Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree7Одобрявам

запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    27
    #1

    запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Здравейте, нов съм в този форум. Бих желал да запитам този модел климатик, ако знаете сполучлив ли е като модел и параметри?
    TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Информация за модела намерих този сайт:
    Климатик TOSHIBA Хиперинвертор Япония RAS-2212D DAISEIKAI ПРОМО :: Термо Клима Варна.

    Интересува ме до колко е надежден и дали ще върши работа, защото е доста парички. Хареса ми за това, че COP е висок и от сайта консумацията на ел енергия е малка, а вече в реална ситуация само мога да гадая колко ще е.
    Ако на практика не е толкова икономичен, бихте ли ме насочили към нещо по-добро в този ценови клас.
    Поздрави


  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Отговор: запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    За какво помещение ще го използваш и какви му са характеристиките на това помещение.:Модела е 2012 година, но не е нещо кой знае какво, клони към ниските класове, ама то в ТЕРМОКЛИМА всичко е ДАЙСЕЙКАЙ.До към 25-30 кубика помещение може и да стане.Отвори третия ПДФ да видиш малко данни за машината - http://www.toshiba-carrier.co.jp/sup...pe=1&srchRef=1 .

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #3

    Отговор: запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Цитат Първоначално публикувано от nakatasan Виж публикацията
    ..защото е доста парички.
    Къде ги видя тия "доста парички"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    27
    #4

    Отговор: запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Здравейте площта на помещението е около 17 кв. м, а височината на стените е около 2,5 м, апартамента е панел с подменена дограма. В процес е да се остъкли и терасата към помещението. Апартамента е с изложение юг-югозапад, среден на 4 етаж, от общо 6 етажа.

    Е ми консумация както я дават 0,46-0,65 кВ някъде, не е ли практично?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Машината е базова и според мен е малка за това помещение. Ако вземеш висок клас 22ка може и да стане, но много съмнително. По скоро висок клас 25ца ще ти трябва.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #6

    Отговор: запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Цитат Първоначално публикувано от nakatasan Виж публикацията
    Хареса ми за това, че COP е висок Ако на практика не е толкова икономичен, бихте ли ме насочили към нещо по-добро в този ценови клас.
    COP-а му не е висок, а среден- около 4.5. По-доброто и икономично не е в този ценови клас.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    27
    #7

    Отговор: запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    COP-а му не е висок, а среден- около 4.5. По-доброто и икономично не е в този ценови клас.
    Е, в сравнение с тия дето ги продават за "евпорейските" пазари с СОР 3,6 си е висок.
    Но за тия пари, можете ли да ми предложите по-добро и икономично?

    Интересно ми е как ги определяте тези класове и кой клас за какво помещение е. Модела от линка е над 3 кВт при отопление.Зимата се топля с маслен радиатор, който си върши идеално работата и отоплява стаята, а е 2 кВт, но консумацията му е също 2 кВт, за разлика от климатика.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: запитване за климатик TOSHIBA - RAS-2212D DAISEIKAI

    Цитат Първоначално публикувано от nakatasan Виж публикацията
    Зимата се топля с маслен радиатор, който си върши идеално работата и отоплява стаята, а е 2 кВт, но консумацията му е също 2 кВт, за разлика от климатика.
    Разликата е, че радиатора и при -20о си е радиатор, а СОР-а му си е константен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TOSHIBA DAISEIKAI V
    От joro_vk във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1049
    Последно: 03-12-23, 16:55
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. Отговори: 11
    Последно: 06-12-11, 13:49
  5. Продавам климатик TOSHIBA RAS-402UDR DAISEIKAI
    От pav78 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 22-11-11, 22:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе