Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree4Одобрявам
  • 2 Post By IDM
  • 1 Post By splendor
  • 1 Post By RossBG

MIDEA MA-09NXD0 BLANC - Отзиви.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. IDM
    IDM е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    5
    #1

    MIDEA MA-09NXD0 BLANC - Отзиви.

    Здравейте,
    Пиша тази тема, понеже не намерих много информация относно този модел бюджетни климатици. Извинявам се ако наруша неволно някое правило, с което не съм се запознал.
    От точно 10 дни съм собственик на въпросния Midea MA-09NXD0 - Blanc. Климатикът се използва в спалня 12кв.м., 30 куб.м. с една външна стена с 4см стиреопорена изолация и около 70% прозорци, пвц дограма, 2-ен стъклопакет на 10 години; жилищен блок, 3 ет. Само тук да спомена, че ще го сравнявам с другия ми климатик - LGPM12SP.NSJ (друга недолюбвана марка във форума). Той успешно отоплява около 30кв.м. хол с кухня, като поддържа за сега 26 - 27гр. при зададени 25.
    Впечатленията ми до сега: Климатика работи доста прилично за парите си - около 900лв. с монтажа. Когато температурите бяха около 0 поддържаше 23 - 24 градуса при зададени 22. Сега при -10, -5 поддържа 24 при зададени 24гр. Чакам да пристигне ват метър за да дам инфо за консумацията. Основната разлика с LG е, че не се изключва, а си духа постоянно турбината на вътрешното тяло, което води до хладна струя когато си изключи компресора. LG се изключва от време на време и като духа, винаги е топло. LG си прави дефрости при нужда, виждал съм му питата заскрежена. Тази Мидеа не съм я хващал да прави дефрост. Външното тяло ми е на терасата и при дефрост водата ще е по плочките и ще замръзне, а лед до сега не съм намирал.
    Друго приятно нещо са разни екстри като Wi-fi контролиране, подсветна на дистанционното, 5 степени на вентилатора + автоматичен ржим, даже има и тих режим (и слава богу!)
    Основния недостатък за сега е шумът, и то особено на външното тяло. Вътрешното е е добре, 26 дб на слаб вентилатор, но пак е по-шумно от LG. Външното го чувам понеже е на терасата. Има моменти, в които така се форсира, все едно грифен ще излита от място. Нещата се пооправят при тихия режим, който явно ограничава и външното тяло. Това е за сега. Ще кажа как е като разход като имам ват метър. За сравнение другия LG от 01.12 до 31.12 без да е спиран изхарчи точно 165.4 квч. Сега от 31.12 до 06.01 има 51,6 квч, но е по-хладно. Ще отговарям на въпроси ако има такива.

    bobivg и stainway харесват това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #2

    Отговор: MIDEA MA-09NXD0 BLANC - Отзиви.

    Не е възможно да не прави дефрост.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3

    Отговор: MIDEA MA-09NXD0 BLANC - Отзиви.

    Цитат Първоначално публикувано от IDM Виж публикацията
    Тази Мидеа не съм я хващал да прави дефрост. Външното тяло ми е на терасата и при дефрост водата ще е по плочките и ще замръзне, а лед до сега не съм намирал.
    Това, че няма вода, не означава, че не прави дефрости. На суха пита при контролен дефрост от 5-7 мин не се очаква да има вода.
    Gyokov одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    28
    #4

    Отговор: MIDEA MA-09NXD0 BLANC - Отзиви.

    Да слагат тампони ,на двата.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    1
    #5

    Отговор: MIDEA MA-09NXD0 BLANC - Отзиви.

    От година и половина имам същия модел в спалнята, 11кв, 2.60 височина, южно изложение, ново строителство с изолация. Пиша за да споделя опита си с този климатик, тъй като още се води актуален модел и е в продажба. Моя е сложен на терасата на земята върху крачета и е на тампони. Първо ще започна с "проблема" му със шума на външното тяло. Шума е най-силен когато нагнетява, чува се силен резонанс за известно време и после утихва. Наблюдавал съм го и шума идва от кръглата декоративна решетка отпред, също и от капачето, което скрива кабелите и тръбите. Проблема е лесно оправим а шума изчезва. Аз сложих от тези самозалепващите лепенки за крачета на мебели на около 5-6 места между кръглата пластмаса и тялото и също 2 в горната част на страничното капаче и вече шум почти няма, разликата е огромна и си заслужава това мини ремонтче. Иначе за отопление и охлаждане е супер за помещението, но това се отнася за апартамент в който по принцип е топло и климатика бързо топли и охлажда и поддържа съвсем леко. От серията Blanc също имам 12ка и две 18ки. Като цяло съм доволен.

    Това са тия самозалепващите лепенки:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от RossBG; 30-11-20 в 12:20.
    Celeronix одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    30
    #6

    Отговор: MIDEA MA-09NXD0 BLANC - Отзиви.

    и аз го имам в 12м2 стая,северна в къща до София един -два градуса по студено от софийските температури.изолация на външна стена и таван7см.без "помощ" от горе и долу,само една стена е към отопляем коридор. като не се отопляваше стаята,често при продължителни студове -10гр. чаша с вода в близост до прозореца замръзваше.топли без проблем,почти не дефроства,има кофа под външното тяло и дори при минус 6 през ноща+мъгла и отрицателна температура през деня имаше не повече от 1л вода .на 2-3 пъти виждам,че дупката за изтичане е замръзнала,но явно ,когато размразява се стопява леда
    .подържаме 20-21гр в стаята...от 3/11до днес 30/11 е изхарчил 116киловата.за цената ,малко над 700лв с монтаж,мисля е добра покупка.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea Blanc част 2
    От burkoff7 във форум Климатици Midea
    Отговори: 52
    Последно: 01-11-20, 19:27
  2. MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)
    От burkoff7 във форум Климатици Midea
    Отговори: 137
    Последно: 30-11-16, 12:27
  3. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  4. Midea MFA12HRDN1/MOU12HDN1 и MFA18HRDN1/MOU18HDN1 - мнения и отзиви
    От srs във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 23-07-10, 16:40
  5. Midea MSV-12HRN1 - отзиви за модела
    От ba4_dido във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-08, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе