Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #1

    MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Такаа, а няколко думи, голям фен съм на марката, досега съм си купил няколко клими МИдея, две от който инверторни, мъркат като котки (на единия му се наложи презареждане с фреон заради необезвъздушаване при монтажа, но след това работи супер), особено доволен съм от msv1-09hrdn1 - супер тих, работи добре и при много ниски температури.
    И така тия дни в духа на марката поръчвам новият MS9V-12HRDN1, моделът ще се ползва основно за отопление, но за съжаление останах разочарован от следното:
    пускам го първата вечер след монтажа и съм вътре в стаята, климатика както се очаква много бързо се справи със зададената температура особено като се има предвид че е преоразмерен. И по едно време чувам отвън едно ррррррр, все едно перката бие на ламарина!!!
    Е от тук се започнаха ядовете - излизам отвън и какво установявам, когато компресора намали оборотите след първоначалния старт и климатика трябва да работи почти безшумно , започва този ужасен звук причинен от някаква вибрация близо до компресора.
    То не бяха укрепвания, не бяха подпирания, подритвания, слагане на хартиики между ламарините, не и не.... Спира само когато го държа с ръка здраво в областта на компресора.
    Установявам че проблемът е вътре при компресора защото се чува много ясно че компресора все едно като вибрира и се удря в някоя ламарина.
    Звъня на фирмата, свързвам се с монтажника и той ми казва:"ще дойдем утре, амам не се притеснявай, то някое болтче не му е дозавито"!!!
    От тук нататък картинката ми е ясна, ще последват редица оплаквания, те ще идват поне 3-4 пъти, а аз все няма да съм доволен защото климатика все ще си остане така шумен.
    И с две думи - шума от този климатик няма нищо общо с щума на другите ми климатици от марката!!! Пълно разочарование!
    Последно за информация - климатика със сигурност е обезвъздушен при монтажа, монтажа изглежда добре, само едно нещо прави впечатление, вътрешното тяло се пада под външното, но независимо от това тръбите на външното се качват лееко нагоре и след това плавно слизат - т.е не личи да е правена онази работа с тръбите която се правече така че маслото да се стича обратно при климатика!
    Чакам мнения от спецовете, поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Може някоя от тръбите във външното да е много близо до компресора, и да опира до него.Имаше няколко случая във форума, и при едно отваряне и наместване на тръбите, въпроса се реши.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Определено проблема е в мятането при транспорта като гледам как ги разтоварват нищо чудно да е мръднала някоя тръба проблема е елементарно оправим.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    А може и проблема да е дефектен компресор. Нали за това има гаранция. Дано монтажната фирма да бива.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    А може и проблема да е дефектен компресор. Нали за това има гаранция. Дано монтажната фирма да бива.
    Едва ли по скоро е някоя от тръбите те имат едни гуми баланси и може да е разместен някой. А шум от комресо не изчезва като натисне по външното както е написал човека.

  7. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #6

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Еъто тук на снимката се вижда Но също може и долу при закрепването на компресора да има разместване от гнездото на маншоните при което щесе наруши закрепването и невилацията на компресора и от там може да взникне шумм
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #7

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Та, днес са идвали монтажниците, отваряли са при компресора и уж са оправили работите. Лошото е че аз не бях там, няма и да бъда в следващите седмици, така че разитам на роднините който ми казват че си работи добре вече и че проблемът е бил нещо елементарно. ъв всеки случй ще повярвам като го видя сам.
    Забеавих да споделя че външното тяло на тази Мидея не изглежда като нито едно което съм виждал досега, като че ли прилича на някаква нова линия на марката, леко ми изглежда като едни по-стари панасоници който съм виждал. Предполагам че поради това може още да не съм им открили слабите места на тези външни тела, като конструкция имам предвид.

  10. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #8

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Външното тяло е заимствано от тошиба и прилича на него но до там иначе е доста збито и нагъчено всичко явно са икономисали от ламарини като показатели е слаб с една капилярка е двуредов топлобеник външния вентилатор му е с постояни обороти лично мое мнение че орязан и е с понижени мошности и в големия студ ако нямате добра изолация щесе мръзне като консумация слиза сега под 300 вата и работи на минимал но при тръгване форсира компресора до максимум и намаля до минимал и така

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #9

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    То вече един господ знае кое точно внасят.Китайците правят няколко варианта на една и съща машина, а тук влиза само най-евтиното.Ето един пример.намерих сервизното на MSY.Оказва се, че хората правят две модификации на машината - едната е с индекс Q8 и Q4 за 9-ката и 12-ицата,а другата е с индекс Q2 за двата модела.Първите са с по-високия КОП и с други модифицирани компресори, но такива не съм виждал да се рекламират и продават у нас.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #10

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Външното тяло е заимствано от тошиба и прилича на него но до там иначе е доста збито и нагъчено всичко явно са икономисали от ламарини като показатели е слаб с една капилярка е двуредов топлобеник външния вентилатор му е с постояни обороти лично мое мнение че орязан и е с понижени мошности и в големия студ ако нямате добра изолация щесе мръзне като консумация слиза сега под 300 вата и работи на минимал но при тръгване форсира компресора до максимум и намаля до минимал и така
    Да точно така, при тръгване форсира много яко- при което в интерес на истината звучи достатъчно тихо- , а след това намалява много оборотите - при което се получаваше буквално резонанс. Надявам се че това вече е отстранено.
    Виждам че си доста наясно с този модел - мислиш ли че е по-лош от предишните модели на мидея от този ценови клас?
    Цената на този климатик е грубо около 700лв(в конкретния случай цената е 900лв с монтаж). Съвсем наясно съм ,че в този ценови диапазон няма как да не е с капилярка, а за по-голям топлообменник не съм и мислил, знам че машините за по над 1500лв са с такива екстри като по-голям топлообменник и вместо капилярка имат някаквъ дросел вентил или нещо такова - говоря по спомени.
    Също така - да, скоростта на вентилатора си е константна, т.е има две скорости - мах и спрял.
    Интересно прави впечатление че когато е настроен да поддържа 18-20градуса, климатика работи по следния начин, дава газ на компресора, алед това след около не повече от 1мин компресора минава на минимални обороти и така когато достигне заданието климатика тотално спира, след около 5-6мин се включва и отново повтаря този цикъл - все едно е нещо като старт-стоп.
    Иначе когато е вечер и навън е по-студено и има задание 22-23градуса си работи нормално без да спира - т.е постоянно си държи ниски обороти на компресора.
    Абе с две думи - според мен добър климатик за парите си стига найстина да са оправили този отвратителен шум!

  13. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #11

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    При мен шум няма от вътрешното и е много тихо външното си е нормалмо шумно като за мидея а относно дали е по хубав от предишните самнявам се с една капилярка не бих казал и наи важното щесе види като от -5 надолу до кам -20 като доидат тия температури от вън ще кажа наи точно как се даржи но не очакваите чудеса

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    13
    #12

    Re:MSV-09HRN1 - шумно разочарование!!!

    преди 2-3 години си закупих,конвенционална девятка,на така наречената огледална мидея.когато работи в режим,на отопление,от вътрешното тяло,се чува виене и бръмчене едновременно,като този звук вече се чува осезаемо.външното и вътрешното тяло,са на една стена,само тя ги дели,но самото външно тяло и то е доста шумно.възможно ли е звука да е от вън и да се предава по тръбния път?звука от вътрешното тяло,наподобява на звук от лагери,възможноо ли е те да са се износили и колко струва евентуалната им подмяна?

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Твърде вероятно ти предава вибрацията на външното ако са го направили както знам някой колеги със педя тръбен път твърде вероятно е това. По този повод се сещам за една осака която демонтирах тънката тръба от вътрешното тяло беше директно вързана на крана а дебелата беше със 10см тръба. Покажи едно фото на външното с тръбите как е монтирано.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    13
    #14

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    ще си купувам утре инверторен климатик (мицубиши) msz-ge25va,za стая с източно изложение,с вътрешна изолация и пвц дограма,след като се стопли ще слагам и външна.интересува ме,дали през зимата разходите ще са около 30 лева и дали този модел е тих,понеже се спи в тази стая.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #15

    Re:MS9V-12HRDN1 - шумно разочарование!!!

    Ако си оразмерил добре мощността на климатика за помещението моделът инвертор Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA ще бъде относително тих, а колко ще харчи при теб е неизвестно и зависи от много работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 03-03-14, 22:17
  2. Саморазмразяване на климатика(MS9V 12HRDN1)
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 74
    Последно: 28-12-11, 00:15
  3. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 18:41
  4. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20
  5. Поредното разочарование - Catwoman
    От FearMe във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 21-08-04, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе