Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Моля, помогнете да открием проблема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #1

    Моля, помогнете да открием проблема

    колеги, както знаете от участието ми в други теми, имам проблем с климатика си Mitsubishi, доскоро хващаше лед и се размразяваше на всеки 40 мин без да стопи леда. Идваха от сервиза, източиха му фреона и ми го заредиха на везна като и го обезвъздушиха, ако не се лъжа. Започна да работи перфектно и вече не обледява външното тяло, но сега проблема е, че от време на време при ниските температури просто започва да духа студено и така по няколко часа. като го изключа и включа няколко пъти, тръгва да духа топло и така няколко часа пак перфектна работа. Днес установих /може и да греша/, че просто когато духа студено с часове, компресора не работи, тъй като външното тяло е прекалено тихо и само вентилатора си върти. Мисля, че просто след някое от размразяванията компресора не се включва и си духа студено с часове, докато не го "рестартна" от дистанционното и да тръгне. Явно от фирмата, която го монтира не могат да установят проблема и трябва пак да го пращат в Пловдив, а на мен ми писна цяла зима да си го разпращаме без да има ефект. Моля ви да ми помогнете с идеи какво може да му е или да ми препоръчате хора или фирма от варна, която мога да повикам за да ми диагностицира проблема.

    П.С: Мога да го върна и да си взема парите, но за тези пари нямам алтернатива, а когато работи, за мен е перфектния климатик, в момента външна темп. -9, в стаята 25 на една чертичка на вентилатора и 25 на дистанционното

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: моля помогнете да открием проблема

    Приятел, какво значи духа студено. Ако в стаята е температурата която си му задал значи всичко е наред, нормално е въздушната струя да е по-хладна. Защо го държиш на минимален вентилатор, това не добре. Пусни го на автоматичен или на максимум, само вечер ако спите в помещението го намали. Направо си е чудо, че при напълно намален вентилатор е успял да докара до 25*.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: моля помогнете да открием проблема

    а защо не ти го сменят с друг?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    23
    #4

    Re: моля помогнете да открием проблема

    Цитат Първоначално публикувано от emergency_bg
    колеги, както знаете от участието ми в други теми, имам проблем с климатика си Mitsubishi, доскоро хващаше лед и се размразяваше на всеки 40 мин без да стопи леда. Идваха от сервиза, източиха му фреона и ми го заредиха на везна като и го обезвъздушиха, ако не се лъжа. Започна да работи перфектно и вече не обледява външното тяло, но сега проблема е, че от време на време при ниските температури просто започва да духа студено и така по няколко часа. като го изключа и включа няколко пъти, тръгва да духа топло и така няколко часа пак перфектна работа. Днес установих /може и да греша/, че просто когато духа студено с часове, компресора не работи, тъй като външното тяло е прекалено тихо и само вентилатора си върти. Мисля, че просто след някое от размразяванията компресора не се включва и си духа студено с часове, докато не го "рестартна" от дистанционното и да тръгне. Явно от фирмата, която го монтира не могат да установят проблема и трябва пак да го пращат в Пловдив, а на мен ми писна цяла зима да си го разпращаме без да има ефект. Моля ви да ми помогнете с идеи какво може да му е или да ми препоръчате хора или фирма от варна, която мога да повикам за да ми диагностицира проблема.

    П.С: Мога да го върна и да си взема парите, но за тези пари нямам алтернатива, а когато работи, за мен е перфектния климатик, в момента външна темп. -9, в стаята 25 на една чертичка на вентилатора и 25 на дистанционното
    А защо го държиш на дна чертичка на вентилатора....при минусови външни температура го слагай на автоматичен или на най високата степен

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #5

    Re: моля помогнете да открием проблема

    не достига желаната температура, просто след някое от размразяванията не започва да духа топло, а студено. без значение на каква степен на вентилатора е, увеличаването на темп не помага, просто си духа студено и силно, междувременно и двете лампи светят /по принцип едната свети винаги, втората изключва при влизане в инверторен режим/ и си духа студено така с часове, пак си размразява, но не започва да духа топло. мисля, че докато работи така, компресора вообще не е включен, само вентилаторите. защото когато го включа и изключа няколко пъти, започва да работи и да топли супер.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #6

    Re: моля помогнете да открием проблема

    Здравейте.
    Имал съм такива случаи. Това е от бобината на 4-ия вентил. Смени я и ще видиш,че проблема ще изчезне.Една бобина като пари е 25-35 лв. в зависимост откъде се купува. Този номер го прави само зимата.Просто бобината не включва винаги и за това трябва климатика да се разстартира.Дано съм бил полезен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #7

    Re: моля помогнете да открием проблема

    klimatik, благодаря ти за предположението, ще повикам хора /не от подържащата фирма/ за да огледат и ще им кажа да погледнат тази бобина.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    40
    #8

    Re: моля помогнете да открием проблема

    Цитат Първоначално публикувано от emergency_bg
    колеги, както знаете от участието ми в други теми, имам проблем с климатика си Mitsubishi, доскоро хващаше лед и се размразяваше на всеки 40 мин без да стопи леда. Идваха от сервиза, източиха му фреона и ми го заредиха на везна като и го обезвъздушиха, ако не се лъжа. Започна да работи перфектно и вече не обледява външното тяло, но сега проблема е, че от време на време при ниските температури просто започва да духа студено и така по няколко часа. като го изключа и включа няколко пъти, тръгва да духа топло и така няколко часа пак перфектна работа. Днес установих /може и да греша/, че просто когато духа студено с часове, компресора не работи, тъй като външното тяло е прекалено тихо и само вентилатора си върти. Мисля, че просто след някое от размразяванията компресора не се включва и си духа студено с часове, докато не го "рестартна" от дистанционното и да тръгне. Явно от фирмата, която го монтира не могат да установят проблема и трябва пак да го пращат в Пловдив, а на мен ми писна цяла зима да си го разпращаме без да има ефект. Моля ви да ми помогнете с идеи какво може да му е или да ми препоръчате хора или фирма от варна, която мога да повикам за да ми диагностицира проблема.

    П.С: Мога да го върна и да си взема парите, но за тези пари нямам алтернатива, а когато работи, за мен е перфектния климатик, в момента външна темп. -9, в стаята 25 на една чертичка на вентилатора и 25 на дистанционното
    Това втора употреба ли е.Ако е така яко си загазил.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #9

    Re: моля помогнете да открием проблема

    какво имаш предвид

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #10

    Re: моля помогнете да открием проблема

    Има впредвид, че не е на 220 волта и откъде ще търсиш примерно бобина ,освен от тези дето са ти продали климатика...?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #11

    Re: моля помогнете да открием проблема

    едва ли има бобини за 100 в и за 220 в. предполагам е стандартна и за двата модела.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: моля помогнете да открием проблема

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Има впредвид, че не е на 220 волта и откъде ще търсиш примерно бобина ,освен от тези дето са ти продали климатика...?
    \
    220V с 2 диода / 1 последователно и 1 в обратна посока паралелно на бубината/. 1N 4007 става.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    41
    #13

    Re: моля помогнете да открием проблема

    понеже не разбрах как мога точно да разбера че проблема е в тази бобина, и много техници предположиха че може самият вентил да е за смяна и да дава дефекти, смених климатика с една toshiba 98 година, ще ми го монтират в понеделник. лошото е, че дори да сменим тази бобина с нова, в момента е прекалено топло и климатика не се размразява, а този проблем е обикновено след размразяване, не превключва режимите. Та така, трябваше да чакаме студени дни за да видим дали има подобрение. а нямам нерви да сменим бобината и да се окаже че не е от нея ....и пак към пловдив. климатика ми стана като колет, целия в поченски марки от транспортирането. благодарности на всички за мненията.

    П.С: иначе така ме човърка да разбера дали тази бобина е правила проблемите...

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Re: моля помогнете да открием проблема

    Мога да ти кажа, че от Тошибата ще си по доволен.Не че Митцубиши са лоши климатици, но ще се увериш сам....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #15

    Re: моля помогнете да открием проблема

    От чувала с вторите употреби си хванал грешната котка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-05-17, 19:44
  2. Отговори: 0
    Последно: 01-09-14, 21:17
  3. Моля помогнете !
    От iwanjeliazkow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-13, 22:16
  4. МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ
    От belqta във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 28-01-13, 06:50
  5. Помогнете да открием Сотир от Джебел
    От fena_is_here във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 22-09-04, 02:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе