Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 116
Like Tree70Одобрявам

RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #46

    Re: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    По принцип е така, но тези оплаквания не означава, че ще ги има при всички. Шума от фреона може да е от много неща, къс тръбен път, не добре вакуумирана система, пречупване на някой тръба и т.н , външния вентилатор явно си прави проблеми и е за ремонт, което си е дефект на самата бройка.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #47

    Отговор: Re: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    По принцип е така, но тези оплаквания не означава, че ще ги има при всички. Шума от фреона може да е от много неща, къс тръбен път, не добре вакуумирана система, пречупване на някой тръба и т.н , външния вентилатор явно си прави проблеми и е за ремонт, което си е дефект на самата бройка.
    Разбира се, че няма да ги има при всички(изключвайки първото, понеже то е по-скоро монтажна причина), но е хубаво да се знае за тях а не като ти се случи да се ослушваш като гърмян заек.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #48

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    то няма климатик без шум на фреон при определени обстоятелства ..

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #49
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    то няма климатик без шум на фреон при определени обстоятелства ..
    Има,бе! Моето Хитачи WX8. Мамин златен ми е тоя климатик

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #50

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Е при дефрост все ще се чува ..

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #51
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Е при дефрост все ще се чува ..
    За 1-2сек. и то много слабо.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #52

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    В общи линии старите серии ХИТАЧИ се оказаха мълчаливи машини.И при мен е тих, при старт и край на дефрост, трябва да се вслушаш, за да чуеш промяната на посоката и налягането, което е много кратко като време.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #53

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    За шума може и да е монтажен проблем. Дано Рашидос сподели по-нататък.
    При вентилатора беше странно. Моторът му е трифазен и управлението му е честотно като на компресора. Защитата му е изградена около шунтов резистор на входа на инвертора. Чип следи тока и спира инвертора при увеличаването му, а също подава сигнал на процесора, че няма вентилатор. Реално перката трепва и защитата сработва без нужда, защото тя се върти свободно на ръка, но процесорът не реагира и продължава да надува компресора.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #54

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Сега от няколко дни и четирите машини работят. Тази нощ температурата си падна до около -8 градус проблемите са абсолютно никакви. Дерфрост прави на около час което е нормално и е описано в ръководството. При мен даже монтажникът ми каза че този дерфрост е нещо хубаво ..Сега за шумовете : Спя с жената и малкия ни син (3 годишен) в една стая , тялото на климатика е леко в ляво над леглото ... спим без оплаквания така че за сериозни шумове не може да се говори. Единствено на едната машина при дерфроста се чува по сериозно бучене от външното тяло , излязох и го наблюдавах и като че ли има някакъв вибриращ панел но не мога да разбера от къде работи си и е в детската стая така че засега не мисля да се ровя, По сериозното ми питане е : В режим отопление с вентилатори на авто и зададени 24 градуса климатиците работят спокоино и нормално но поддържат стаина температура около 22 ????? Може ли да ме лъже датчика за температура на дистанционните ? или е нормално , все пак нямам никаква изолация на къщата ( планува се за лето господне 2018)

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #55

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    ако имаш много топлозагуби е нормално ,вдигаш градусите .. дефроста на 1 час не е нещо хубаво ,а е заболяване - лесно лечимо .
    rosswen и Stankov85 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #56

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Лечимо как ? Монтажниците са много мои хора (заедно сме по фирмените банкети) и се надявам не са ме излагали.. Обясни ми че това размразяване не било нещо лошо а напротив , макар и досадно според него било добре за машината ... не навлязох в подробности защото бях и на работа и ги оставих да си ги монтират После се зачетох в инструкциите на климатика и там си беше упомента че при температура 0 до-5 се включва дерфрост на около час.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #57

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Нищо и няма на машината, не я закачай.Тунингите са за маняците.
    Genadi80 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #58

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    аз не съм и кои знае какъв каприз де Топли ли ?... ТОПЛИ . Шумен ли е ?..... Ако си принцеса и се чудиш какво е това грахово зърно ДА , иначе НЕ Проблема в разликите зададена и поддържана температура са явно заради студените стени и голямата загуба на топлина , догодина след изолация с каменна вата 7-8 см вервам ще се оправят нещата. Разхода незнам дали е нормален , без никаква изолация ми дава 7.8КW за 12 часа

    - - - - - - - - - -

    Тази нощ падна доста градуса -8 навън. трите са ми изгорили по около 6 KW само този в най-студената стая е изгорил 7.6KW за около 12 часа

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    25
    #59

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Така, да споделя мнението си от наблюдението на машините :
    За разход на енергия мога да кажа само едно ... ИДЕАЛЕН . За непрекъсната работа целя месец и на четирите машини , разхода ми е около 200 лева или 1000кв (Къща , строителство тухла с доста външни стени и без изолация). Само за пример , когато бях на парно за месец горих 1 тон въглища (380лева) и един тон брикет (200лева), От началото на февруари климатиците ми работят с таймер , тоест понеже по цял ден с жената сме на работа, а детето е на градина и съм ги настроил да се изключват в 8 сутринта и да тръгват в 4 следобед ,,, Наблюдавам им разхода и определено така пестя по няколко kw/h от всяка машина на ден. ЗА ПРОСЛОВУТИЯ ДЕРФРОСТ: Усетих я тая работа с размразяването на всеки час и искам да кажа, че това е само и единствено при температура от 0 до -3 -4 градуса след това го няма това нещо. Не знам как са другите машини в този клас, но съм виждал скреж по външните тела когато се разхождам из града ( може и да е защото съм гледал някои евтини марки) по някои даже и лед , Хитачитата са напълно чисти , забелязва се само по някоя малка висулка точно на отвора за изцеждане. ЗА ШУМА : Ако са на ауто режим е проблем само в спалнята защото след дерфроста, турбината автоматично се надува на 4 за около 30 - 40 секунди и това дразни, но е много лесно лечимо преди лягане давам режим silent и си спим с малко дете без проблеми. Като изключим проблема с ауто режим след размразяване машините са много тихи . Имал съм гости, които са забелязвали, че се отоплявам с климатик чак когато им покажа :D КАТО ЦЯЛО СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН и все пак не мога да сравня с другите марки в този ценови клас, защото не съм ги пробвал.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-02-18 в 19:00.
    Lorda_^, ruuni9, Genadi80 и 3 други харесват това.

  18. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #60

    Отговор: RAK-35PXB / RAC-35WXB Akebono

    Цитат Първоначално публикувано от Rashidos Виж публикацията
    така, да споделя мнението си от наблюдението на машините :
    За разход на енергия мога да кажа само едно ... ИДЕАЛЕН . За непрекъсната работа целя месец и на четирите машини , разхода ми е около 200 лева или 1000кв (Къща , строителство тухла с доста външни стени и без изолация). Само за пример , когато бях на парно за месец горих 1 тон въглиша (380лева) и един тон бркет (200лева), От началото на февруари климатиците ми работят с таимер , тоест понеже по цел ден с жената сме на работа а детето е на градина и съм ги настроил да се изключват в 8 сутринта и да тръгват в 4 следобед ,,, наблудавам им разхода и определено така пестя по няколко kw/h от всяка машина на ден. ЗА ПРОСЛОВУТИЯ ДЕРФРОСТ: Усетих я тая работа с размразяването на всеки час и искам да кажа че това е само и единствено при температура от 0 до -3 -4 градуса след това го няма това нещо. Не знам как са другите машини в този клас но съм виждал скреж по външните тела когато се разхождам из града ( може и да е защото съм гледал някои евтини марки) по някои даже и лед , Хитачитата са напълно чисти , забелязва се само по някоя малка висулка точно на отвора за изцеждане ЗА ШУМА : Ако са на ауто режим е проблем само в спалнята защото след дерфроста турбината автоматично се надува на 4 за около 30 - 40 секунди и това дразни но е много лесно лечимо преди лягане давам режим silent и си спим с малко дете без проблеми. Като изключим проблема с ауто режим след размразяване машините са много тихи . Имал съм гости който са забелязвали че се отоплявам с климатик чак когато им покажа :D КАТО ЦЯЛО СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН и все пак не мога да сравня с другите марки в този ценови клас защото не съм ги пробвал
    Само една лека вметка да ти направя относно "идеалния"разход(не казвам, че е много,разбира се) на ток.пада ти се около 50 лева на климатик и то при тая супер мека зима от години със средни температури горе-долу от -2 -3 до 5 ,8,10 градуса.а доколкото четох във форума има доста климатици, които при такива температури правят средно по около 35-40 лева на месец.а ако зимата е по-тежка като миналата зима колко биха ти харчили тогава?Ако имаш впечатления от зима 2016-2017 год.за разхода на ток,може да споделиш.
    Този пост е редактиран от avenger; 19-02-18 в 19:01.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе