Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Hitachi RAC/RAS-E10H3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #1

    Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Здравейте, преди година си купихме този климатик с безплатен монтаж от една голяма фирма, започваща на Техно и завършваща на маркет. Машинката се чупи вече два пъти-първия път компресор (по думите на монтажната група) и сега електроника (пак според тяхната версия). Понеже подозираме, че всички проблеми се дължат на калпав монтаж, то бихте ли ми казали за какво да гледам като дойдат да оправят климатика след седмица-две. Има ли някакви специфични моменти? Мога ли да накарам майсторите да замерят някакви параметри и да ми покажат? Какъв е максималния срок на отстраняване на повреда на гаранционен климатик? Щото първия път ни мотаха един месец в най-големия студ и сега пак казали след месец. Монтажната група твърди, че така било, щото на Хитачи частите се бавели много. И последно-макар и пред свършен факт и закупен вече климатик, кажете ми нещо за модела-сбъркали ли сме с тоя модел, че тогава го взехме малко на сляпо, че беше на промоция....Аз лично мисля, че е хубав, но все пак. Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Струва ми се, че климатика е малък за помещението, в което сте го сложили, затова си е заминал компресора, а сега и електрониката. Ако не е това може фреона да е малко и затова. Климатика пак ще се развали, а стане ли това отново при цените за резервните части е за хвърляне.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #3

    Отговор: Re: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Ами помещението е по груби сметки около 15 кв. м. и 42-43 куб. м. Може и малко по-голямо да е, но незначително. Климатикът нали се води 10-ка, тъй че би трябвало да се справя, в интерес на истината, топлеше без грижи, не сме го слагали на максимални градуси и на максимална степен на вентилатора, но пък и той в най-големите студове вече беше блокирал. Единственото оплакване ми е, че доста му се чуваше движението на фреона.

    Сега, в интерес на истината, историята с изгорелия компресор е по-дълга. Климатикът в един момент просто замръзна и спря. Пусках го на студено, духах му със сешоар, в крайна сметка докато дойдат да го погледнат времето се стопли и той се размрази и даже тръгна да духа топло, така мисля. Тъй че мисля, че компресорът не беше изгорял, а само перката беше блокирала от леда, за което може би и аз имам вина, щото му сложих оная човка на отвора за изтичане на конденза. Така или иначе дойдоха, взеха го и уж му смениха компресора. Аа, забравих да кажа, че лампичката на вътрешното тяло мигаше в серии от по 4 пъти.

    Лятото работеше перфектно, правеше мраз и студ в най-големите жеги, но тая есен, при първото пускане в режим топло просто изпатка нещо, осветлението в стаята премигна и всичко беше до там. Не знам вече какво да мисля...


    Това, което казваш колега, за недостатъчното количество фреон-как може да се провери, как да ги накарам монтажниците да ми докажат, че са сложили достатъчно фреон?

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Времето и труда струват пари, всичко могат да ти направят и доказват срещу заплащане.

    Още едно доказателство, че климатика е малък за това помещение, е че е замръзвал целият и не е могъл да бъде размразен, само затоплянето на времето е успяло. Как се води климатика не е важно, нито са важни квадратите на стаята, а е важно, че мощността не стига. Или го преместете в по-малка стая или след като се развали извънгаранционно направо в пункта за метали. Още един вариант се сетих, падне ли под 0° го изключвайте.

    При вътрешно тяло тежащо 7,5 kg. този модел е за помещение не повече от 8 m².
    Този пост е редактиран от valen1; 08-12-12 в 00:52.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #5

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Благодаря ти за отговорите и за отделеното време, колега. Трябва обаче да кажа, че се надявам да не си прав Направо ме отчая, то навсякъде за тоя климатик пише, че е за 15-20 квадрата стая, а нашата е на долната граница, не мисля, че е толкова малък. Пак казвам, преди да замръзне, стопляше стаята без проблеми-вярно, че сме го нагласяли на 25-27 градуса, но все пак. А за охлаждане да не говорим-лятото в най-големите жеги съм го пускал и едвам изтрайвам час два и го спирам, направо правеше непоносим студ. Тъй че не ми се вярва да е толкова малък. За сравнение, в другата стая, която е малко по-малка сложихме Мицубиши, 9-ка, е за него пък няма да ти казвам как топли, дори на 19 градуса сложено, но то е друга бира.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #6

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Хайде да не сравняваме Митцубиши с някакво си Хитачи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #7

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Хмм, то ясно, че Мицубишито е друго нещо, аз затова натиснах за него, макар, че е по-скъпо, но то човек понякога трябва да се стреми да даде повече, за да получи повече. И в крайна сметка, какъв ви е съветът за Хитачито-да го отписваме така ли? То си е гаранционно де, но в гаранцията има една клауза, според която ако климатикът се повреди поради неправилно оразмеряване от страна на Тех***аркет или монтажната група, то те носят материална отговорност. Може ли да се търси такова нещо-примерно да го сменят с 12-ка или 14-ка климатик?
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 08-12-12 в 23:20.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #8

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho Виж публикацията
    Хайде да не сравняваме Митцубиши с някакво си Хитачи.
    Изказа се неподготвен и от 2-те марки има хубави модели и не чак толкова хубави ( Да не разводняваме темата на човека).
    Колега щом е гаранционен гони си правата . Те са ти го монтирали , видяли са стаята те си носят отоговорноста . Гони ги докато се реши проблема . Ако не са отзивчиви комисията за защита на потребителя

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #9

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Трудно е да наречеш човек, които това му работата неподготвен. Но пък всеки има право на мечти, като това Hitachi да е като Mitsubishi (било то МЕ или MHI).
    Този пост е редактиран от Mega; 08-12-12 в 23:29.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #10

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Трудно е да наречеш човек, които това му работата неподговен. Но пък всеки има право на мечти, като това Hitachi да е като Mitsubishi (било то МЕ или MHI).
    Добре, значи ти също смяташ, че е неправилно оразмерен, така ли колега? А какво остава с варианта за некачествен монтаж? Питам поради следните причини-първо, още при началния монтаж външното тяло не беше добре нивелирано, помилих ги да го оправят, което почти с бой направиха. Отделно климатикът беше твърде близо до стената. Второ, нали климатикът идва с някакво фабрично зареждане на фреон и после се дозарежда. Е това дозареждане при Хитачито беше по мои спомени не повече от 5 мин. За сравнение, другия климатик го зареждаха сигурно 15 мин. И трето-някъде във форума четох, че специално за тоя модел на Хитачи било добре да се обезъвздуши при монтаж с някаква вакуум помпа-това нещо става ли при дозареждането с фреон или е отделна процедура?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #11

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Трудно е да наречеш човек, които това му работата неподготвен. Но пък всеки има право на мечти, като това Hitachi да е като Mitsubishi (било то МЕ или MHI).
    Ключовите думи " това хитачи " Поставиха всички хитачита под един знаменател дали е нужно да давам примери . А в тая държава всеки ден се сблъсквам с хора на които това им е работата и са неподготвени . Ако колегата се е засегнал предварително се извинявам .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #12

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    При вътрешно тяло тежащо 7,5 kg. този модел е за помещение не повече от 8 m².
    Този пост е редактиран от valen1; 07-12-12 в 21:52.
    Какви са тези глупости.Имам почти същия модел -10ЕН1,монтиран в стая 15 м2 със стара дървена дограма.Миналата зима никакви проблеми.Сега при външна 0 градуса ,нагласен на 21 работи в режим он/офф.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #13

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Извинявам се за резкия си тон, но от толкова пишкомерене, нищо не ми отговорихте. Бях задал няколко конкретни въпроса и не получих нито един конкретен отговор! Благодаря ви много!

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Според мен с машината трябва да се заеме някой, който е наясно с ХИТАЧИ.Машините имат много добра самодиагностика, и изключително подробно сервизно, но техника трябва да е запознат с материята.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #15

    Отговор: Hitachi RAC/RAS-E10H3

    Благодаря ти, колега, ще видим кво ще стане. Той техникът май си разбира от работата, но малко не иска да си я свърши както трябва, така ми се струва...цялата работа май дойде от включения в цената монтаж, явно по тая схема за монтажниците не остават много пари и избиват по други начини. Така или иначе струва ми се, че от Техномаркет в най-добрия случай можем да очакваме да подменят машината, но не и да ни върнат парите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAS/RAC -E10H3
    От dinko69 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 04-08-12, 11:19
  2. HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?
    От Zagata във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 29-07-12, 18:01
  3. E10H3 или E14H3
    От Sev1 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-12, 16:58
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе