Резултати от 1 до 5 от общо 5

Хладилник Либхер 280 л. - изгорял компресор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #1

    Хладилник Либхер 280 л. - изгорял компресор

    Здравейте, моля ако някой е имал подобен проблем да ми даде съвет какво да правим. В петък нашия хладилник Либхер 280л., който е на 7 години изведнъж спря да работи. Дойде техник и като го включва се чува леко свистене и после нещо щраква и това е, хладилника въобще не тръгва, според техника е изгорял компресор, смяната ще струва 300 лева. Моля ако някой е имал подобен проблем нека сподели, дали да се доверим и да сменим компресора Аспера с нов или да търсим друго мнение, защото техника нищо друго не провери направо каза, че е изгорял компресор. Ще ви бъда много благодарна, ако споделите мнения и препоръки. Приятен ден на всички!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    192
    #2

    Re:Моля за помощ относно хладилник Либхер.

    По признаците които описваш,най-вероятно наискина е компресора - изключва термичната защита.Но тоз техник не замери ли поне компресора , за да каже със сигурност?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #3

    Re:Моля за помощ относно хладилник Либхер.

    K.K. Благодаря ти за мнението. Точно това излезе, вчера вечерта дойде наш познат хладилен специалист и замери компресора и каза, че е изгорял. Сега понеже не ми се ще да хвърляме хладилника, защото е като нов ще му сменим компресора. Ако някой знае нека ми даде мнение за марки по-надеждни компресори.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #4

    Re:Моля за помощ относно хладилник Либхер.

    преди да си закупите нов компресор се проверява дали фреона е още в хладилника защото най често заради това изгаря компресора , а теч на фреон в хладилник е трудно да се отстрани и се налага да се изхвърли
    за повече инфо трябва да напишете мощност и вида на фреона - има ги на стикера вътре в хладилника

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    12
    #5

    Re:Моля за помощ относно хладилник Либхер.

    Здравейте отново благодаря Ви за съветите. В крайна сметка техника се обади, че е взел компресор ACC, не знам дали е добър избор. И довечера ще го монтира, според него няма видими следи от изтичане на фреон, пък и ние като не разбираме, не знаем точно как се разбира ако има изтичане на фреон, понеже както казвате вие това било главно причината да изгори стария компресор, който беше на 7 години и е от добра марка ASPERA. Но няма значение, така или иначе ще монтират новия компресор и се надявам хладилника да работи добре. Отново благодаря на хората, които ми дадоха съвети и препоръки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03 (BP)1 - изгорял компресор
    От kiril30 във форум Климатици Haier
    Отговори: 9
    Последно: 31-10-20, 23:46
  2. Проблем: Изгорял компресор (дано да не е)...
    От cecoboy във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 24-01-19, 19:42
  3. Haier HSU-18H03(B)-изгорял компресор
    От nikirai във форум Климатици Haier
    Отговори: 17
    Последно: 02-04-18, 12:53
  4. General ASH9LSACW ИЗГОРЯЛ ИНВЕНТОР, СЪМНЕНИЯ И ЗА КОМПРЕСОР
    От hools88 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 03-03-12, 15:25
  5. Как се диагностицира дали е изгорял компресор на климатик?
    От Crank във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 05-02-12, 21:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе