Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree1Одобрявам

Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #1

    Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    За първи път пиша в този уникален форум.Искам да направя нещо като ревю-впечатление от двата ми климатика мидеа луна а3.Взех ги с идеята да се охлажда семейството в нечовешките жеги това лято.В преходния сезон ги ползвах преди да пуснат парното и както очаквах се справяха повече от добре.Дойдоха и първите студове,реших да видя как се представят и на минусови температури,за мое учудване климатиците работеха добре и при -5 градуса като издухваха температура 50.1градуса .Продължих с пробите и в сряда тепературата в Люлин беше -11,5градуса в 06.40часа ,надух климатиците на 30 градуса и ауто на вентилаторите и след около 15тина минути започнаха да духат с 46,8градуса,което ме озадачи но какво от това нали работеше перфектно.Имат нагревател на външното тяло а продавача ме обеждаваше че има и във вътрешното.По спецификация го дават на отопление 0770вата и толкова харчеше при положителни температури но когато стана минус започна да харчи 1000вата,което ме навежда на мисълта че продавача е бил прав за нагревателя вътре.С две думи за по 470лева и монтаж за 280лева смятам че се справят перфектно.Единствената забележка е че при мъгла се заскрежават много а дефроста не вкючва адекватно.Благодарение на форума обаче му хванах цаката а именно :Климатика на 30 гр вентилатора на най-силно и след точно 40минути прави много мощен дифрост,като изчиства абсолютно цялата пита за около 8-10минути.Поста го пиша заради това че изчетох доста мнения че Мидеа не е това което беше.За информация имам наблюдение само от един климатик който го ползвам от пролетта на 2009г-фуджицу НОКРИЯ,не съм имал или ползвал други Мидей но тази серия за мен си заслужава на 100процента.П.П забравих да напиша че и вътрешните и външните тела са много безшумни а при дефрост не се чува характерния бълбукащ звук и пукане от пластмаси.Ако се чуди някой дали да взима тази Мидеа съм 100 процента за

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Валната Мидея мина и замина Ако новата евро директива се спазва и тука се самнявам че Магнум ше напраят внос тука.С здраве да я ползваш и все така да те топли и при -20.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Конвенционалният MS9A-09HRN1 (A3) Luna Split A3 - 515 лева без монтаж е с много слаби характеристики. Вътрешно/външно тяло 7.5/23 kg., 570 gr. фреон, иначе компресорът отговаря за 9-ка. Не пише да има нагревател. Ако ще се ползва за отопление е за малки помещения до 8 m².

    Инверторът MS9A-09HRDN1 (A3) и той от серия Luna Split A3 е със слаби характеристики, но вероятно не става дума за него, защото струва 745 лева без монтаж. И той няма нагревател.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #4

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Не разбрах какво точно оспорваш,цената или моите проби?За информация и двата ги ползвам в помещения по 14кв.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Да бе да я не подлъгвай хората с тия модели. Аз до преди две години продавах много Мидеи и наистина бяха добре но сегашните стават за охлаждане и допреди да пуснат парното.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #6

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Не съм продавач и не подлъгвам никого,изказвам си мнението за един много добър климатик за тия пари който работи добре при минусови температури.За разлика от теб който продаваш аз го ползвам и ако не си слагал такъв климатик и не знаеш как работи не ме наричай лължец.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Слагал съм и знам за какво става дума в стая 10-12м2 при +7 външна със зор правеше 27бара.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #8

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Явно ти куца монтажа

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Куца е марката. И не ми се спори с хора за които климатика е една кутия.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    40
    #10

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Споко,Краси Софт!Забелязъл съм че тук в този форум ако не си с Урура Сарара,Нокрия,Забудан и т.н по добре не коментирай,питай или давай съвет защото всичко извън тези марки са куци,кьорави които стават за не повече от 5-6 м2 и не по ниски от нулата температури.......
    mirandi одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #11

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    ... а, това не е вярно, тия дето са с монтирани нагреватели във вътрешното, може да се справят и по-ниски температури.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #12

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Аз си позволих да пиша защото имам фуджицу НОКРИЯ.В твоя сайт пише че машина с24кг външно и 7кг вътрешно става за 15кв,ЗНАЧИ ТИ ЗАБЛУЖДАВАШ ХОРАТА-Velev.Klima а не аз.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Ти нещо май се чудиш с кого да се заяждаш?
    Относно това в сайта ми ясно пише че е предвиден от +43 до -7грандуса тоест лято пролет и есен може да се ползва.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    68
    #14

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ти нещо май се чудиш с кого да се заяждаш?
    Относно това в сайта ми ясно пише че е предвиден от +43 до -7грандуса тоест лято пролет и есен може да се ползва.
    Сам си противоречиш първо до 8кв после това което си написал до -7гр. Велев ти започна, аз си изказах мнението за този климатик а ти ме нарече лъжец.Помниш надявам се ?ако не помниш има ГИНКО БИЛОБА. Хайде сега със здраве и успех в кризата.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #15

    Отговор: Новите климатици Мидеа luna split A-3 девятка

    Надявам се, че бъдещите мнения в темата ще бъдат по същество. Ако ли не, ще бъде затворена.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MS9A-12HRN1 Luna Split A5 проблем с датчик
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 25-11-12, 11:15
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 18:51
  3. Отговори: 9
    Последно: 15-09-11, 19:22
  4. Енергийна ефективност - Климатици НИПОН, Мидеа, Осака и др.
    От beermaniak във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 9
    Последно: 29-10-10, 23:33
  5. Продавам Nokia 8600 Luna
    От De4ev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-09, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе