Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree3Одобрявам

Питане за Hitachi 10KH2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #16

    Отговор: Питане за Hitachi 10KH2

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Да вметна още нещо, което ми направи впечатление... всеки път като изключа Хитачито от дистанционното вместо да спре минава в около 10 минутен режим на дефрост и чак след това се изключва. За първи път виждам такъв климатик. Също така докато работи в режим на отопление външната перка върти постоянно все едно е инвертор. Знам, че при конвенционалните климатици външните перки се включват от време на време само. В момента си търся още един климатик втора ръка за другата стая отново конвенционален
    По отношение на дефроста при изключване на климатика - това може да е алгоритъм за интелигентно обезскрежаване. След като машината е акумулирала в себе си определено количество енергия (топлина и налягане) и се изключи тя бавно и безвъзвратно се губи в околната среда. Има смисъл тя да се използва за едно "безплатно" обезскрежаване. Ако инженерите от Хитачи са се сетили и са го направили, това не е грешка. При АУКС има такъв алгоритъм, но работи при други условия - примерно ако се свалят рязко градусите от да речем 27 на 21. Тогава машината "знае", че дълго време ще почива (вероятно с часове) и използва момента да размрази, при това почти без разход на енергия.
    По отношение на въртенето на външния вентилатор - конвенционалите също въртят винаги, по-скоро ако климатика е много преоразмерен понякога я изключва, ако се вдигне голямо налягане (обикновено над 60 градуса температура на кондензатора) или по ток на компресора (примерно над 10 ампера за 12000BTU).
    По последния въпрос за кофти ток - ако слагате конвенционален климатик си сложете някаква активна защита. Например SONO 230W - защита за бяла техника. Коментирана е много пъти. Конвенционален климатик може да изгори компресор от ниско напрежение по мрежата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #17

    Отговор: Питане за Hitachi 10KH2

    Хитачитата не са лоши машини, но имат най-смотаният дефрост алгоритъм от всички други.
    ruuni9 и Stankov85 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #18

    Отговор: Питане за Hitachi 10KH2

    Нищо им няма на дефростите на ХИТАЧИ.Просто тази машина е без външни датчици и алгоритъма няма нищо общо с алгоритъма на инверторните машини.Не само тази конвенционалка е така, между другото.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #19

    Отговор: Питане за Hitachi 10KH2

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Не е ли все още топло за дефрости? Компресорът колко е натоварен, че да размразява?
    Това е добър въпрос... ми дефроства си топло, не топло. Иначе за натоварване на компресора - да натоварен е, отворил съм вратата на стаята за да духа и в съседната, демек идват едни 25-30 квадрата. Но търся още един климатик и за другата стая.

    Относно мнението написано от Ventsislav Negentsov според мен машината гори ток когато дефроства при изключено положение тъй като чувам компресора да работи, единствено само външния вентилатор не работи. И както друг колега написа явно поради липсата на външен датчик климатика не знае колко градуса е навън и си включва дефроста.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 07-11-17 в 14:31.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #20

    Отговор: Питане за Hitachi 10KH2

    Да повдигна отново темата... След зареждане на климатика с около 200 гр фреон отново няма подобрение в работата - духа леко топъл въздух. В интерес на истината имам някакви съмнение за това до колко качествено е направен зареждането. Все си мисля, че за тези 200гр. 3 часа суетене на техниците покрай климатика са малко множко. То не бе спиране на компресора на апарата им, все някой от маркучите им изпускаше, обръщаха режимите на климатика с махане и след това връщане на някакво кабелче влизащо във външното тяло и в крайна сметка ми взеха 40лв. за услугата но все си мисля, че май ги почерпих без да са свършили работа. Ще се радвам ако има някой съвестен техник в Плевен или района да дойде да ми оправи климатика, че вече два пъти се набутвам с пари и резултата е нулев.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Отговор: Питане за Hitachi 10KH2

    Дозареждане ли е това.Трябвало е да изтеглят наличния и да заредят цялото нужно количество.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #22

    Отговор: Питане за Hitachi 10KH2

    Първоначално казаха, че се заредят "на око" едно 100-150 грама за да се види дали ще има подобрение. След около часа опити решиха, че ще е добре да се източи целия фреон в бутилката и да се зареди наново. Обаче пък не им тръгна ръчния компресор, който носеха. След като заработи се оказа, че били пуснали зареждането при режим на отопление на климатика и той започна целия да пука. Откачиха едно кабелче от външното тяло и пак се почна със зареждането та така цели 3 часа. Единствения плюс сега е, че като се пусне компресора на климатика сега работи много безшумно, по силно се чува перката как духа, а преди зареждането доста силно си бръмчеше. Обаче пак нищо не топли.
    Другото нещо, което ми прави впечатление е, че сега дърпа повече ток - имам уред, който показва около 1200 вата консумация на този климатик, което за 10-ка май е множко.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе