Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

midea msg18hrdn1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #1

    midea msg18hrdn1

    Здравейте:От четири дни имам гореспоменатия климатик(до преди четири дни панасоник12-ка дке.счупи в компресора пружина).Впечатленията ми от мидеята не са много доволни,мудно реагира на температурата в помещението,вътрешния вентилатор по шумен,при ниско ниво на вентилатора средно харчи 1кв/час(зададена 23гр.при външна около-5-6).Помещение две преходни стаи около 30кв.метра.Панасоника работи 5.5год пИрфектно и безотказно и при -20.Консумациата му бе сравнително по малка,а като ценови клас почти еднакви(да едното 18-ка,а другото бе 12-ка.Мидеята при намалена консумация на външно(имам предвид че поради достигане на зададената температура си намаля консумацията) тяло,вътршното продължава да духа с обороти както и при23гр.Това при панасоника го нямаше.Ако някой ме посъветва от къде да намеря пружини за клапаните бих възстановил панасоника.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    85
    #2

    Re:midea msg18hrdn1

    я виж тук има спасение за твоя панасоник https://forum.setcombg.com/index.php/topic,49519.0.html

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:midea msg18hrdn1

    Изведи въздушния датчик така и няма да имаш проблем с мудноста

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #4

    Re:midea msg18hrdn1

    Това вътрешното тяло ли е ,че не ми става ясно от снимката.Относно панасаоника днес го отворих и пружинката (ф-7мм. л-около40=50мм.дебелина на телта 1.2мм.)съответно на четири парченца,ако не се счупва тя този климатик би изкарал и 20год.Реже се отдолния край под ресиверчето.но по профрсионално и безболезнено би се сменила пружинката,ако се разпробие на точното место.Аз го резнах първо отгоре и ядец и после от долу където се вижда.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #5

    Re:midea msg18hrdn1

    Да изместих датчика има ефект .Имам ново питане защо винаги тръгва с дефрост,а първите дни не беше така.Идеята да взема 18-ка бе да затопля по бързо и после само да добавя излезна грешна.При зададена 18гр.и външна +10(като днес,че май и повече беше)консумация от 3 ампера не пада.За пет дни 100кв и то не работи целодневно.При включен икономичен режим разлика в консумацията не видях и след 6 часа работа изгасва сам.От книжката която ми дадоха не става ясно дали има този икономичен режим и ако е активен дали е нормално спирането му.

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:midea msg18hrdn1

    Ами всичко си е нормално не виждам каде е проблема Климатика ти варви на минимум тоест при 2,3 Кв одава консумира 3 ампера и това прави около 650 вата консумация Просто варви на минимум а при външна високо просто кара на ОН ОФ И това за дефроста не значи че праи дефрост просто святката лампата докато загрее вътрешния тооплообменик и като загре тръгва това е при повечето мидеи
    Всичко си е нормално спокоино

    И как разбра че тези 100Кв са от климатика само?>?>?>?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:midea msg18hrdn1

    Икономичен режим всъщност е режим сън на всеки следваш час покачва с градус ако е на охлаждане или слиза с градус ако е на отопление. И след 6 часа изключва климатика. Така е ако е на охлаждане да засиш и да покачи плавно темепературата да не настине човек. А 100кв няма как да ги направи за пет дни. А това че светва индикатор дефроз тои е с двойна функция при първоначално пускане е режим топлъл старт.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #8

    Re:midea msg18hrdn1

    Изказвам Благодарност към VeleV.Klima .Но стария е-мер си стои преди контакта за климата и преди и сега ,а 100-те кв са за притеснение дали да не притеснявам фирмата монтирала го,че сезона е към края си.

  11. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #9

    Re:midea msg18hrdn1

    Май по добре беше да ремонтираш ПАНАСОНИКА

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #10

    Re:midea msg18hrdn1

    С всеки изминат ден се убеждавам.(узрявам)

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #11

    Re:midea msg18hrdn1

    Би ли споделил какъв е прехода точно между стаите.Също така дай малко повече инфо-изолация,дограми,съседни помещения.Мисля че надушвам проблема,но дай инфо да не си чешем само езиците

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    20
    #12

    Re:midea msg18hrdn1

    Добрее,обаче ще помоля дане ме вкарвате в разни филми щот 12-ката панасоника си вършеше перфектно предназначението.Аз се направих на тарикат да взема 18-ка ,че да ползвам още икономия ама ще си плащам за тарикатлъка явно.Стаите са на буквата Г и климата духа срещу вратата на вътрешната стая.Тя е с гипсокартон и 5см.вата и на тавана+пвц(5*3м^2.)другата в която е няма изолации тъй като е вътрешна.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #13

    Re:midea msg18hrdn1

    Притесни фирмата която ти го е монтирала.Нямаш проблем с разположението на стаите.


  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:midea msg18hrdn1

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Притесни фирмата която ти го е монтирала.Нямаш проблем с разположението на стаите.

    И на каква логика както липсва дефект да притиска фирмата която го монтирала. Нали избора е негов никой не му го е продал насила да си е взел 12ка за по икономично.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #15

    Re:midea msg18hrdn1

    100 киловата за 5 дена е ужасно много,в това топло време и с тази изолация която има.Машинката я дават 0.65-2.22 консумация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе