Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Евтини бройки Midea MSM1-09HRN2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #1

    Евтини бройки Midea MSM1-09HRN2

    Здравейте,
    попаднаха ми климатици Midea MSM1-09HRN2
    произведени за немския и гръцкия пазар
    http://www.dooyoo.de/klimageraete/split-9000-btu/ модела е този, но данните се разминават малко от тези на кашона на климатика.

    Данните са следните:
    2,9 kW мощност на отопление
    2,6 kW мощност на охлаждане
    COP 2,64
    енергиен клас D
    гарантирана работа в режим на отопление до -7 градуса по книжка

    В комплекта има всичко необходимо за самостоятелен монтаж единствено без стойките за външното тяло. (има даже и дюбели с винтчета, пластмасова тръба за отвора в стената и кабел с щепсел)
    на пръв поглед изключително добри впечатления като външен вид, Външноот тяло тежи доста, даже значително повече от на моето Мицубиши и е по голямо. Перката е назъбена за да не завихря въздух. На филтрите във вътрешното тяло има зелени правоъгълни елементи, които не знам за какво служат.

    Гледах подобен модел за БГ пазара, беше платено 600 лв за него с монтажа, като външноот тяло беше с по-малки размери, а вътрешнто изглеждаше по-евтино направено със стърчаща по ръбовете пластмаса.

    Та тук идва и въпроса Заслужава ли си описания модел цената от 350лв

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #2

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    за охлаждане да но за отопление няма как да стане номера но пак има доста негативи като разход на ток и коефициент....
    аз съм за модела MSR5 макар и с 150лв да е по скъп

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #3

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    един монтиран такъв в стая 15 квадрата с излоация и дограма за момента се държи чудесно. Външното тяло е безшумно. Топли, но да видим когато температурата падне под -5. Мисля че си тоя модел MSR5-09HRN1 няма да е по ефективен на -5 ,-10 градуса. За 7 градуса над нулата да, но кой пуска отопление на тия температури. Все пак 350 лв с монтаж ми се струва добре.

    Откъде мога да си купя стойките за външното тяло, другото си го има в комплекта? Практикер, Бриколаж ?
    На инверторния Митсубиши му засякох консумацията с електромер, като монтирам тоя ще пиша как се държи.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #4

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Не знам как реши че 329 ЕВРО се равняват на 350 лева!?!?!?!?Този модел в България беше по евтин и общо взето със серията CSU бяха най-калпавите модели на Мидеа.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #5

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    90 ст еврото какво му плащаш ;-)


    Общо взето зачестиха офертите от складове в западна европа за климатици на R22 ( знам че тая мидеа дето се предлага не е на тоя фреон).

    Аз например съм поръчал стотина само вътрешни тела от Италия - чисто нови, с дистанционните, неинверторни естествено - така че ако някой си открадне външно тяло ( има ги много по фасадите ) да се обади на лични :-)

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #6

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    панасоници има ли от тия вътрешни тела ? може да изкупя едно ако ще ги продаваш на човешки цени

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #7

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Не знам как реши че 329 ЕВРО се равняват на 350 лева!?!?!?!?Този модел в България беше по евтин и общо взето със серията CSU бяха най-калпавите модели на Мидеа.
    Както вече споменах тоя модел е по различен, нямам опит с климатиците, но изглежда доста по качествено правен, сR407 e и са на разпродажба затова е 350 лв с всичко (подобна цена в БГ няма), а не 500 лв само климатика като MSR5-09HRN1, та въпроса ми е дали някой е виждал точно този модел за да преценя колко бройки да си взема.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #8

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Colonelo и какво излиза от твоето мнение че при климатиците 407 е по дорбе от 410 хах като не са ти ясни някой неща не говори със сигорност MSR5 превъзхожда тоя модел по всякакви показатели и т.н.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #9

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Colonelo и какво излиза от твоето мнение че при климатиците 407 е по дорбе от 410 хах като не са ти ясни някой неща не говори със сигорност MSR5 превъзхожда тоя модел по всякакви показатели и т.н.
    TIMBERLAKE
    MSR5 ако се наемаш да ми го продадеш и монтираш за 350 лв ще си купя от тебе няколко бройки.
    Не споря затова, че твоя модел е по-добър, но едва ли е двойно по добър в предвид двойно по високата му цена. 100% има много, много по хубави от него, ти кажи такъв по добър от него за същите пари
    Заповядай на място да го разглобим и да оцениш как е наистина и какви материали са вложени.

    Важното е да ми е полезен (топли, охлажда и харчи енергия по-малко от електрическа печка) и да не ми създава грижи.
    Просто ме интересува тествал ли е някой такава машина. Казах информативно, че е с R407, пропуснал съм го в началото, можеше да бъде и с R22.

    Имам МЕ инвертор също 9-ка, правих сметка колко струва едниния и другия, засичах консумация със електронен електромер монтиран само за климатика, при тая цена на тока и ежедневно използване и след около 10-тата година Митсубишито се изравнява по начална цена + 10 годишен разход с калпавата мидея. Та чак след това Митсубишито ще почне да ми излиза по-евтино.

    Има ли на пазара нещо по-добро за тая цена?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #10

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    тва е чиста въшка не си заслужава да го вземеш дори и да ти го подарят ще си скъсиш живота с 5 години най малко

  13. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #11

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    На сайта който си дал, мен ми се вижда 329 евро?

    Цитат Първоначално публикувано от Colonelo
    Важното е да ми е полезен (топли, охлажда и харчи енергия по-малко от електрическа печка) и да не ми създава грижи.
    Мислиш че за 350лева ще намериш климатик(какъвто и да е) който да ти покрива изискванията? Интересувам се сериозно, ако знаеш такъв кажи - и аз искам да си купя. Благодаря предварително.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #12

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2


  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #13

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Виждам че си много упорит!Ако действително можеш да го намериш за 350 лева взимай колкото ти трябват но не забравяй че конвенционална девятка е за помещение от максимум 35-40 кубика.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2

    Това щом при +7 има COP 2,64, то при 0 или под нея според мен (ако изобщо топли) COP ще е ~1 - т.е. радиатора ще се справя по-добре, понеже дори няма да размразява и да се опита да отлети с терасата ти. Ако ти е за охлаждане ОК, ама за основно отопление недей разчита.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #15

    Re: евтини Midea MSM1-09HRN2




    Машина с COP=4.31, Вижте на -5 какво става, ами на -10. Не разбирам много, но като гледам май не всичко е COP .
    Всъщност май топлят киловатите , които няма как да разберем за тоя модел Мидея колко са на -5 градуса .

    Откъде да си купя стойките за външното тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Midea MSGI-09HRN2 трябва ми дъмп
    От modac във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-11, 18:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 16:44
  3. Midea MSG-09HRN2-QB4 compact
    От johny01 във форум Климатици Midea
    Отговори: 6
    Последно: 11-09-10, 20:53
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 21:25
  5. Midea MSR3-09HRN2 - изходяща температура ?
    От Jogo_1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-10, 20:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе