Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 49

Какво да купя ????

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #1

    Какво да купя ????

    здрасти
    доста полезен форум . от няколко часа го чета и доста неща понаучих.ОБАЧЕ дилемата е голяма.тези дни трябва да купя някакъв климатик за магазинчето. площа е 22 кв.м но е на 2 ,20 вис. = 50 кубика.спрял съм се на 12-ка. ама каква?????.ограничен сам до 600 лв с монтажа.много добри отзиви за мидеа от познати ама ... та реших и аз да питам тук
    колебая се между :
    http://www.dekom.bg/index.php?page=p...8a302e306b8fb5
    или
    http://www.dekom.bg/index.php?page=p...8a302e306b8fb5
    аз разлика невиждам между тях ама .....
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009253
    или
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09021114
    или
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09038471
    и за финал
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09037754
    може би много модели нахвърлях ама ....
    идеята е следната :
    - зимата около 20 градуса
    - лято около 26 градуса
    климатика ще се слага в асеновград (има редовен вятър и няма мъгли )
    дайте нещо което при -10 да не спре като осаката и да го мия с маркуча
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    119
    #2

    Re:Какво да купя ????

    При положение ,че е ''магазинче'' и се предполага ,че вратата ще се отваря често и зимата ще нахлува студен въздух , предполагам ,че тази мидека няма да се справи. Според мен 18- ка ти трябва нз нека по -компетенти от мен да се изкажат. Поне за зимата да знаеш ,че ще имаш повече мощност в запас при студено време. То не се знае дали и мидеята няма да я поливаш с маркуч с гореща вода да се размразява....
    Да знаеш,че тук едно 90% ще ти кажат или дайкин или фуджицу или митсубиши и на дали някой ще ти препоръча мидея.... но все пак

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #3

    Re:Какво да купя ????

    ако имах пари със сигурност знам какво да си купя, но ....... ограничен сам до 600 лв с монтажа. идеята е маика ми да не мръзне като куче на 10 градуса с духалката.
    прав си че е магазинче но е по особенно и няма много поток от хора. да се отвори вратата максимум 20 пъти на ден (маи са много даже). колкото и да е скапан климатика мисля че ще стопли по добре от духалката за същият ток нали ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #4

    Re:Какво да купя ????

    Ако ще да е Мидеа - разгледай този модел [url=http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09033946]MSF6-12
    Издържа на ниски температури и топли здраво! За него е писано много тук вече.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    32
    #5

    Re:Какво да купя ????

    Здравей, като си решил за такива пари не се замисляй много, които има добра подръжка при вас него вземи. Аз имам тоз http://id-klima.net/index.php?option...d=68&Itemid=69 12ката взех го за 420лв. Вече има година и половина отоплявам 20м2 магазин и го охлаждам, когато има нужда и засега работи без забележки въпреки, че мой познат от 3 и трите издадоха багажа (изпускат фреона от некачествени спойки) . Преди него бях 5 години с нео точно на 5 година умря компресора и го смених с нордстара, но за тез пари не го мисли всеки климатик според мен ще свърши работа повече от духалка. Когато става дума за в къщи и за по-голям бюджет и аз си купих фуджису инвертор.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re:Какво да купя ????

    За такава площ но височина 3,2м от 2005 г използвам "Емерсон" 24 000 BTU. Куча марка , но върши неуморно работа : токови удари - /често явление в промишлена заона/ ; мъгла и морски въздух на около 400-500м от Варненското езеро ; студ минус 15-18 гр. Работи си.Не става на ледена буца зимата и никога не съм го поливал с топла вода / то и няма откъде/ . Не го знам дали не е някакво творение на Мидеа .
    Няма никаква топлоизолация 3 външни стени , алуминиева врата витрина с единично стъкло.И покрива е бетонна плоча без изолация./Под наем съм и не се наливат пари /.Сметката за ток се движи от 30-40 лв. през лятото до 150 лв зимата.
    Сам си направи изводи за мощността , която ти трябва

    За тази площ ти трябва по-мощен климатик , вратата се отваря често. Не знам и как е магазинчето ти с топлоизолацията, колко са големи врата, прозорци, витрина , от какъв материал, дали е стъклопакет или единично стъкло.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #7

    Re:Какво да купя ????

    Твоят климатик е MIDEA MSG 12 AR на цена от 479лв и монтаж ..колкото намериш.
    Цитат Първоначално публикувано от kris11
    "Емерсон" 24 000 BTU. Не го знам дали не е някакво творение на Мидеа .
    Емерсона беше творение на Осака и е много преоразмерен затова и нямаш проблеми.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Какво да купя ????

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Твоят климатик е MIDEA MSG 12 AR на цена от 479лв и монтаж ..колкото намериш.Емерсона беше творение на Осака и е много преоразмерен затова и нямаш проблеми.
    Абсолютно съм за този модел и аз, макар че и посочените модели по горе с изключение на Q4 мися че тоя беше с малкото външно тяло модел компакт.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #9

    Re:Какво да купя ????

    MIDEA MSG 12 AR никъде не я намирам по големите вериги в пловдив
    първите два модела които съм посочил - единият е компакт нали така. мога ми по модела от вътрешното тямо да разбера дали е компак или не?гледах един в асеновград 12HRN2 само това пищеше на вътрешното. 450 лв и 120 монтаж. ама компак ли е? нямаще даже и табела с данните но продавача каза че давал 4кв на топло.това ме води на мисалта че не е компак или бъркам
    п.с.
    имам и вариант да си купя клима от склад в пловдив но хората само продават и гаранция дават. мога да го взема под цената в магазините. да ама никои не6те да даоиде и да го монтира и след това ако се скапе да го викам въпреки че си има 2 години гаранция към склада а пък ми искат 150 лв за монтаж

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Какво да купя ????

    4кв друг път 12000бту или 3.6кв отдава. Е ама ти хем ще го вземеш с отстъпка от склада хем искаш и 120лв монтаж искаш двойно да изкяриш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #11

    Re:Какво да купя ????

    имам визможност да е от склад ама с монтажите дертове.изкат ми 150 за монтаж за тръбен до 1 метър . ок съгласен съм да ги дам, ама за какво 6те ми ги вземът като не6тат после да доидат да ми го сервизират.нима не всички продават клими с гаранция към някои дистрибутор или вносител.купи от нас и 6те го сервизираме.амо не даи за монтаж пак толкова и си го оправяи сам.както и да е.много не сам кандардисан на тоя вариант със склада.просто споделих.6те си тарся от голяма верига или от някоя фирма.въпроса е какво

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #12

    Re:Какво да купя ????

    Цитат Първоначално публикувано от kebo
    MIDEA MSG 12 AR никъде не я намирам по големите вериги в пловдив
    а пък ми искат 150 лв за монтаж
    Много ми е интересно защо трябва да го намериш в "големите вериги"?
    Хора ,разберете че климатик се купува от специализирана фирма за продажба и монтаж на климатици по две причини
    1.Такава фирма може да ти предложи много по-богат избор от марки и модели от която и да е верига
    2.Такава фирма ти предлага сигурен монтаж, гаранционна и извън гаранционна потдръжка, докато повечето вериги ползват външни фирми за монтаж които в повечето случай гледат да претупат монтажа защото от така наречените вериги ги натискат за по-ниска цена на монтажа.
    Колкото за монтажа !?Мисля че ти искат даже малко при положение че ще вземеш климатика от друго място.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #13

    Re:Какво да купя ????

    lavsho, така е, прав си - специализираните фирми затова са "специализирани" - да предлагат климатици, а не и баетрии, шевни машини и хляб.
    И в повечето случаи, същите тези фирми извършват монтажа за големите търговски вериги, както и гаранционната поддръжка.
    Но, хората отиват да купуват от веригите заради по-ниските цени на една и съща стока/климатик, продаван и в специализираните фирми.
    Пазарна икономика!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    48
    #14

    Re:Какво да купя ????

    миа си прав за големите вериги. от фирма до фирма разлика голяма обаче. за msg-12hrn2 едната ми изка 650 с монтажа. друга за медеика на вътрешното пише 12hrn2 (други данни няма) струва 570 с монтажа. и двете фирми са за климатици. ха сега кои да избера?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #15

    Re:Какво да купя ????

    Няма никаква гаранция, че тези, които продават по скъпо работят по-добре, но евтиното рядко е хубаво. Ако не можеш да намериш независими отзиви за работата на едните или другите, хубаво е да прочетеш повече от този форум и после да поразпиташ в двете фирми за работата им.Разликата в цените не е голяма, но не е и малка. Но ако те убедят , че насреща ще ти дадат по- добър монтаж/ и по- естетичен, защото този климатик ще го гледаш с години/, и по- добра поддръжка- ???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Незнам какво да си купя!!!!!
    От Plastic във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-14, 18:46
  2. Какво да купя за 11 m²
    От joro_tt във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 19-09-10, 10:25
  3. Какво да купя?
    От Slavanas във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 19:02
  4. Какво DVD RW да си купя???
    От kreo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 30
    Последно: 05-05-04, 11:05
  5. какво ехternal DVD-RW да си купя???
    От martoo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-11-03, 13:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе