Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By climamarket

запитване за стойка на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #1

    запитване за стойка на климатик

    Здравейте!
    Може да прозвучи странно за професионалистите, но имам проблем със стойка
    на климатик Mitsubishi Electric FD35VA.
    Та въпросът ми е върви ли към комплекта (външно и вътрешно тяло) някаква специална стойка или си е стандартна
    предоставена от монтажиста на климатика.
    Благодаря предварително на всеки, който се отзове на запитването.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:запитване за стойка на климатик

    liquidotensione ,какъв е този проблем със стойките на агрегата,а тях ти ги слага монтажната фирма-не са в кашона на климатика.И е по вероятно да се обърнеш към монтажниците,които са ти го монтирали,ако е до некачествен монтаж или в качеството на самата стойка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #3

    Re:запитване за стойка на климатик

    проблема е следния:
    Предполагам, че е в качеството на стойката, понеже предните рога, на които лежи външното тяло
    се местят нагоре и надолу всмисъл меки са и имат някакъв ход не е голям, но когато вентилатора се засили,
    външното тяло започва да трепери, вследствие на което се получава отвратителна вибрация, която се придава на стените на къщата.
    Създава се шум (бръмчене) с много ниска честота и не се търпи, поне аз не мога и най гадното е че се предава из цялата къща
    монтажиста каза че съм щял да му свикна с времето, но единственото което се получава е че ме дразни още повече и на моменти направо откачам.
    За момента съм намерил някакво решение, като съм подпрял задната част на климатика за да обера вибрациите, но запитването ми е
    може ли климатик за 2300 лева и заплащане на монтаж 150 лева + допълнително поставяне на тампони , които не подобриха нищо 30 лева и при положение че външното тяло почти не се чува при работа да се получи този проблем.
    на мен лично ми прилича на некадърен монтаж
    но не съм достатъчно запознат по въпросите с монтажа и затова питам тук
    ако има различни видове стойки за поставяне на външните тела моля някой да сподели

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #4

    Re:запитване за стойка на климатик

    всеки сам си поръчва стойките и носи отговорност за тяхната здравина, вероятно са ти монтирали стойки от 1,5 ламарина, които са доста тънки и се осукват под тежестта на агрегата
    както тук неведнъж е ставало дума клиентите не са достатъчно взискателни при проверката и избора на фирмата, която ще монтира, особено са концентрирани в избора на самия климатик и забравят да поразпитат и за самия монтаж или поне тук във форума да попитат на какво да обърнат внимание
    в голямата си част при подобни климатици поставянето на тампони е безмислено мероприятие, но неизвестно защо властва мнението, че тампоните са задължителен елемент от един монтаж и ако няма даже някои клиенте се изказват негативно, в дадения случай просто са инкасирали 30 лева за някакви гуми, които са безмислени
    в конктерния случай ако можеш помоли въпросната фирма да ти смени стойките, какво друго може да те посъветваме
    тук във форума изобилства от възмутени клиенти от какво ли не по отношение на монтажа, но какво може да се върне назад...станалото е вече факт...
    какво от това, че в нашата фирма от години съм забранил да се ползват други стойки освен от 2,5 мм поцинковани, но като стане дума, че монтираме по-скъпо то какви ли не епитети не съм чувал от кожодер до каквото ви хрумне...
    root666 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #5

    Re:запитване за стойка на климатик

    Хмм.. приказки от рода - на тия климатици не им трябва еди какво си, не ми звучат много убедително...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #6

    Re:запитване за стойка на климатик

    сега вече много съжалявам, че не съм пуснал една тема тук във форума преди да го поръчам, но какво да се прави това е факт вече
    стойката със сигурност е от най-тънките, понеже леко да натиснеш с ръка върху климатика и се огъва надолу
    предполагам невежество на монтажника
    благодаря Ви много за бързите и точни отговори

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:запитване за стойка на климатик

    liquidotensione, избери си от тука стойки.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #8

    Re:запитване за стойка на климатик

    точно това мисля да направя
    да си купя стойка, каквато аз искам и да си я монтирам сам

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #9

    Re:запитване за стойка на климатик

    рискуваш при демонтажа на външното тяло да се издъниш и да се вкараш в добъпнителна беля

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    18
    #10

    Re:запитване за стойка на климатик

    мерси за съвета
    може и да се консултирам със пича дето ми го сложи
    само че ми е черен пред очите и затова ми се появи идеята да действам сам

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #11

    Re:запитване за стойка на климатик

    тогава си намери друг пич и всичко ще е наред, но внимавай с прибирането на фреона във външното тяло

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #12

    Re:запитване за стойка на климатик

    А кои стойки са по-добри - тези с болт или заварените? Като гледам повечето стойки ,които слагат са от заварения тип,което ме навежда на мисълта ,че са по-евтини може би,съответно и по-некачествени? На мен лично ми сложиха от заварените.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #13

    Re:запитване за стойка на климатик

    Кофти работа колега. Ако искаш прочети за монтажа на моя. Много съм доволен от монтажниците!

    https://forum.setcombg.com/index.php...,53606.14.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI
    От nakatasan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 7
    Последно: 07-08-14, 15:28
  2. Възможно ли е да се удължат крака на стойка на климатик?
    От vancata във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 13-08-13, 17:59
  3. Запитване.
    От Razbira4 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 06-03-12, 22:43
  4. запитване за климатик
    От hopcyns във форум Климатици Daikin
    Отговори: 51
    Последно: 21-03-11, 23:43
  5. ЗАПИТВАНЕ
    От comunikator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-10, 00:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе