Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 116
Like Tree70Одобрявам

RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Ми взимайте си го тогава това Акебоно. Явно не посещавате форума с цел четене.
    ruuni9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #17

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Кой е казал, че сме недоволни от марката Хитачи? Много крайно мнение за, човек не прочел нито една тема във форума.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Съгласен съм и се извинявам че не съм чел но просто на момента реших да сменя отоплението и да мина на климатици за това директно попитах за конкретния климатик и виждам че всеки отрича хитачи и ме праща на друга марка Аз питам за тях просто защото съм привърженик на марката .. занимавам се з дърводелство и ползвам само техни машини и нивото им е на висота но едно е инструменти друго е климатика За това и се консултирам да не дам едни 6 хиляди лева за климатици който няма да вършат работа

  4. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #18

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    Съгласен съм и се извинявам че не съм чел но просто на момента реших да сменя отоплението и да мина на климатици за това директно попитах за конкретния климатик и виждам че всеки отрича хитачи и ме праща на друга марка Аз питам за тях просто защото съм привърженик на марката .. занимавам се з дърводелство и ползвам само техни машини и нивото им е на висота но едно е инструменти друго е климатика За това и се консултирам да не дам едни 6 хиляди лева за климатици който няма да вършат работа
    От къде си?

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #19

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    Съгласен съм и се извинявам че не съм чел но просто на момента реших да сменя отоплението и да мина на климатици за това директно попитах за конкретния климатик и виждам че всеки отрича хитачи и ме праща на друга марка Аз питам за тях просто защото съм привърженик на марката .. занимавам се з дърводелство и ползвам само техни машини и нивото им е на висота но едно е инструменти друго е климатика За това и се консултирам да не дам едни 6 хиляди лева за климатици който няма да вършат работа
    Тук никой не отрича марката а даден модел. Правете разлика. Много хора тук използват серията PRC(включително и аз) и са доста доволни. Във форума има тема "избор на климатик" там има анкета, която е хубаво да попълнете и ще Ви се дадат предложения според попълненото от Вас.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #20

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    колега чета но и зададох обикновен въпрос и не получавам отговори по конкретния въпрос а мнения кое е по добро
    Искам просто плусове и минуси за конкретната машина и ако не е удачна защо ??? доста съм натоварен (декември е ) и просто попитах за да видя набързо споменатите + и -

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #21

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    никой нищо не отрича ,аз примерно от моето Хитачи съм много доволен .. но го взех горе долу на цената на Акебоното а няма място за сравнение между 2та модела

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #22

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    от Град Дулово съм. Група монтажници идваха и огледаха помещенията който искам да отоплявам и ми препоръчаха 4 климатка 12-ки ( аз мислех първоначално за 2 дванадесет и един 18) След това от магазина ми похвалиха акебонота-та ( аз си поитах за марка хитачи) и за това единственото което искам като отговор е дали наистина са добри машини или гледат да си разкарат стоката ?

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #23

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    колега чета но и зададох обикновен въпрос и не получавам отговори по конкретния въпрос а мнения кое е по добро
    Искам просто плусове и минуси за конкретната машина и ако не е удачна защо ??? доста съм натоварен (декември е ) и просто попитах за да видя набързо споменатите + и -
    Може и да е удачна но ние няма как да знаем, понеже не знаем нищо за помещенията, които ще бъдат отоплявани. Точно затова Ви посъветвах да отговорите на анкетата в темата за избор на климатик.На хартия погледнато, този модел има не много висок максимал, а това е много важна част от избора на климатика, по-важна от това дали има самопочистващи филтри или датчик за движение. Това е причината, този модел да не е популярен и малко купуван.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Stankov85 и Rashidos харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #24

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Много благодаря за обяснението .. исках да знам защо така силно искат да ми ги продадат и вече ми е ясно Отново благодаря splendor
    Ако може да ми кжете сега нещо и за hitachi rak35rpc/rac35wpc performance виждам по ниска цена но пък има коментари че е добра машина или ако знаете друга добра 12-ка на хитачи ? без RAK 35PSB è tam cenata e 3000 лева на броика

    - - - - - - - - - -

    в краина сметка ако няма да е хитачи то тогава ще се вслушам в съветите за
    GENERAL FUJITSU ASHG12LMCB / AOHG12LMCB NORDIC, 12 000 BTU, клас А++/А+ вярвам тук няма две мнения че е добра машината ?


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #25

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Щом искаш Хитачи вземи като на Алекси ПСА
    Климатик HITACHI RAK 35PSA / RAC 35WSA | Eviss.bg
    Същия като psb до колкото знам само дистанционното е различно.
    а пък и цената е 2000 лв
    Genadi80 одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #26

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Здравей,
    Акебоно е по-горния клас машини на Хитачи от РПЦ серията. PXB е второ поколение на модела (RPC e трето за неговата си серия - А, B, C..); цена от 1 500 лв на прима виста даже ми изглежда ниска.
    Трудно ще намериш мнение за този модел, защото не е разпространен (популярен) особено.
    Тази функция самопочистване я има в РПЦ (а и мисля и в още много други марки) и представлява изсушаване на топлообменика след режим охлаждане. (При отопление не се ползва самопочистване.) Това не означава, че няма да сваляш филтрите да ги почистиш от прах. Мисля че има обаче разлика в самите филтри спрямо РПЦ - тези на РПЦ малко едри ми се виждат.
    Еко сензор е да засича човешкото присъствие, за да насочва струята встрани от хората, а като няма никой в стаята да намали/качи леко градусите, за да намали потреблението на ел.енергия - функцията е описана е книжката на РПЦ, но я няма като възможност при него.

    Акебоно едва ли е по-лош модел от РПЦ, който е по-популярен заради цената си. Хитачи по подразбиране би трябвало да са с 3 години гаранция.

    Успех с избора на климатици
    kalcheff1, kokovox и Rashidos харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #27

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Sergey Виж публикацията
    Акебоно едва ли е по-лош модел от РПЦ, който е по-популярен заради цената си. Хитачи по подразбиране би трябвало да са с 3 години гаранция.

    Успех с избора на климатици
    Не е по-лош, а неоправдано по-скъп. Разликата е в 145w- по-ниска консумация спрямо РПЦ модела,(но пък и с 200w по-нисък максимал) и еко сензора. За това нещо 300 и кусур лева са неоправдани пари, които много хора не желаят да платят. Авто почистването на филтрите го има само Премиум серията(сега погледнах брошурата).
    Genadi80 и Stankov85 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #28

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Хитачитата са хубави машини, само дефростът им куца. Ако за напред го оправят ще бъдат много добре.
    Някой знае ли защо в България го няма премиум моделът им с отварящият се капак?
    Stankov85 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #29

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Хич не им куца, много си е добре дефроста.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    95
    #30

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Че какво му е на дефроста?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе