Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree9Одобрявам

RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1

    RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    Здравейте,
    Има ли начин да си сваля отнякъде сервизното за този модел на Хитачи?
    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    dodo_pv одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #3

    Re: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    Машината изглежда много добре, но едно немога да разбера според сервизното а и мой опит с хитачи WX8 дефростите пак са на един час под 0 градуса, като за машина от такъв клас е доста зле. При мен поне са наиситна кратки и с много слаба консумация, но все пак машината ми струва два пъти по малко от този модел.
    миро одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    Машината RAK хх PSB/ RAC хх WSB не изглежда, а си е много добре. Приказките за дефростите през час не са верни. Задължителни дефрости през час се извършват от високия клас машини, при температури под -10°С и са много кратки при липса на обледяване. При температури около 0°С, те са при нужда. В сервизното пише, че зависят и от температурната разлика в стаята, която трябва да преодолява климатизатора. Машината е с японски компоненти, принципно ползвани на японския пазар, поради което не е много ясно какво се случва, ако се наложи поръчка. Трябва да се провери кой може да доставя и за колко време. Променили са само захранването (230V) и няма йероглифи на дистанционното. Цените на подобни нови машини са над 3000 и кусур лева у нас, при това на 100V или 200V. Външното тяло е 40 кила, фреонът е над литър, двоен външен и троен вътрешен топлообменник, с лек и ефективен скрол компресор. Към момента не намирам нещо по-качествено на пазара, за такива пари. Лошото е, че не може да се монтира от всеки пишман майстор, поради това, че...

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    Много е добра машината, спор няма.Запазен е алагоритъма на дефроста като при SX8 с някои минимални разлики.

  7. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #6

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    При тези цени едва ли ще има пазар,независимо че е добра машина

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    В България по принцип няма пазар на високия клас машини. Има, обаче, малко хора, оценящи комфорта и надеждността и слагащи ги пред цената. Към момента, този модел е за тях, докато на говедата от Тошиба им дойде акъла.

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #8

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    Виждам, че е със скрол компресор...
    Може ли някой да каже накратко, какви са предимствата на скрола пред хиперинвертора? (от един ценови клас)....

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #9

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    preparatos, имам един съвет към теб...Изясни си какво е scrooll и как работи и също така, каква е разликата между него и ротационен компресор. Така както си задал въпроса, няма никакъв смисъл.
    Mega и preparatos харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #10

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    #85 обяснения на двойнороторния, а за скрола също съм гледал. Питането ми е twin-rotary vs scroll при използване на R410A.




    Този пост е редактиран от preparatos; 07-07-14 в 20:22.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #11

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    "предимствата на скрола пред хиперинвертора" не е аналогично на "twin-rotary vs scroll при използване на R410A". Самата дума "хиперинвертор" е едно изключително глупаво словосъчетание, което се използва от търговците с рекламна цел. Трябва да си забелязал по клиповете каква е разликата между роторните и скрол компресорите. При въртящото се цилиндрично бутало или съчма има триене. При ниска периферна скорост по цилиндъра, ефективността му рязко пада, не може да нагнетява коректно R410A. Причината е молекулярната му структура; в газообразно състояние е прекалено "летлив" (не съм съвсем сигурен за термина). Тъй като диаметърът на цилиндъра, където обикаля буталото, не се променя, оборотите му не бива да се понижават до безкрайност, за да не пада много периферната скорост. Когато цилиндрите са два, системата работи с по-малки динамични натоварвания и е по-тиха. Ако има възможност да се превключва единият от цилиндрите, системата работи двойно по-гъвкаво, сиреч, можеш да намалиш дебита на компресирания газ, без да понижаваш особено периферната скорост на буталото спрямо цилиндъра (оборотите на роторния компресор или ъгловата скорост). Това, обаче, оскъпява системата с допълнителен четирипътен вентил и управление. При скрол компресора липсва триене, при него имаме търкаляне, при което ефективността му не пада по такъв начин при ниски скорости; развърта се до много по-високи, по-тих е при работа; по-гъвкав е от роторните. Но е и по-скъп, заради технологията му на производство. А специално при скрол компресорите на Хитачи, има уникална система за отделяне на маслото от високото налягане на фреона, което още повече увеличава ефективността им. Всичко друго са подробности.
    Aleksandars, stiv13, preparatos и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #12

    Отговор: Re: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Машината изглежда много добре, но едно немога да разбера според сервизното а и мой опит с хитачи WX8 дефростите пак са на един час под 0 градуса, като за машина от такъв клас е доста зле. При мен поне са наиситна кратки и с много слаба консумация, но все пак машината ми струва два пъти по малко от този модел.
    Размразяването при WX8 не е по време, освен ако не назорваш машината. Ако искаш да усетиш комфорта и незабележимата работа на тази серия, трябва да преосмислиш отношението си към дом, уют, машина.
    При мен 35-цата работи он/оф до -5гр , когато няма влага, в 22 м2 с преобладаващи външни стени. В същите условия му поверявам и отоплението на 31м2, при зададени 23гр, когато се налага и не ме е подвеждал.Всичко това се случва във 2-ри последен етаж от къща, като 1-я се "отоплява" с едно кюмбе. Като цяло машинката ме радва с представянето си, въпреки кусурите, които аз й намирам, но аз не съм критерий за 'убост, щото и Папата е грешен в моите очи
    Kasap одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #13

    Re: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    PSA-WSA еднакъв ли е с PSB-WSB по магазините в все пса-вса а тук говорим за псб сервизно за PSA дали има
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 03-01-15 в 19:06.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    Не сa еднaкви, особено 14-иците.14 PSA е по-добрaтa мaшинa, 25-иците сa почти еднaкви.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: RAK 25 PSB/ RAC 25 WSB

    това дето работи он-офф до -5 е озадачаващо с тоя минимум на хартия .. avast замервал ли си го до колко вата слиза ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе