Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 38
Like Tree3Одобрявам

Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #1

    Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Искам да споделя своите впечатления от климатик Hitachi RAK-50PPB закупен това лято за къщата на село.
    Още с първите проби ми направи впечатление, че вътрешното тяло постоянно "пуфти" като пускане на пожарогасител и "шурти" като водопроводни тръби с високо налягане. А външното тяло е шумно като камиона на съседа (първоначално се заблуждавах, че е той). Къщата е с изолация и ПВЦ дограма. Помещението е 35м2.
    Обадих се на фирмата (Импас клима), но те започнаха да ме убеждават, че това е нормално, сега е лято и т.н. Аз в София се отоплявам с 4 климатика (от подписа) и никога не съм ги забелязвал, че работят. Есента се пускат, на пролет се спират.
    На следващата и по-следващата седмица като си ходех на село пак пусках климатика за проба, но климатика се държеше по същия начин. Пак се обаждах на фирмата и пак същите обяснения.
    Не го бях пускал до вчера, когато времето захладня. Вече повече от 24 часа работи (навън 5-6 градуса, вътре 22), но проблемите като, че ли са повече.
    Постоянно издава звуци на шуртене и пуфтене, външното тяло е ужасно шумно. И всичко се повтаря на всеки 5 минути - все едно е конвенционален. Брума от външното тяло се чува из цялата къща (на 2 етажа).
    Искам да Ви питам така ли работят климатиците Хитачи?

  2.  
     
  3. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #2

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Аз имам Hitachi от 1000 лева, производство за веригите за техника. Никакви ядове нямам вече 5 години. Сложен е в 27 m² и топли като змей. Почти не се чува, под нулата става малко по-шумен, но в границите на нормалното. Викай ги да го оправят!

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Вакарелски Виж публикацията
    ...Искам да Ви питам така ли работят климатиците Хитачи?

    << Не. >>

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #4

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Както казах климатиците в апартамента не ги забелязвам, че работят. Значи в понеделник ще им отида на крака и ще ги докарам тук. По телефона само се оправдават.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    По инженерното мин. тръбен път трябвa дa е 5 метрa, но сигурно имa и проблемен монтaж.Моя змей ме топли вече 7 години без проблеми от този или друг вид.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #6

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Колега моля сподели оправиха ли проблема и какъв беше.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #7

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Отидох до фирмата и уговорихме час за диагностика. На другия ден пристигнаха, убедиха се, че климатика не работи както трябва и демонтираха външното тяло за сервизиране. След седмица докараха ново външно тяло (на моето трябвало да се смени платката и компресора) и го монтираха. Засега един час работи и се държи много добре. След ден два ще пиша пак.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #8

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Вакарелски Виж публикацията
    Отидох до фирмата и уговорихме час за диагностика. На другия ден пристигнаха, убедиха се, че климатика не работи както трябва и демонтираха външното тяло за сервизиране. След седмица докараха ново външно тяло (на моето трябвало да се смени платката и компресора) и го монтираха. Засега един час работи и се държи много добре. След ден два ще пиша пак.
    Питам защото купих същия и имам лек проблем и аз. Има странен шум точно преди да започне да духа топло, при постъпване на фреона. Шума е като пуфтене при дефрост само че по-силен. При теб има ли го?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #9

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Да и при мен си остана това "пуфтене", въпреки, че смениха външното тяло. При всяко включване на компресора (или преди да почне да духа топло) издава този звук. Техника при монтажа ми обясняваше, че така изравнявало налягането. Защо ли другите ми климатици не изравняват налягането? Явно е някакъв проблем при този модел.
    Остана си и проблема с брума, но това като че ли е монтажен проблем, защото новото външно тяло е изключително тихо. Има си гумени тампони, от тези с прекъснатия болт. При високи обороти на компресора няма никакъв шум, но при ниски обороти в помещението се чува едно буботене.... понякога е нетърпимо. Като при колите, на ниски обороти се получава едно тресене, като подадеш газ и двигателя заспива. А може и тампони на компресора да са.
    Не знам да ги викам ли пак?
    Ако някой колега от форума знае решение за тези проблеми нека сподели.
    Този пост е редактиран от Вакарелски; 24-10-14 в 07:48.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Той добре ти обяснява за изравняване на налягането, ама обясни ли ти, че по инженерната книга този модел на ХИТАЧИ трябва да е с минимум 3 метра тръбен път.Между другото, за първа година ХИТАЧИ за някои машини намаляват изискването за минимален път на 3 метра, до сега за всички важеше минимален път 5 метра.Не, че 95% от машините не са под 3 метра, включително и моя ХИТАК, който е към 2,5 метра.При него обаче нищо не се чува.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #11

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Мда явно е от модела. Фирмата от която го купих са супер пичове, но явно попаднах на куц модел. При мен тръбния път е 3 метра, явно не от това. Според мен колега давай да правим рекламация до дупка. Рекламират климатика като супер тих пък то това "пуфтене" го обезмисля. Отделно от къде да сме сигурни че работи правилно и ще изпълнява COP-ове и друго?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Вчера пак разговарях с управителя на фирмата и му казах, че трябва нещо да се направи. Това пуфтене при всяко включване на компресора е дразнещо нетърпимо. Поисках да го заменим с друга марка климатик, като му заплатя колкото поиска, само и само да се отърва от този Hitachi. Не се съгласи, защото нямало какво да го прави. Цитирах му мнението на Edi1 за дължината на тръбния път и обеща тази седмица да го удължат. Не знам как ще наставят тръбите и няма ли от вибрациите да се наруши връзката, но се надявам проблема с пуфтенето да се оправи.
    Този пост е редактиран от Вакарелски; 28-10-14 в 20:30.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Заваряват се тръбите, така се удължава.Само да ги заварят като хората, аз преди години си патих при удължаване на тръбите на ТОШО ЕВРОПЕЙСКИ, беше попаднала капка припой в тръбата и беше се получила бленда, свиреше като гладна мечка.Е, след 1 ден смениха целия тръбен път, ама е неприятно.Дано само в дължината на тръбния път да е причината за пуфтенето, а не пречупени в стената или запушени тръби.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Медните тръби не се заваряват. Вярната терминология е ключова за успешна работа (независимо дали за монтаж на климатик или друго).

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Отговор: Hitachi RAK-50PPB - 2014 г.

    Приемам.Запояват се с мек припой или се заваряват с твърд.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе