Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с климатик - Мидеа.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #1

    Проблем с климатик - Мидеа.

    Здравейте.
    Имам следния климатик - Midea msr 3-12hrn2-qb4, който според мен има някакъв електронен проблем - не отоплява добре през зимата, (лятото не е ползвам все още) независимо дали е -15 градуса или +10. Получава се следното нещо:
    Външното тяло се включва, питата на вътрешното тяло вдига висока температура (едвам си държа ръката на нея), вентилатора духа едвам, не започва да духа по-силно дори да е настроен на HIGH и след не дълго време някакво реле сработва и външното тяло изключва - питата се охлажда и така до следващия път. Вентилатора по принцип работи, но се получава някакво разминаване, може би не включва когато трябва? Понякога прави силна топла струя, но закратко и просто няма как помештението да се отопли. Съмнява ме че е някакъв температурен датчик или реле, но не разбирам от електроника и си нямам на идея какъв е проблема.
    В града (Димитровград) непознавам кадърни майстори който биха обърнали нужното внимание на климатик от този клас и затова се обърщам към по разбиращите от форумите.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #2

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    1. Сигурен ли сте че режима на климатика е HEAT. Ако режима на работа на климатика е AUTO това което описвате е напълно възможно. Ако настройките са правилни или стаята е много малка(с малки топлозагуби) или има проблем и сработва защитата на компресора.Не го включвайте докато не намерите свестен техник.
    Този пост е редактиран от justify; 31-03-13 в 12:11.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Не е нужно да познаваш майстори, просто си плати си и ще ти го оправят.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Климатикът е на HEAT.
    Идеята на това ми запитване не е сам да си го поправя - всъщност не съм толкова скаран с електрониката и почти съм сигурен че става дума за датчик, но не ми се открива топлата вода, отново.
    Описах симптоми, ако някой си има на идея на какво се дължат и има желание да сподели - ще бъга благодарен ако го направи.
    Относно това да викна някой да го оправи и да си платя - когато си имаш на идея как трябва да работи една машина, а тя не работи така, но майстор ти казва че е нормално... е не ми се плаща за подобна диагноза!

    Евентуално дали е възможно да е от този датчик -
    datchik.jpg
    Този пост е редактиран от bored; 31-03-13 в 00:22.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Плаща се не за диагноза а за коректно свършена работа.Така по форумите не може да се дават диагнози и то правилни.

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Не винаги се получава с плащане.. Има такива които си държат на работата, има и такива които претупват нещата, просто защото толкова разбират. Хайде стига с разводняването на темата !

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Цитат Първоначално публикувано от bored Виж публикацията
    Климатикът е на HEAT.
    Идеята на това ми запитване не е сам да си го поправя - всъщност не съм толкова скаран с електрониката и почти съм сигурен че става дума за датчик, но не ми се открива топлата вода, отново.
    Описах симптоми, ако някой си има на идея на какво се дължат и има желание да сподели - ще бъга благодарен ако го направи.

    Евентуално дали е възможно да е от този датчик
    Така както го описваш има голяма вероятност да е точно този тръбен датчик. Климите нали имат функция Cold Wind Prevention, тоест намалят вентилатора на минимални обороти, когато вътрешния топлообменник не се нагрява за да не се получава студено течение. Ако тоя тръбен датчик е дефектирал, ще лъже климатика, че питата е студена и турбината ще върти само на минимални обороти. Ще се държи както го описваш. Намери каква е стойността на тръбния датчик за твоя климатик и го измери с омметър за да видиш дали не е заминал.
    За по-сигурно измери съпротивленията и на всички останали датчици за температурата - вътрешни и външни.

    Сигурен ли си, че мотора на турбината е изправен? Пусни го на охлаждане за да видиш дали ще се усили скоростта на турбината.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 31-03-13 в 12:14.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Свалих ги и двата датчика - този за стайната температура и този на питата, но на тях не пише нищо, марка, номер, нищо. Замерих ги с мултисета, реагират при загряване - променят рязко съпретивленеито, но какви стойности на незнаен датчик - незнам как да измеря. Ще викна мастор, като му обясня в кое (вероятно) е проблема, да го погледне тези дни и ще напиша какво е станало.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #9

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Измери въздушния датчик с каква стойност е при 25°С . Със същата стойност трябва да бъде и тръбния датчик. Нищо не пречи, да смениш и двата. За информация ще ти кажа, че на Midea, при 25°С температурния датчик трябва да е 10 kΩ.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #10

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Супер, точно такъв пост очаквах !!!!!!! БЛАГОДАРЯ !

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    6
    #11

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Замерих датчиците, дават близки стойности - около 10кОм при 22-23 градуса. Явно проблема е в електрониката.. Има ли някакъв елемент от който зависи кога да включва перката ? Пробвах го на студено, макар че навън е студено и си работи нормално, като включи компресора, питата става ммноого студено, перката се задейства и си духа постоянно и силно, както НЕ става когато климатика е нагласен на топло.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Отговор: Проблем с климатик - Мидеа.

    Подобен проблем на вашия имах преди няколко години с Мидея MSR5. При нея проблема беше във електрониката въпреки че точно електроника ми е специалност не си играх да я поправям, директно поръчах нова и я замених. Мисля че вътрешна електроника е около 90-100лв. Визуално дори маи платката е същата утре ще погледна къде е старата дали е като на MSR3

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с климатик Мидеа MSG-12HR
    От zombajo_ във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-14, 16:09
  2. Проблем с климатик Мидеа
    От stancho2112 във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-05-13, 22:25
  3. Продавам климатик МИДЕА MSG-24HRN2....
    От 404ev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-03-12, 22:31
  4. Въпрос за Климатик Мидеа
    От Nikol във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-08-11, 23:33
  5. Проблем с климатик Мидеа 09HNR2 - не изключва
    От burningice във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-01-11, 11:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе