Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree1Одобрявам

Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Max
    Max е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    15
    #1

    Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    Здравейте,ще се радвам ако можете да ми помогнете с избора на климатици. Предстои ми покупка на 2 климатика за две стаи:

    Хол на буквата Г с кухненски бокс 36кв.м височина 2.60м с изложение север дълга стена изцяло външна с доста прозорци ново строителство 4-ти етаж последен само към вътрешността на хола има от горе малък апартамент ново строителство с изолация ПВЦ уж хубава дограма.

    Спалня 16кв.м същата височина и по същия начин има от горе над мен на вътре може би към половината апартамент тя е с източно изложение с къса и дълга стена вътрешни голяма врата прозорец с хубава дограма и дългата стена е отново северно външно изложение.

    Колебанията са ми първо да избера дали да са Toshiba Daiseikai 5 или 6;Mitsubishi Electric; Mitsubishi Heavy Industry....

    Четох много из форума и из много други и вече ми пуши главата и тъкмо се насоча и прочета нещо и се прехвърля на другата марка и така вече месец и малко а съвсем скоро ще трябва да ги слагам.
    Та ще съм ви благодарен ако можете да ми дадете съвет коя марка защо и т.н. Към моделите на Mitsubishitata не съм се ориентирал но някой може да даде мнение кои са подходящи.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    Оглед на място и мислене е най-доброто решение.
    mirandi одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #3

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    зависи също и от бюджета,изискванията за поддържана температура,комфорт защото някой от големите машини са доста шумни

  5. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #4

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    Ако все пак искаш мнение от съфорумниците можеш да постнеш скица на Г-образния хол . Вариант с 2 по-малки машини може да се окаже по комфортен от 1 голяма

  6. Max
    Max е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    Малко ще ми е трудно в момента да постна скица на хола но представлява следното:
    Малката страна на "Г" е кухненския бокс като външната страна на малката част от буквата е външна стена а голямата част по дългата там е вее трапезария и хол отворено от всякъде без сводове и т.н. като дългата страна е почти цялата с прозорци и изложение север та това е другите стени са вътрешни. От долу под мен не случих на съседи тези не се топлят много много така че не ми помагат. Имам малко дете на 2 години така че температура ще търся около 22-23-24 градуса. Това е Нямам ограничение в бюджета но все пак и излишно да се изхвърлям също няма нужда а и тези марки към които съм се насочил като ги гледам ми се струват горе долу на едни цени.

    - - - - - - - - - -

    Само да допълня че разбира се търся и нисък разход на ел.енергия може би беше излишно да го казвам но като ще се дават толкова пари поне да си струва...

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    ако се спреш на МЕ ,FH50VE би свършил работа

  8.  
     
  9. Max
    Max е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    15
    #7

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    А за спалнята?

  10. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #8

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    За спалнята ще е перфектно 10-ка Daisekai 6 (има тих режим, нисък минимум на работа и подсветка на дистанционното)

  11. Max
    Max е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    15
    #9

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    Благодаря за инфото ако има и други мнения ще са ми от полза да ги споделите

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #10

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    за голямото помещение може и MHI 50 ZJX-S
    за малкото ME FH 25, FUJITSU 9 LT MHI 25 ZJX-S

  13. Max
    Max е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    15
    #11

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    А какво ще кажете за модела на Mitsubishi Electric с i-see sensor FH 50
    Дали няма да е по добре да е такъв модела заради малкия че той постоянно е на земята а този модел до колкото щета следи температурата ниско долу а мисля ако не се лъжа и че следеше положението на човека и променя посоката на въздушния поток...
    А дали някой има наблюдение за този модел на ME MSZ-EF дизайна им е много добър но знам ли дали не е само това...
    Този пост е редактиран от Max; 28-10-13 в 12:51.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #12

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    окото определено увеличава значително чувствителността на климатика към промяна на температурата някъде из помещението .. виж това дето те следи въздушния поток(или обратното - да те избягва) не е реализирано добре ,контролира само хоризонталните жалузи - странно хрумване на инженерите на МЕ ,аз не го ползвам .. инак машината е много тиха и приятна ,въздушния поток е винаги топъл без да създава така неприятното и характерно за ниския клас машини течение в стаята

  16. Max
    Max е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    15
    #13

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    а мнение за този модел имаш ли ME MSZ-EF или ако някой знае нещо за него моля да сподели...този с окото като че ли ми звучи за хола най добре тъй като както споменах е Г образна стаята

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    преки не ,но той вече не е в категорията на коментираните до момента машини ,по нисък клас е с по малко екстри и занижено топлоотдаване ,все пак 25цата може да свърши работа за спалнята ако е с ниски топлозагуби

  18. Max
    Max е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    15
    #15

    Отговор: Дилема в избора на климатици между Toshiba Daiseikai 5-6 и моделите на Mitsubishi Heavy Електрик

    Ясно отпада.....значи остава да се ориентирам към M Heavy или M Electric

    А дали някоя от Дайсекайките би ми свършила работа за хола

    - - - - - - - - - -

    Тия Heavy-та ги гледам ама нещо с по малък COP от Electrica...или се заблуждавам нещо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Mitsubishi Heavy
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3459
    Последно: 10-12-23, 18:34
  2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC35ZJX-S vs. Toshiba RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6
    От Mega във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 74
    Последно: 03-03-16, 09:58
  3. Mitsubishi Heavy SRK25ZJP-S/SRC25ZJP-S или toshiba RAS-2213D NEW DAISEIKAI
    От mjoyy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 13-10-14, 10:17
  4. Избор между Mitsubishi 20 ZJX-S и Toshiba Daiseikai 6 10-ка
    От Den34 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 26-10-11, 11:59
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе