Резултати от 1 до 5 от общо 5

моля за помощ мидеа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #1

    моля за помощ мидеа

    Моля за малко помощ,
    msg 12hrn2 конвенционал модела настроен на 17 охлаждане като в стаята са 26. Работи 5 до 10 минути някъде, изключва за 3 минути(през което време вътрешното върти, а компресора изключен.) и после пак наново ок. 5 работи, 3 не. В книжката пише че тези 3 минути са защита на компресора. Самият компресор работи без забележки и докато работи си духа леден въздух.

    Въпроса ми е какво кара копресора да изключва, налягане ли мери, температура ли, тока ли е много? Какво мога да измеря, накъде да се насоча.
    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #2

    Отговор: моля за помощ мидеа

    Варианти много:
    1. Въздушния поток от вътрешното как е? Филтрите чисти ли са? Турбината чиста ли е? - Трябва да духа силно без тласъци, по цялата ширина на турбината.
    2. Въздушния температурен датчик е много близо до питата? - отдалечи го колкото може. Може да си е променил стойността - трябва да е 10kОма при 25 градуса. Какво става като му зададеш 22 градуса?
    За пробата задръж го с ръка (да го стоплиш) и да видиш дали пак ще изключва.
    3.Тръбния също може да си е променил стойността - трябва да е същия като въздушния. Вентилатор го дай на Автоматичен и сподели какво става след включване на компресора. Примерно: Почва да духа като минава много бързо да максимална скорост на духане.
    4. Външния вентилатор работи ли?
    5. Има ли влияние от външната температура. При по-ниска външна как се държи?
    6. С каква температура е изходящата струя близо до жалюзите?

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: моля за помощ мидеа

    Да кажа че климатика е току що монтиран и това което ми казаха от фирмата е че е влязъл в авариен режим и след 24 работа щял да се оправи.
    Иначе докато работи го прави идеално. И на други градуси настроен пак изключва на ок.5 до 8 мин работа. Пробвах да изолирам датчика същата работа. В книжката наистина пише че има такава защита на компресора за 3 минути колкото е при мен, въпроса е кое го е вкарало в този режим и дали ще излезе от само себе си. Още не съм го държал включен 24часа защото не искам да рискувам компресора преди да разбера къде е проблема. Външния вентилатор е с компресора, както е нормално

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от blizzard1 Виж публикацията
    Да кажа че климатика е току що монтиран и това което ми казаха от фирмата е че е влязъл в авариен режим и след 24 работа щял да се оправи.
    Иначе докато работи го прави идеално. И на други градуси настроен пак изключва на ок.5 до 8 мин работа. Пробвах да изолирам датчика същата работа. В книжката наистина пише че има такава защита на компресора за 3 минути колкото е при мен, въпроса е кое го е вкарало в този режим и дали ще излезе от само себе си. Още не съм го държал включен 24часа защото не искам да рискувам компресора преди да разбера къде е проблема. Външния вентилатор е с компресора, както е нормално
    Е ама на страшна фирма си попаднал със неверятни "май"стори.
    Ще се оправи ама друг път сам. Имаш проблем с климатика но така не го схващам какъв е и си мисля или за няква грешка с монтажа или компресора вдига голям ток и електрониката го спира.
    :sly:

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #5

    Отговор: моля за помощ мидеа

    Ако очакваш да ти кажем, че работи нормално - няма да стане.
    "Влязъл в авариен режим" - А какво го кара да влезе в тоя режим? - сигурно трябва да мине разработка.
    Хвани хронометъра и измери нещо: Включвам, зададени Х градуса, в стаята са толкова градуса, работи толкова минути, почива толкова, второ включване - работи толкова минути, почива толкова.
    Вземи и термометър и когато работи измери колко градуса е изходящата струя - 15 , 10, 5 гр., при каква степен на вентилатор.
    Малко по-ясно и подробно се изразявай.
    "Пробвах да изолирам датчика" - как го направи, отдалечи ли го от питата, държа го в ръка или ... ? - може да отвориш капака на филтрите и да го подпреш с нещо да седи отворен. - промяна в поведението на климатика?
    "Външния вентилатор е с компресора" - Ти видя ли го да работи или предполагаш че трябва да работи с компресора?
    Пробвай го и на режим отопление как се държи, щото сега е лесно да се охлажда.
    Ако смяташ, че климатика си работи нормално - кажи си. Остави ги тея 3мин. почивка - не е там проблема. Ще почива като е свършил работата, а той не я е свършил. Работните минути са малко.
    Без да се опиташ да измериш нищо, едва ли ще се оправи (дръпни го от щепсела за 30мин - 1 час поне), задай наново градуси нагоре, надолу.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. моля,за помощ
    От mishan във форум Други марки климатици
    Отговори: 9
    Последно: 01-12-16, 22:52
  2. моля за помощ
    От stoyan701970 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-14, 15:34
  3. Мидеа MSG-12HRN1 или Мидеа MSV1-12HRN1.
    От valerko във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-10, 01:26
  4. моля за помощ
    От pesah във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 19-12-06, 11:49
  5. Помощ моля :)
    От ggbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 20-09-05, 21:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе