Резултати от 1 до 14 от общо 14

Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #1

    Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Здравейте,
    интересува ме кой от горните два модела да предпочета, като цената и техническите характеристики са им доста подобни, като Митсубишито е мааалко по-скъпо, но май с по-добри характеристики. Но пък мин нива са му по-високи и това малко ме притеснява, предвид една тема за ZGX -ките и техния начин на работа. Става въпрос за спалня, с много малко топлозагуби, с изолация и алу дограма. През зимата, без да се пуска парното и при най-големите студове до -15 градуса напр. вътре под 18 не пада, както благодарение на съседите, изолацията, така и на тръбите за парното в стаята. Искам да е максимално конфортно за спане, да не цъка често през нощта и да може да работи много тихо, когато му се налага да покрива много минимални топлозагуби.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Каго гледам, можеш и без климатик, но в случая ДАЙСЕЙКАЙ 6-а серия.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #3

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Първо благодаря за бързия отговор. И да, през зимата имам парно, което поне в спалнята почти не го пускам - не обичам да спя на топло. Ноооо, през лятото вътре температурата не пада под 28 градуса, а искам и да е доста енергоспестяващ, така че не става някой евтин само за охлаждане да взема. А и имат много добри филтриращи и почистващи свойства, които искам да ползвам основно през зимата
    Само ще помоля и обосновка, ако няма да е много затрудняващо, кой от двата да предпочета. Както професионална, така и от ползващи евентуално, макар че май е малко рано за по-подробни практически впечатления.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Аз съм от ползващите.Предимства - тихо тяло и вън и вътре, много добра филтрираща система, ниски минимуми, йонизатор и плазмена касета, можеш да намалиш мощността на работата на машината в три степени - 50, 75 и 100 %.В общи линии за ползвател е това.Иначе има много други предимства, коментирали сме ги доста, виж по темите.

  6. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #5

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Den34, първо добре дошъл във форума!
    Второ: предвид минималните топлозагуби в спалнята, стаята е за климатик с много нисък минимум, а именно тази Тошиба. Ще "мърка" около минимума и номинала си, няма да го усещаш, когато работи и ще е изключително икономичен. Има плазмен филтър и ще се впише идеално в твоето помещение. Остава само да решиш дали ще инвестираш в точно този модел.
    Успех!

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Каго гледам, можеш и без климатик, но в случая ДАЙСЕЙКАЙ 6-а серия.
    +1 и от мен. Много е блага машината за парите си, пък още повече.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #7

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Благодаря много gnf . От няколко седмици чета за климите, тук основно, и днес реших и аз най-после да се регистрирам. Ама защо всички само Тошибата хвалите. Аз първо твърдо бях решил модел от Митсубиши да си избера, че и сега все още клоня към него от изброените 2, ама ако не се появи поне един негов защитник, обоснован задължително, май ще трябва да си променя избора. Все пак всички характеристики на Митсубишито са по-добри, с изкл. на минималните мощности, които в случая определено ме притесняват.
    А и какво имаш предвид за инвестиране точно в този модел - има и по-добро за тези пари или има по-евтино с такива екстри и технически данни?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #8

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Колега аз имам MHI 35ZIX-S, страхотна машина, но сега Daiseikai-6 е с по-добри данни, повече ектри и по-добра цена. С две думи е с едни гърди напред.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #9

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Цитат Първоначално публикувано от Den34
    Все пак всички характеристики на Митсубишито са по-добри, с изкл. на минималните мощности, които в случая определено ме притесняват.
    Не е коректно да сравняваш 7-ца с 10-ка (по-справедливо е да сравниш 25-цата на МХИ с Тошиба-та), но и да го правиш (както е в случая), къде ги видя тези по-добри характеристики на МХИ-то? Тошиба-та е с по-голям номинал, по-голям максимал, по-тежко външно тяло и по-нисък минимум, което теб най-много те интересува. Точно затова ти предложих Дайсейкай 5-а серия, който е с още по-нисък минимум на отопление от 6-цата.

    Цитат Първоначално публикувано от Den34
    А и какво имаш предвид за инвестиране точно в този модел - има и по-добро за тези пари или има по-евтино с такива екстри и технически данни?
    Защото е по-скъп от обявените от теб модели и незнам дали би ги прежалил тези пари. Няма по-добър модел на 220 волта от 10-ка Дайсейкай 5 (по-мощен има и е 6-цата ) - цена/качество/мощности/екстри и е сделано в Япония, ако имаш парите купувай смело.

    Между другото, колко е обема на стаята?

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #10

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Отново ти благодаря за неформалния и доста изчерпателен отговор .
    Всъщност исках в началото нещо до 1500лв и почти се бях спрял на ZGX, но след като изчетох почти цялата тема за он/оф режима им се отказах от тях. Все пак основната идея за зимата на този климатик е да работи максимално тихо и да харчи минимално, просто защото ще потдържа съвсем минимално затоплане от около 18 градуса най-ниски нива в спалнята без каквото и да е друго затопляне до 20 градуса да ги вдига най-много - не обичам да ми е много топло, още повече като спя. Просто искам да го използвам през зимата за пречистване и освежаване на въздуха предимно.
    А през лятото ще му е основната работа, като тогава ще трябва повече да се мъчи и да е минимално хаченето на ток.
    Стаята иначе е около 17 квадрата и умишлено не и написах големината, защото смятам, че при нуждата от 2-3 градуса максумум да се вдига температурата и по-малък климатик ще се справи и не исках да се отклонява разговора с предложения да взема по големи и мощни модели.
    А иначе 5-та на Дайсейкая и аз много я харесах и е без конкуренция, ама и така вече съм поне 200лв над бюджета, който бях готов да тегля от банката

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #11

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    За тези условия си заслужава да прескочиш бюджета с 200лв, можеш да пробваш и кредит енергиина ефективност.

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Щом си го харесал може да го купиш, чрез кредит "Енергийна ефективност" и да се вмъкнеш в 2000лв.
    Не ти трябва по-мощен климатик. Лятото също ще си бачка под номиналната си мощност с ниска консумация.

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    5
    #13

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Ха-ха-ха, е не, вече ме убедихте да е Тошиба марката , но ще е 6-та серия, за 5-цата минавам с много бюджета, просто защото и за хола съм си избрал един Панасоник 9 MKE -3 - за 1300лв с монтажа ще е някъде и мислех до 3 хил да се включа и с двата, но уви.
    А иначе задължително ще е с кредита за енергийна ефективност, все пак от банката ми го дават с ГЛП от 7.45% . Ипотечни кредити все още има с по-високи проценти, а и като се върнат онези 20% год. лихва пада под 6%, което за потребителски кредит е уникално ниско, поне за Бг.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #14

    Re:Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка

    Когато дойде време за монтажа изисквай да вакуумират тръбите поне 15-ина минути.
    И да не забравиш да постнеш снимки от двете машинки.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  2. Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S или toshiba RAS-2213D NEW DAISEIKAI
    От mjoyy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-14, 10:17
  3. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  4. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе