Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 138

MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #1

    MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Здравейте,
    климатикът го имам от август месец.
    Ползван е вече и на отопление. Доволен съм за парите, които броих, около 860лв. с монтаж. Охлаждането няма да коментирам, защото оценката ми е висока.
    Отоплява добре, забелязах, че като поддържа температура - вътрешното тяло се затваря на половина, а външното спира и след около 3 мин. тръгва...
    Все още температурите не са паднали толкова много - искам да го видя на по-ниски температури. Работи сравнително тихо и бих казал, че е поносимо, разбира се има къде по-тихи климатици.


    iECO режим за свръх ниска консумация - климатиците Midea от серия Blanc са оборудвани с енергоспестяваща iECO технология, която перфектно допълва инверторната технология на Midea. Благодарение на нея разходът на електроенергия се намалява драстично - с до 60% в сравнение с конвенционалните климатици при непрекъсната работа на климатика в рамките на 8 часа. iECO режимът е наличен само в режим на охлаждане.


    Филтър за прах - праховият филтър на инверторните климатици Midea Blanc усвоява фините прахови частици, осигурявайки Ви чист и здравословен въздух.


    Фотокаталитичен филтър - фотокаталитичният филтър неутрализира летливите вещества като формалдехид, амоняк, полени, акари и други и по този начин Ви предпазва от алергии.


    Йонизатор - йонизаторът на климатиците Midea генерира милиони отрицателни йони, които неутрализират вредните частици във въздуха като прах, полени, бактерии, вируси, миризми и пушек, за да Ви осигури свеж и здравословен въздух.


    Автоматично самопочистване - топлообменникът на климатиците Midea Blanc се почиства и подсушава автоматично. Тази функция Ви гарантира, че въздухът в помещението винаги ще бъде свеж, а също така удължава живота на климатика.


    Функция Anti-cold Air - скоростта на вентилатора на вътрешното тяло се регулира автоматично според температурата на изпарителя, когато климатикът започва работа в режим на отопление. По този начин функцията Anti-cold Air предотвратява издухването на студен въздух при стартиране на климатика в режим на отопление.


    Функция Auto Restart - при временно прекъсване на електрическото захранване, климатикът автоматично ще се рестартира в последно зададения му режим на работа, след като захранването бъде възстановено.


    Диамантен дизайн на външното тяло - дизайнът на външното тяло на климатиците Midea Blanc пресъздава формите на шлифован диамант. Този иновативен и модернистичен дизайн е свързан и с намаляването на шума, генериран от външното тяло на климатика.


    1W Standby - климатикът автоматично преминава в режим на пестене на енергия, когато е изключен (в режим на готовност/standby). Така разходът на електроенергия се съкращава от 5W на 1W, което Ви осигурява 80% икономия на електроенергия в сравнение с конвенционалните климатици.

    Мисля, че изборът ми не е лош, бих го препоръчал на хора с ограничен бюджет!

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от burkoff7; 12-10-16 в 10:44.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Това някаква рекламна кампания на мидея ли е?

    Sent from my K012

  4. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #3

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Що за провокативен въпрос? Нямам право да си представя климатикът, който съм закупил и съм доволен от него?

    Гледай си там kaisai и нипоните, дето няма никога да си поръчам такива!

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от burkoff7 Виж публикацията
    Що за провокативен въпрос? Нямам право да си представя климатикът, който съм закупил и съм доволен от него?

    Гледай си там kaisai и нипоните, дето няма никога да си поръчам такива!
    Продаваме предимно хубави марки климатици. Но имаме и за такива като вас по непретенциозни клиенти нипони и каисаи. А дали ще бъдете доволен ще покаже зимата но вие няма да си признаете.

    Sent from my K012

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Прочетох описанието на екстрите и доста се посмях. Явно брошурата е писана от ентусиаст без много познания за климатиците. Особено ме развесели сравнението на стетдбай режим с този на конвенционални климатици. Конвенционалното ми НЕО показва 0 W на стендбай , което ще рече, че е под 1W. Явно за Мидеа това е основна екстра.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от burkoff7 Виж публикацията
    Що за провокативен въпрос? Нямам право да си представя климатикът, който съм закупил и съм доволен от него?

    Гледай си там kaisai и нипоните, дето няма никога да си поръчам такива!
    На сайта на Мидея можем да се осведомим за екстри и възможности. Тук ни интересуват недостатъците му, които липсват там. Ако си забелязал нещо, сподели. Ако не, кон ти бръз...

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #7

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Не съм забелязал недостатъци за сега. Това е все пак сравнително нов модел.

    Няма да си призная за какво? Признавам, че отоплява добре...

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #8

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Новите Мидеи с какви компресори са? Бъркоф, външното тяло тихо ли работи?

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #9

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Тук се начетохме на много рекламни кампании в последните години,защо да няма и на Мидеа .Може някой който го ползва на даде някакви отзиви за това как работи.С какво този модел на Мидеа е по-лош от последните инженерни творения на хубавите марки?Между другото Мидеа има голям плюс откъм софтуер който не се различава от този на братовчед си Тошиба,размразява само при нужда.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Последните творения са по-скоро софтуерни, отколкото инженерни . Сиреч, прах в очите и заблуда на потребителите. Доколкото се осведомих, изключение има само при Gree. Нека ги видим тези мидеи при -10 зимата. Ако запазват поне киловат и половина топлинна мощност, няма да са зле за парите си. Рано е още за коментари.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Burkoff7, Велев преди години беше най-върлия защитник на Мидея във форума. Дори го подкачаха на тази тема. Самият той имаше и собствени такива. Но след натрупване на несполучливи модели и недоволни негови клиенти от тях спря да се занимава с марката. Понеже го познавам, за това си позволявам да коментирам. Обича си работата и гледа клиентите му да са доволни. В нашия район сме повечето с по-ниски финансови възможности, за това има и "евтинджос" модели.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #12

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    -10 C рядко се задържа във Варна дълго време...

    На охлаждане с включен eco режим - работи изключително добре и тихо за лятото.
    При отопление е малко по шумен, но не дразнещ. (външното тяло)
    Нека да паднат температурите под 0 C или около нулата.
    Да отбележа, за конкретния модел, че много малко, дори едвам забележимо "да капе от външното тяло"

    Преди 3-4-5 години е било така при MIdea, сега е друго...

    В нашия район сме повечето с по-ниски финансови възможности, за това има и "евтинджос" модели.
    Извинявай, ама аз лично няма да си поръчам kaisai или nippon, дори haier!

    Новите Мидеи с какви компресори са? Бъркоф, външното тяло тихо ли работи?
    Toshiba! Не бих казал, че е от най-тихите, на охлаждане е тих, на отопление малко по шумен. (външното тяло)
    Този пост е редактиран от burkoff7; 15-10-16 в 09:34.

  16. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #13

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Така изглежда системата.


  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Ако така изглежда определено мидея са на нивото от 2010г има подобрение във филтрите по добре лягят и са сменили пресата за външните ламарини.

    Sent from my K012

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #15

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Някой ден ще разопаковам един и ще го наснимам,но все повече се виждат по фасадите новите им тела.И от тези джи ем ци компресори има в много подови Тошиби.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 10 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 20:58
  2. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 19:41
  3. Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?
    От stefors във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 08-12-10, 16:47
  4. Midea MSG-12HRDN1 - проблем с филтрите
    От harpbg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-10, 10:38
  5. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 23:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе