Резултати от 1 до 14 от общо 14

MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    11
    #1

    MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Здравейте на всички,

    Климатика ще ми трябва за отопление и охлаждане. Климата е Софийски а помещението е спалня - около 10-12 квадрата. Има 2 външни стени с 2 прозореца (1.5 и 0.5 метра) и една врата на тераса. ПВЦ дограма. Височината е стандартна - 2.6 метра. Има изградена външна топлоизолация.

    И последно се колебая м/у тези 2 климатика:
    SRK / SRC 20 ZJ-S | Mitsubishi | Сплит инверторни | Електроуреди от Technoarena.bg 0
    и
    Mitsubishi Electric - MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    До колкото разбрах MCHI е по-гъзарската марка, но пък MSZ-FD25VA е по-мощен, има по-добър КООП и като че ли повече функции (някакви интелигенти очи и т.н.).

    Та моля кажете си мнението.

    П.С. Също така съм хвърли око и на Daikin FTXS25G(K)/RXS25G(K), но май се отказах от него, защото и 2-та MITSUBISHI като че ли са по напред технологически - там с разни компресори от редки магнити, които намаляват шумът на в. тяло и т.н.

    Мерски предварително.
    Този пост е редактиран от kalliman; 19-09-12 в 16:47.

  2.  
     
  3. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #2

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Чисто технически FD25 е едни гърди пред двата с които го сравняваш тук.Много стабилно и икономично работи тая машина при всякакви условия.
    По скъп е обаче...освен това ако ти е изолирана спалнята,можеш да минеш с 20-ка на MHI или DAIKIN от посочените от теб серии...те са железни.
    Колеги ще ти препоръчат и други удачни варианти!

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #3

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    двете Мицубишита, които сравняваш не са от един и същи клас
    ето тези две може да сравняваш
    SRC 25 ZJX-S и MUZ-FD25VA

    дай данни за спалнята - наистина може да минеш с по-малкия модел, т.е. SRC 20 ZJX-S

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    грешка..
    Този пост е редактиран от tony34al; 19-09-12 в 15:38.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    11
    #5

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Да знам че не са от един и същи клас. Имам предвид МЕ MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA и неговият аналог е MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 25 ZJ-S PREMIUM SERIES. Който обаче е с по малък КОП -4.0.

    Обаче не мога да намеря аналога на 20 МХИ при МЕ - т.е. нещо като MSZ-FD20VA.

    Стаята е с големина 12 кв, и е с 2 външни стени с 2 прозореца (1.5 и 0.5 метра) и една врата на тераса. Дограмата е ПВЦ. Височината е стандартна. Има изградена външна топлоизолация.

    - - - Updated - - -

    М/у другото сега видях че м/у FTXS25G/RXS25G и FTXS25K/RXS25K има разлика и тя е в средната отдавана мощност при отопление:
    DK FTXS25G/RXS25G 1,3(3,3)4,7
    DK FTXS25K/RXS25K 1,3(2,8)4,7

    Та новият модел К започва да ми харесва все повече и повече. Не мога да разбера защо са решили да намалят отдаваната мощност, но като пестеливост започва да се доближава до Митсубишитата.
    Този пост е редактиран от kalliman; 19-09-12 в 16:50.

  7. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #6

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от kalliman Виж публикацията

    Обаче не мога да намеря аналога на 20 МХИ при МЕ - т.е. нещо като MSZ-FD20VA.
    ME нямат 20 от FD и GE сериите.За по-старите серии...не знам!Затова и не си открил!Щом си фен на стойностното...поразгледай и моделите на TOSHIBA

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #7

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    прозорците ако са с размери 1,5 м2 и 0,5 м2 ще ти стигне и 20-ката на Хеви
    за спалня бих избрал по-високия клас...ако ти е в бюджета естествено
    работи по-тихо
    по рядко ще работи он-оф
    много по-икономична е...но разликата с по-евтиния модел от ток няма да може да се избие
    ...от друга страна цената на 20 zj-s в момента е много добра

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    11
    #8

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Sev1, Кой модел имаш предвид - Този ли - MH SRK/SRC 25 ZJX-S Hyper Inverter? (няма 20-ка от по горният клас) По спецификация шумът им е приблизително еднакъв:
    20 ZJ-S - 21/43
    25 ZJX HI - S 21/44

    А тези допълнителни екстри на МЕ и Дайкин като - I-see/intelligent eye. Също така МЕ-то има някaкво Plasma Duo за прочистване на въздуха. Та тези благинки заслужават ли си ? Или са повече рекламно-маркетингови простотии? МЕ-тата също така имат "Samarium Magnet Rotor", което ми се струва че ще намали вибрациите, а и е технологично по advanced от останалите производители.
    Този пост е редактиран от kalliman; 19-09-12 в 23:35.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #9

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Kalliman, това със "Самариевия магнитен ротор" се отнася за MSZ-FD../MUZ-FD..
    Тая комбинация с външно нa GE не си заслужава според мен, при тези цени на GE и FD серията за едната плазма и самопочистване. По-добре дай още 300 лв. и вземи с външно на FD. Просто е съвсем друга бира. Погледни и Тошиба 10SKVP2.
    Иначе, ако бюджетът е ограничен си вземи MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA.

    P.S. В тая малка стая много трудно ще избиеш парите на по-скъпите варианти, макар и по-икономични.
    Иначе като тишина, двете разновидности на Мицубиши - Електрик/Хеви са №1, независимо от класа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    11
    #10

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Пилот, Мерси за уточнението.

    Бюджета ми не е толкова ограничен. Мога да дам 1300, мога да дам и 1700. Целта ми е да взема най-доброто като цена/производителност за отоплението на гореспоменатата стая. Като нивото на шумът на вътрешното и външното тяло, също е много важен.

    Иначе мисля че SRK/SRC 20 ZJ-S е по добро от MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA, а са на една цена.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #11

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Хм, Номинал 2.7, КОП -4,35 срещу Номинал 3,2, КОП 4,57 :rolleyes:

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    11
    #12

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Може би не се изказах напълно ясно. Имах в предвид че за моя случай, мисля че SRK/SRC 20 ZJ-S е по доброто защото не ми трябва по висок номинал. Демек 2,7/4,35 > 3,2/4,57 т.е. SRK/SRC 20 ZJ-S ще ми гори една идея по малко ток.
    И казвам "мисля" - защото не съм на 100 %та сигурен, че са ми правилни сметките и че теорията отговаря на действителноста.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #13

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от kalliman Виж публикацията
    Имах в предвид че за моя случай, мисля че SRK/SRC 20 ZJ-S е по доброто защото не ми трябва по висок номинал. Демек 2,7/4,35 > 3,2/4,57 т.е. SRK/SRC 20 ZJ-S ще ми гори една идея по малко ток.
    Това неравенство как реши че е вярно? - напротив.
    Я им изравни отдаваните мощности и тогава сметни кой колко ще харчи. Отделно СОР-а се увеличава под номинал и около 40% (+- за различните модели) от номинала СОР-а има максимум.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    47
    #14

    Отговор: MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA

    говоря за 20 ZJX-S, който ако си дал коректно данните за стаята и имаш съседи отгоре и отдолу ще ти стига като мощност
    тази машина на отопление на минимален вентилатор е 21 db, 20ZJ-S е 24 (21 е на охлаждане)...аз имам 25ZJ-S , който също е 24 db по книга и е доста тих
    разликата в цената обаче е 600 лева, което е точно 50%

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11
  3. Daikin FTXS25K/RXS25K вс ME MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA вс MHI SRK/SRC 25 ZJ-S PREMIUM SERIES
    От kalliman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 24-09-12, 13:36
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе