Резултати от 1 до 14 от общо 14

HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #1

    HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Здравейте!

    Хвърлих око на RAS/RAC-E10H3 в карфур и сега е на доста изгодни условия, та въпроса ми е ще стигне ли за стая 14 квадрата с дървена дограма, която обаче е уплатнена много добре. Желаната температура е 22градуса , принципно искам да взема 14-ката, но може до утре да няма наличност в моя град, питам за да се подсигуря дали 10ката ще ми свърши работа, ако няма 14. Принципно притежавам и 14sh3a, за който бях пуснал тема и имах големи притеснения, но накрая след тази зима бях доволен от него и пак бих си взел Хитачи. Благодаря за отговорите
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1342095446[/time]_________________________________________________

    Темата е за коша, заръчах "14" -ка

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    138
    #2

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Zagata-от карфур по добре си вземи една студена бира а климатик от другаде има толкова фирми

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    284
    #3

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Zagata,ако е изолирана става.Промоцията е за монтажа.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Това апартамент ли е или къща, как е с разположението на помещението.по принцип ще се справи с 22 градуса, ама за по-висока температура в най-студените дни зависи от помещението.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Чудя се на такива хора с кой акъл купуват техника от зарзавадчиница? А след като нещо се повреди как ще го оправят гаранционно като това е ясно че са намерили някакви бройки на добра цена и продават. А после за гаранционни ремонти части сервиз от де? Това лято ми писна да ме търсят ей такива хора за ремонти ама аз си ги пращам дето са си дали парите да са мислили преди това като купуват.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #6

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Това апартамент ли е или къща, как е с разположението на помещението.по принцип ще се справи с 22 градуса, ама за по-висока температура в най-студените дни зависи от помещението.
    Еди, става дума за тухлен апартамент, разположението не мога да ти го кажа в момента, но климатика ще бъде на завет на терасата, която не е остъклена разбира се

    Velev.Klima, Ммм това каква връзка има с темата???? Тея климатици явно ги вземат от техномаркет. Ми хората са дошли при тебе за ремонт, а не да пазаруват(доколкото разбирам продаваш климатици), предложи им условия като безлихвен лизинг или нещо което да ги зариби и няма да ходят там, пък ти като си пич поправи им климатиците и им вземи мангизите..все пак за всички трябва да има Поздрави.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Лизинг предлагаме но не аз определям % или да безлихвен. Ти помисли за себе си не за мен кой за какво е дошъл при мен както е дошъл така и ще иде дето са му го продали да му го оправят.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #8

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    офертата си е добра и самата машина е добра...за тези пари горе-долу няма нищо друго
    това, че е зарзаватчийница - голяма работа, като се развали (ако се развали) Карфур ще се оправят

    иначе 14 м2 ще ги топли без проблем
    но все пак кажи броя на външните стени, отгоре и отдолу има ли хора...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #9

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Машинката вече е монтирана и е 6+ хлади мъжката стаята, но си взех RAS/RAC-E14H3. Имам в друга стая около 18кв кажи речи същия модел RAS/RAC-S14H3A , да не пускам нова тема и да флудя в раздела, та забелязах един странен шум от по стария модел, записах го с телефона си, звука представлява едно "цвъкане, цъкане, нещо като цвък, цвък" и се чува на заден план от звука на компресора, вентилатора и ми се струва че идва от мястото където е самия компесор.Миналата година го ползвах малко на отопление и този звук го нямаще или не сам го забелязал. Новия модел това го няма като звук, зададох им еднакви температури и на двата за да проверя. Звука не се променя като цикличност със засилване и намаляне на компресора. Някакви предположения това дали е нормално? ето го и самия звук: http://dox.bg/files/dw?a=e55d7a49ea . Като пуснах климатика не го чувах, след това ми направи впечатление като излязох на терасата че се чува след като си беше направил темпераурата и си беше намалил оборотите на външното тяло. Климатика не е плзван много, на практика си е нов.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Ако климатика ти е още гаранционен отвори тялото и локализирай точно звука. Пробвай климатика и на двата режима на максимална мощност за да се увериш, че няма промяна от към мощност. Ако не е гаранционен не го пипай, майната му, до когато изкара.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #11

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    пРОБВАХ ГО аз, като си смъкне оборотите тогава се чува, като се е развартял компресора няма никакъв шум. Не мога да определя откъде е точно шума или някъде в средата или около компресора, но забелязах че като е на ниски обороти се клати климатика цялия и си мисля дали този звук не е от самата въбрация на климатика.Иначе си работи идеално няма загуба на мощност или нещо от сорта.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #12

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Шумът ми прилича и на този от фреона при крановете,който също така при ниски обороти на компресора се чува по добре.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Щом е нещо дето не може да се определи, нямаш оплаквания от работата на климатика и от мощността му го оставяй да работи докато може.

    И да е тръгнало нещо да се разваля не можеш да го предотвратиш, а да се подменя нещо, което все още работи е излишно хвърляне на пари. Ако и когато някой ден в бъдещето тогава да се мисли.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    38
    #14

    Re:HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?

    Ок, благодаря за отговорите и съветите..оставям го така, пък ако стане нещо ще го мисля тогава

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици за стаи 14 и 16 квадрата
    От Iliana във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 21:32
  2. Hitachi RAC/RAS-E10H3
    От Dimitar Kostov във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 17
    Последно: 21-12-12, 20:57
  3. Hitachi RAS/RAC -E10H3
    От dinko69 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 04-08-12, 10:19
  4. E10H3 или E14H3
    От Sev1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-12, 15:58
  5. Отопление на 35 квадрата
    От nixxon във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 39
    Последно: 03-02-12, 10:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе