трябвало да платя, а никъде не пише в гаранцията и никой не ми е казал ,че трябва да ги викам за проверка.Климатика няма и една година от която е работил 2-3 месеца само.Така ли трябва да е и ако не е към кого да се обърна за съдействие относно моя случай.Едно само знам: НИКОГА ВЕЧЕ НЯМА ДА СИ КУПЯ ХИТАЧИ.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    Ако няма година климатика, няма как да нямаш гаранция! Измерихте ли изходящата температура при работа на макс?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #7

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    Ами точно на година е.Жена ми не е мерила ,защото въздуха е почти като от вентилатор, а иначе се размразява климатика за по 5 минути на 2-3 часа.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #8

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    Мощността на климатика може доволно точно да се определи с измерване на температурата на въздуха който влиза ( отгоре ) и температурата на въздуха, който излиза от климатика ( отдолу ) при вентилатор на вътрешното тяло на Max. Като се знае дебита на въздуха от каталога и по таблица се определя мощността в зависимост от външната температура.

    За никого не е тайна че тия климатици работят при малко по ниско налягане ( темпераура на изходящия въздух ) и за да затопли стаята "колкото е необходимо" трябва да поработи малко повече - не става веднага.


  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #9

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    1. Фреон
    2. Компресор
    И по-малко вероятно 3. ЕТРВ

    За една год. да замине компресора обаче, не ми се вярва също. Просто жена ти да звънне в някоя фирма и да дайдат да го оправят или да постои на студено и да се пробва да се пребори със фирмата монтажник, ама има много кофти колеги на пазара и ако тези са от тях, много нерви ще почупите за съжеление. В кой град е това?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #10

    Re:Сериозен проблем с 14ЕН1

    Идваха майсторите и ми признаха гаранцията ама защо пак трябва някой да се звънне на собственика на фирмата и да се оправят нещата.Докога ще е так в България.Иначе за проблема:НЯМА ФРЕОН ЗАЩОТО НЕ СА ЗАВИЛИ ЕДНАТА ГАЙКА НА ВЪНШНОТО ТЯЛО.Аз ли съм го поставял тоя климатик,нали ми взеха 150 лева уж за поставяне и не са завили гайката.Утре ще дойдат да го напълнят и после ще пиша как работи Хитачито.
    Благодаря на всички отзовали се на моя проблем,още един път показахте страхотна компетенция относно проблемите свързани с климатиците.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре

    Искай първо да източат останалия фреон ,да ти го вакуумират с вакуумпомпа 15-20 мин и да го оставят на вакуум още толкова. Така,ако вакуума не се промени,ще си сигурен,че връзките са направени добре.После се зарежда на кантар ,колкото си пише на табелката на външното тяло.Ако ти кажат,че не е необходимо да се вакуумира,си виж в инструкцията за монтаж дали производителя не го изисква. При повечето марки го има,за Хитачи не съм сигурен.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #12

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре

    Точно сега в това влажно време ако не вакумират то след година ще ги търсиш за компресор така че минимум 20 а по добре жена ти да им направи по едно топло кафе и да поисчакат 30 минути вакум и то с двустапална вакум помпа а не с някой ръждиво компресорче!
    И за напред ако решиш пак да е хитачи поне се свържи с някоя доказала се фирма че наистина тези хитачита са си каплави каквото и да си говорим пък камо ли с калпав монтаж.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    11
    #13

    Re:Hitachi RAS/RAC-14EH1 - не отоплява добре

    Днес идвали у дома.Въртяли се около час и половина докато го напълнят с фреон.Сега на 21 градуса било доста топло.Той и миналата зима нямаше проблеми в студа , дано и сега да няма.Пожелавам на всички да не се сблъскват с монтажници като мойте.
    Благодаря на всички за компетентните мнения.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. ras-14eh1 hitachi--проблем
    От icho99 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-13, 16:23
  2. HITACHI RAS/RAC-14EH2 - не отоплява при -5
    От dagober във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 40
    Последно: 27-11-11, 15:20
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Hitachi RAC-14EH1
    От Jackas във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-11, 22:47
  4. Panasonic CS/CU-RE12HKE или Hitachi RAS/RAC-14EH1
    От avram4o във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 3
    Последно: 26-09-08, 18:35
  5. Hitachi RAS/RAC-E14H2 vs. RAS/RAC-14EH1
    От blago във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-07, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе