Резултати от 1 до 14 от общо 14

Какво да купя за 11 m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #1

    Какво да купя за 11 m²

    Препоръчайте ми климатик за отопление на спалня 11кв.м.
    местоположение Стара Загора, PVC дограма, топлоизолация 5см стиропор, стеден етаж, вътрешна стая.
    Стаята ще се топли нон стоп - ще се гледа дете там....
    бюджет 700-800лв
    макс. 1000 ако си заслужава

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Какво да купя за 11кв.м

    Е ми вземи си MSG-09HRDN1 клас А тих и на добра нов дизайн цена 650лв с монтажа го смятай максимум на 800лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #3

    Re:Какво да купя за 11 m²

    и при мен нещата са сходни. 12,2м2 или 32м3. нова дограма(ПВЦ) и вънщни ролетни щори.скоро ще има и изолация на стени-виншни и таван с 5см. вата и кнауф. става въпрос за къща в Асеновград.тухла , като външни стени имам една на прозореца и едната стена на половина.под и над мен не се отопляват.стаята пак е детска. по груба сметка гореспоменатата 9-ка ме устроива.при пълно натоварване ще имам по 100 вата на м3 , което според мен е добре. външното тяло ще е монтирано на север , но на сушина (под стреха) и на завет.тръбен път 1 метър (сандвич ).основно ще се ползва за отопление22-24 градуса.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #4

    Re:Какво да купя за 11 m²

    Здрасти отново. понаправих малко сметки относно климатика. ползвах една програма за калкулиране на необходима топлинна енерия и получих следните резултати:
    при 0 градуса са необходими 780 вата за да се топли помещението
    при -20 градуса са необходими 1419 вата за да се топли.
    да си призная много не ми се вярва на калкулатора за това ше си питам.
    по данни гореспоменатият климаик при 100% натоварване вади 3480 вата. за 32 м3 това прави по 108,75 вата на кубик. - според мен бива
    да приемем че при -15 параметрите му падат на половина- при 100% да вади 1740 вата или по 54,37 вата на м3
    според климатикаджия(познат) са необходими 50 вата на м3 при условие че ставта е с нова догама и изолация.
    според вас колко са ми правилни сметките? реално колко вата ще са ми необходими да поддържа 22 градуса в детската? И дали този климатик при -20 ще постигне 22?
    Атава въпрос за Асеновград (на 20 км на юг от Пловдив.горе долу същият климат само че нямаме пловдивските мъгли или поне не в такава степен)



  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Какво да купя за 11 m²

    При хубавите и скъпи климатици от 1 700 лева нагоре отдаваната мощност при -15 °С спада наполовина. При другите, онези по-евтините спада повече.

    Тези сметки дето си ги правил най-вероятно няма да излязат. Тая стая до сега топлил ли си я с електрическа печка и на коя степен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #6

    Re:Какво да купя за 11 m²

    тази стая никога не съм я топлил до сега. от няколко месеца е на мое разположение. добре тогава какво да сложа на тази стая????????? панасоник 12 гке(инвертор) ли ? на другата стая съм така около 209 вата на кубик и климатика неработи добре. има периоди в които работи като конвекционален на он /офф режим .а и малко повече течение прави но трабваше да е на 1000% сигурна че ще се топли за бебето. колко вкраина сметка трабва да имам на м3 енергия? и как да разбера тази мидея при -20 какво и става с данните.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Какво да купя за 11 m²

    Грешката ти по-горе в сметката е, че гледаш моментната максимална мощност при +7 °С и по нея правиш преценка дали климатика ще ти върши работа при -15 °С. При тази си сметка трябва да гледаш номиналната мощност.

    При споменатата Midea няма как да разбереш какво и става с данните, защото никой не знае дори и производителя. В документацията на производителя данните за модела са дадени до -7 °С, както и трябва да е при климатик изпълнен с капилярка.

    За 1000-та % сигурност, които търсиш. Нали разбираш, че колкото изискванията ти са по-високи толкова и за да бъдат удовлетворени са необходими повече пари. За климатик с 1000% сигурност слагаш например една 9-ка на Toshiba от 2300 лева само за климатика и я получаваш сигурността. Иначе трябва да посмалиш малко изискванията, тоест да се върнеш в реалността.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #8

    Re:Какво да купя за 11 m²

    http://www.megaklima.eu/mitsubishi.html
    kebo, разгледай този сайт- фирмата е от Асеновград и със сигурност ще ти предложат поне няколко решения за климатизация на 12м2.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Какво да купя за 11 m²

    bekata, Какви са тези смешни от към отопление "хиперинверторни" модели. Например 10-ката хиперинвертор Mitsubishi Electric MSZ-SV288 с външно тяло 23 kg. и фреон 730 gr.

    Нима има хора, които да дават по 1600 лева, за да си купят летен модел за отопление!?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #10

    Re:Какво да купя за 11 m²

    kebo, това ще ти свърши работа http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=9., а ако искаш и температури над 25°, вземи по-мощния разликата в цената е под 20 лв.За тия пари няма нищо по-добро.Не се притеснявай, че не са инвертори.В тая малка стая, какъвто и инвертор под 1800-2000 лв да вземеш в 80% от времето ще работи като конвенционален.Стаята е малка, а и в Асеновград е топло.В Асеновград предполагам, че ще се предлагат тези модели, а и цената няма да е много по-различна.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Какво да купя за 11 m²

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Нима има хора, които да дават по 1600 лева, за да си купят летен модел за отопление!?
    За съжаление - доста.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #12

    Re:Какво да купя за 11 m²

    kantonaa, благодаря за предложението, но смятам че съм решил проблема с отоплението на моето жилище за близките 10-тина, години. kebo е търсещият климатик за 12м2.
    И тъй-като е от Асеновград, съм пейстнал линк на фирма от града.

    valen 1, смея да твърдя, че MSZ-SV228, т.е. седмичката за 1240лв., ще се срави с 12м2!
    Прилагателното "хиперинвертор" се слага до всеки модел на 100в., във всички сайтове, предлагащи климатици за японският пазар.
    Но това е друга тема. SV е базов модел, без екстри, но с такъв базов модел на Национал отоплявам 12м2 без никакви проблеми, и точно защото мощността му на отопление е същата, си позволявам да го цитирам.
    Искам дебело да подчертая, че аз съм само потребител на климатици, за разлика от мнозина в този форум, които монтират, продават и поддържат климатична техника, и естесвено трудно прикриват своите пристрастия. Факт е обаче, че доста базови модели на 100в. са за предпочитане, мое субективно мнение, пред доста модели и марки за Европа.
    В този смисъл, смятам, че си струва човек да даде малко повече пари, ако може! Комфортът струва пари!
    А по отношение на 23-те кг. външно тяло, как ще коментирате тази машинка например:
    http://translate.googleusercontent.c...K-5SOI6zLJSohg
    Външно 23кг, вътрешно 8кг., а на отопление се развърта до 4.6кВт. и запазва 3,3кВт. максимум на отопление при 2градуса външна т-ра. Т-Ц,т-ц, тия японци срам нямат.....

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Какво да купя за 11 m²

    Търся сега из японският сайт на производителя Panasonic, към който е линка някъде да се ползва думата "хиперинвертор" за този модел климатик, а пък и за другите, но така и не намерих. Кой ги слага тези суперлативни определения и по какви критерии не знам, но определено не е производителят Panasonic.

    До сега не съм виждал в различните документации на различните производители предлагащи модели за японския пазар графики как се изменя отдаваната мощност спрямо външните температури. Там много ясно ще си проличи, какво става с мощността на 10-ката с 23 kg. външно тяло при отрицателни външни температури.

    bekata, Видях, че имаш Sanyo SAP-DS22T от който казваш, че си много доволен в което не се съмнявам. Вътрешното тяло на твоят модел 7-ца тежи 10 kg., а външното 33 kg. Та въпроса ми е защо например не предложиш на kebo модел тежащ поне колкото твоя за да може и той да се присъедини към доволните собственици на 100 волтови машини, ами го пращаш да купува някакви летни "хиперинверторни" модели. Човека търси 1000% сигурност на отопление, а не на охлаждане.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    156
    #14

    Re:Какво да купя за 11 m²

    valen1, отопляам кухня 12м2 с базов модел на Национал от 2005г., който се развърта до 3.6 кВт максимум и няма проблем при ниски т-ри. Саньото е друга бира и доказано топли и 19м2.
    Не съм привърженик на тезата: За 12м2 си земи 12-ка.
    Аз също се дразня, че всички клими на 100в. по нашите сайтове са описани като хиперинвертори.
    Хубав ден на всички!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Незнам какво да си купя!!!!!
    От Plastic във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-14, 17:46
  2. Какво да купя?
    От Slavanas във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 18:02
  3. Какво да купя ????
    От kebo във форум Климатици Midea
    Отговори: 48
    Последно: 07-10-09, 06:02
  4. Какво DVD RW да си купя???
    От kreo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 05-05-04, 10:05
  5. какво ехternal DVD-RW да си купя???
    От martoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-11-03, 12:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе