Резултати от 1 до 13 от общо 13

Предложете 12-ка Мидея

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #1

    Предложете 12-ка Мидея

    Предложете 12ка Мидея за отопление. Стаята е 20 кв.м. вътрешна, с добра дограма и топлоизолация.
    Двуомя се дали да е обикновен или инвертор, т.к. прочетох из мненията че инверторните Мидеи не стрували, но все пак се очаква от тях да са по икономични....
    Дайте предложение....

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Защо ограничаваш избора само до Мидея, не е ли по-добре да дадеш таван на бюджета и да видим какво най-добро можеш да си позволиш?

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #3

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    joro_tt дай инфо от кой град си.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Бягай и не се обръщай от сегашните модели на Midea.

    Конвенционалните орязани от към компресори и килограми, а инверторните и от регулатор на изпарението EEV. Последните модели инвертори не само, че са с капилярка, ами вече и от нея решили да пестят, като слагат само една за охлаждане, а другата за отопление и чек вентила ги няма.

  6. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #5

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Ако си толкова голям фен на мидея си вземи msv1-12 hrn1 обикновен конвенционал (верту ) модела надявам се че поне тои не е орязан това е единсвения читав модел засега Ако мислиш да заложиш на друг модел то горещо ти препоръчвам даси вземеш кам него и една духалка или да стагаш кюмбето

    Не жали пари а си вземи нещо хубво и скъпо даму се радваш дълги години

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #6

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Цитат Първоначално публикувано от joro_tt
    Предложете 12ка Мидея за отопление. Стаята е 20 кв.м. вътрешна, с добра дограма и топлоизолация.
    Двуомя се дали да е обикновен или инвертор, т.к. прочетох из мненията че инверторните Мидеи не стрували, но все пак се очаква от тях да са по икономични....
    Дайте предложение....
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Бягай и не се обръщай от сегашните модели на Midea.

    Конвенционалните орязани от към компресори и килограми, а инверторните и от регулатор на изпарението EEV. Последните модели инвертори не само, че са с капилярка, ами вече и от нея решили да пестят, като слагат само една за охлаждане, а другата за отопление и чек вентила ги няма.
    Като чета писането ти във форума си мисля че съдиш за климатиците само по един казал друг чул без да си отварял някой от оплюваните модели и марки.
    Има модели на мидея които не са орязани от към кг и са с два капиляра и чек винтил ето този модел е това

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Я снимай табелката на външното тяло на MS9A-12HRDN1 да видим какво пише или данните са като тези посочени от вносителя, външно тяло 29 kg.
    http://www.midea-bg.com/bg/products/...s9_a_12_hrdn1/

    Покажи снимка на табелката на компресора и снимка на капилярният блок с чек вентила да се види всичко там ли е.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #8

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Ето снимка на табелата с кг. а за компресора и капилярите не ми се разглобява за да доказвам че съм прав, просто съм го видял и не говоря празни приказки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Тази снимка на табелката не е от този модел. Направена е някаква снимка на неизвестно какъв модел. Има и разминавания в данните между табелката и данните в сайта http://klimatici.hit.bg/MS9A-12HRDN1.html. В сайта вътрешното тяло е дадено да тежи 9 килограма, а на табелката пише 8,5 килограма. Всичките отдавани мощности в BTU от табелката не отговарят на тези в сайта. Максималната отдавана мощност на отопление в сайта е 4200 W (14330 BTU), а на табелката пише 16000 BTU (4690 W). И на края за по-достоверно: - Вярвайте ми, знам какво говоря, стоката ми е хубава.


  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #10

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Подред на въпросите....
    От Стара Загора съм. Климатика ще се монтира там. Климата е сръвнително мек. Температурите рядко падат под -5.
    Не съм фен изобщо на климатици Мидея и въобще на разни посредствени марки за техника, но не ми се дават много пари за климатик.
    Останал съм с впечатлението, че от климатиците в долния ценови клас Мидеята е най-доброто за парите си. Може и да греша.
    Като пари повече от 800-900лв с монтажа не ми се дават. Ясно ми е че за тези пари не мога да очаквам кой знае какво. Но пък има хора които казват, че са доволни, та и аз така...... (Пък може и да лъжат, де да ги знам. Затова питам.)
    Ако не се навия за такъв климатик ще изчакам с покупката за по-добри финансови времена.... :rolleyes:

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    MSY също е добър модел, ако го намериш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    MSY също е добър модел, ако го намериш.
    MSY MSR и MS9A външните тела са еднакви и в трите електроника компресор и хладилна час са еднакви. Но MSY е със повече екстри и луксозен дизайн.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    31
    #13

    Re:Предложете 12-ка Мидея

    Що не видиш втрата употреба от япончетата продаватсе на няколко места в старата мойте и двата са от япония има си некви малко косури ама по не топлят и не харчат много.Просто идейка зати я пари ще вземеш
    мещо сносно и топлещо, акорешиш за дължително си запиши моделите и на двете тела и питаи тука де не стане грешка .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Мидея MSG-12HR
    От ATT във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-12, 14:04
  2. Проблем с нов инвертор Мидея?
    От VD във форум Климатици Midea
    Отговори: 34
    Последно: 09-01-12, 20:47
  3. Препоръчайте ми Мидея до 750-800 лв.
    От petz във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 27-10-11, 23:02
  4. Дистанционно на Мидея
    От ops5 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 23-07-11, 22:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе