Резултати от 1 до 15 от общо 15

GE35VA дефрост

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    25
    #1

    GE35VA дефрост

    Имам от около 2 месеца въпросния климатик. Напоследък ми прави впечатление честия дефрост, горе долу на всеки час до час и половина. Струва ми се, че през първия месец от работата му нямаше толкова чести размразявания, дори при гъста мъгла и минусови температури. Сега е доста студено, но миналата седмица и при температури над 0 градуса, питата не е заскрежена, но пак толкова често размразява. Нормално ли е?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:GE35VA дефрост

    Изобщо не е често, добре си е машината.Ако видиш в другите теми, че става дума да дефрости на по 30 минути, банкет ще дадеш.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Re:GE35VA дефрост

    При мен така размразяваха МХИ като падне под 6 градуса вън. За щяло и нещяло през 45-50мин. до час и фъшшшш почне да размразява.30 пъти на ден всяка машина луда работа.В момента в който задам по висока температура и климатика работи без да спира нямаше такива дефрости.Пробвай да вдигнеш температурата да видим какво ще стане.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    25
    #4

    Re:GE35VA дефрост

    Сега, в студа, през деня го държа на 26 градуса, но ще вдигна за проба.

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re:GE35VA дефрост

    В колко кубика помещение е машината, че го държиш на 26.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:GE35VA дефрост

    В колко голямо помещение /м3/ ти е монтирана машината и имаш ли някаква изолация?
    Опс edi1 ме изпревари.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    25
    #7

    Re:GE35VA дефрост

    Помещението е около 48 куб.м., има външна изолация, но все пак съм последен етаж, отгоре никой не топли.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:GE35VA дефрост

    Че той направо работи перфектно при тези условия.Все пак е 3,2 номинал при 48 кубика и студен таван.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #9

    Re:GE35VA дефрост

    Ако климатика ти работи постоянно като инвертор няма смисъл да го надуваш още.При мен работиха он офф и за това влизаха в дефтрост толкова често.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #10

    Re:GE35VA дефрост

    Климатика си има достатъчно датчици, които да му подсказват кога да размразява, тъй че остави го да си работи ( той знае как ).
    п.п. Зададена ниска скорост на вентилатора може да е причина за по-честото размразяване също.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #11

    Re:GE35VA дефрост

    При мене ,същото такова митсубиши GE35 VA ,като има мъгла и скреж по дърветата ,прави дефрост на 40 , 50 мин . Мисля че и посоката на вятъра и силата му оказват влияние за по чест дефрост .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #12

    Re:GE35VA дефрост

    Цитат Първоначално публикувано от Svetlin
    ... Мисля че и посоката на вятъра и силата му оказват влияние за по чест дефрост .
    Това шега ли е?

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #13

    Re:GE35VA дефрост

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    При мен работиха он офф и за това влизаха в дефтрост толкова често.
    Имах дайкин-при него точно обратното-при зададена по ниска температура през деня,когато няма никой -18° и като работи в режим on\off и неправеше дефрост и заскрежаваше в повече от необходимото-спира преди да изчисти питата и после тръгва заскрежен и се получаваше ''омагьосан'' кръг.Това при по голяма влажност и особенно при снеговалеж.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #14

    Re:GE35VA дефрост

    И при мен има по чест дефрост през последната седмица сутрин е около минус 10, през нощта го усещам да размразява два три пъти но ми прави впечатление че е много бърз дефроста 5 минути някъде,и да при мъгла не прави често дефрост и моя GE 25 VA, мисля че е нормално при този студ.
    p.s.отделно и влажността се променя, дори и при минус 10 не толкова сух въздуха доста е влажно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #15

    Re:GE35VA дефрост

    Увеличих зададените градуси от 23 на 25 и дефроста стана от 50 на 90 мин .
    Rist, Относно посоката на вятъра.Може да довее сняг, скреж и да ги лепне на топлообменника ,ако външното тяло е..... на ъгъла на блока да речем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  2. MSZ-GE35VA / MUZ-GE35VA или MSZ-FD25 VA / MUZ-FD25 VA да избера
    От tanatis във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 23-01-13, 15:31
  3. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-проблем или не
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-12, 16:21
  4. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе