Резултати от 1 до 7 от общо 7

Midea MSG-09HRN2-QB4 compact

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Midea MSG-09HRN2-QB4 compact

    Здравейте,интересно ми е този модел с половинка външно тяло как се представя зимата или падне ли под 0та вее кат вентилатор,или пък външното е с двоен топлообменник и върши работа.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:MSG 09HRN2 QB4 compact

    С това топлообменниче... да кажем, че се представя по-зле от нормалния некомпактен модел.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:MSG 09HRN2 QB4 compact

    При -6 -7 едвам прави 16бара поне това мога да кажа защото монтирах такива купени от метро и това измерих началото на зимата.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:MSG 09HRN2 QB4 compact

    Вчера си взех една обикновена Midea и докато проучвах какво да си взема марки и модели звъннах на познати в 2 монтажни фирми, които изрично ми казаха да не си вземам Midea на фреон R407c, защото имало някаква серия, на която им изгаряли компресорите.

    Не съм си правил труда да помня серията, защото съм нямал и намерение да си купувам климатик на този фреон знаейки за по-слабите хладилни характеристики и недостатъци на фреона, но днес ще се видя с единият от тях и ако се сетя ще го питам за серията.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:Midea MSG-09HRN2-QB4 compact

    12-цата на 407с /MSG-12HRN2/ е с двуредов топлообменник, което според мен е добра машина за непретенциозно помещение.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #6

    Re:Midea MSG-09HRN2-QB4 compact

    Както споменах по-горе днес се срещнах с техника занимаващ се с ремонтите в една от монтажните фирми и го питах за модела Midea, за който вчера ми каза, че им изгаряли компресорите. Днес вече уточних, че става въпрос не за електрическо изгаряне, а за механично блокиране, но резултата и от двата проблема е един и същ, компресорът е за смяна. Моделът имащ този проблем е Midea MSG-_HRN2 с фреон R407c. Каза ми, че по едно време били на промоция за 360 лева. Промоцията май спомена, че била в магазини Метро.

    Други модели на Midea за които ми каза, че им блокират компресорите са модели с малки външни тела тип compact.

    Преди един месец говорих със собственик на малка фирма за климатици работеща предимно в к.к. Слънчев Бряг занимаваща се с монтажи и ремонти и той тогава ми обясняваше за онези Haier с малките външни тела също тип compact как масово им блокирали компресорите. Успявал от 10 блокирани да развърти 4, но ефектът не бил дълготраен след време пак блокирали.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Midea MSG-09HRN2-QB4 compact

    Точно с компакта имах случай 5 минути след монтажа да блокира е други не съм имал но все пак аз не предлагах този модел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Midea MSGI-09HRN2 трябва ми дъмп
    От modac във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-11, 17:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 15:44
  3. Midea MSR3-09HRN2 - изходяща температура ?
    От Jogo_1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-10, 19:16
  4. Евтини бройки Midea MSM1-09HRN2
    От Colonelo във форум Климатици Midea
    Отговори: 28
    Последно: 24-11-08, 23:05
  5. PCMCIА за Compact Flash
    От E_f_o във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 26-08-07, 09:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе