Резултати от 1 до 10 от общо 10

Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #1

    Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Здравейте! Смея да твърдя че почти нищо не разбирам от климатици и тъй като живея на село от известно време срещнах затруднение с намиране на техник който да дойде да види климатика ми и така опрях до вас. Моля за съвет , помощ координати на техник всичко ще е от полза.
    Проблема е следния: Купих си климатик на старо преди 7-8 месеца 20-ка Хитачи ДЦ Инвертор ама като ми го монтираха казаха че е доста стар и не му пише модела какъв е точно , но иначе го похвалиха че много добре работи. Смятах да го използвам за отопление но в крайна сметка изкарах зимата на дърва и поне си викам лятото ще се охлаждам. И така започнаха жегите първата седмица си бачкаше перфектно докато един ден както си работеше и угасна тока . След това като дойде опитах да го включа и ми падна бушона и така 20-на пъти. Тръгва вътрешното тяло и в момента който трябва да се включи компресора ми изключва бушона. Сложих по-силен бушон и така ми се прецака удължителя към който го бях включил. После забелязах че ако го включа на вентилатор си работи но в момента в който прехвърля на топло или на студено пак пада бушона. Не мога да намеря кой да дойде да го погледне говорих с един и ми каза че почти сигурно че е компресора друг че може и управлението. Сило се надявам да не е компресора защото нямало смисъл да се прави че бил много скъп. От друга страна един техник каза че може да дойде но ми иска 70лв. за път и диагностика ама да дам 70лв. за да ми каже някой че нищо не става от климатика малко не ми се дават. Така че моля за съвет какъвто и да е..... че сиромаха май пак ще се пече цяло лято (((

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #2

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Дай някоя снимка. Къде си. Има опция да свалиш външното и пратиш до сервиз ама изпълни първите две. Мисля си за матрица ама само проверка може да каже. Тук има хора дето могат да помогнат.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #3

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Цитат Първоначално публикувано от vankoto
    Дай някоя снимка. Къде си. Има опция да свалиш външното и пратиш до сервиз ама изпълни първите две. Мисля си за матрица ама само проверка може да каже. Тук има хора дето могат да помогнат.
    Благодаря! Утре ще пусна снимки. Намирам се на 30км от Русе с.Бръшлен.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342012500[/time]_________________________________________________

    Значи днес дойде един техник. Качи се замери с мултицета и каза че компресора е заминал пък се оказа че явно и са ме излъгали като са ми го дали щото каза че бил 14-ка , модела който пише на външното тяло е : RAC-40 ICX2 , а отпред пише Hitachi DC Inverter. Търсих в интернет но не намирам резултати за такъв , до колкото знам е Японски от Япония в смисъл и оригиналното дистанционно беше с иероглифи. Та от друга страна техника ми каза че можело да се намери за около 100-110лв. компресор втора употреба от някакви от Пловдив които внасяли климатици втора употреба. За съжаление само това ми каза и не искаше да поеме никакъв ангажимент да ми намери или смени компресора , а започна да ми предлага някакъв нов за 550лв. За сега не мога да си позволя нов, моля някой ако знае координати на въпросните вносители в Пловдив или от друго място да ми помогне!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342009814[/time]_________________________________________________

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    cecoboy, този модел е доста стара машина (модел преди 1993 година) и мога да те уверя, че компресор за нея няма да намериш. Довери ми се, знам за какво става въпрос. Иначе ,машината ти е 4.0 kW на охлаждане, което е 13652 BTU. Кат огледам, сигурно са ти го монтирали без трансформатор, което от своя страна е повлияло върху работата му. Какво по точно е мерил техника с мултицета за да даде конкретен отговор? Компресора е изгорял електрически, блокирал или има утечка на корпус?

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #5

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Не знам какво точно е мерил, но може би дава на късо (корпус) защото ми пада бушона а и той го мери на изключен от мрежата климатик.
    А иначе за компресора ( жалко май ще трябва да ходя да си купя поне един вентилатор, мамка му!
    А има ли възможност от друг климатик да стане компресор?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Замислял ли си се дали си струва да се купува компресор за този почти 20 годишен климатик???

    А дали наистина си заслужава да похарчиш 500-600 лева( в по-добрия за теб случай 300-400 лева) за компресор + труд по поправянето и колко ще издържи този франкенщайн ...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    От 1989~90 година сериите на Хитачи започват с буква А в означенията след цифрите като всяка следваща година съответно се променят на B,C,D...... и т.н. моделите са с по две букви, като моделите с екстри имат още една буква пред буквата издаваща модела на годината. Пример: RAS-289AX е 1989~90 год., RAS-28YBX е 1990~1 год., RAS-40ICX e 1991~2 год.. В историята на продуктите на Хитачи са дадени върховите модели и новостите за марката, като точно от `92 и `95 няма нито един модел. Тази машинка е от `92 година и даже не е за музея.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Да не е за музея а за отпадъци, машината си е изкарала своето какво повече се иска след 20години служба.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    4
    #9

    Re:Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Добре де , разбрах вече , нямам нужда от повече "помощ"!

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1
    #10

    Отговор: Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...

    Здравейте,търся компресор за Hitachi RAS/RAC-E10H2 .Номера е АSC092CD-A7JKA d.c.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kazaka; 24-01-19 в 22:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03 (BP)1 - изгорял компресор
    От kiril30 във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-20, 23:46
  2. Haier HSU-18H03(B)-изгорял компресор
    От nikirai във форум Климатици Haier
    Отговори: 17
    Последно: 02-04-18, 12:53
  3. General ASH9LSACW ИЗГОРЯЛ ИНВЕНТОР, СЪМНЕНИЯ И ЗА КОМПРЕСОР
    От hools88 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 03-03-12, 15:25
  4. Как се диагностицира дали е изгорял компресор на климатик?
    От Crank във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 05-02-12, 21:58
  5. Хладилник Либхер 280 л. - изгорял компресор
    От Ivanka във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 16-02-10, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе