Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20
Like Tree11Одобрявам

шум от сензора на MSZ-FH25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    1
    #1

    шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Здравейте.Преди да закупя въпросната машина в форума ми беше попаднала тема с решение на въпросния шум от сензора/окото/ която сега не откривам.Ще се радвам ако някой помогне с решение на досадното жужене от сензора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    ZMX-S не ти ли харесва?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Смажи го със силиконов спрей -смазка.Продават в ЛИДЛ за 2.99лв.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #4

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    няма да помогне .. системата е "гениално" измислена ,стъпковия мотор е в пластмасова кутийка играеща ролята на своеобразна тонколона така,че да може да се чува на около 5м движението на окото ... моето решение ( частично ,пак се чува окото но малко по приглушено ) е да го разглобиш и около моторчето да сложиш дунапрен с дебелина колкото събереш 5-7мм примерно .. можеш да използваш момента и да смажеш пластмасовия корпус по ръба с тънък слой тефлонова грес така че да не му пукат толкова много пластмасите при постоянния он-офф докъм -5 ( а под +5 комбиниран с шумни дефрости на 2 часа ,там спасението е само едно - справка подписа ми )

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #5

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    няма да помогне .. системата е "гениално" измислена ,стъпковия мотор е в пластмасова кутийка играеща ролята на своеобразна тонколона така,че да може да се чува на около 5м движението на окото ... моето решение ( частично ,пак се чува окото но малко по приглушено ) е да го разглобиш и около моторчето да сложиш дунапрен с дебелина колкото събереш 5-7мм примерно .. можеш да използваш момента и да смажеш пластмасовия корпус по ръба с тънък слой тефлонова грес така че да не му пукат толкова много пластмасите при постоянния он-офф докъм -5 ( а под +5 комбиниран с шумни дефрости на 2 часа ,там спасението е само едно - справка подписа ми )
    Колеги аз от седмица съм със същият климатик само, че версията "Зубадан" но това няма значение за вътрешното тяло защото е идентично с обновения FH. Какво да Ви кажа при мен няма никакъв шум ори движението на сензора, да чува се но само ако си доближа ухото на 20 см. от сензора. Нарочно накарах и детето което е 9 години и жената при пълна тишина да чуят някакъв шум идващ от сензора но и те нищо не чуват като са на разстояние 2 метра от климатика.. Възможно ли е това с този шум да е само при определени бройки или цяла партида на която сте попаднали?

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #6

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    то окото да му е кусура ,с мед да го намажеш ..

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #7

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Ами за сега не мога да изкажа кой знае какви впечатления от машината защото на вън температурите в гр. Лом се държат около 0-та и през деня достигат до +8 градуса. Не се чува за сега шум на фреон в тръбния път, от време на време го улавям, че влиза в оф/он режим и като, че ли един път направи дефрост при който се чу малко бълбукане в системата. Да сигурен съм, че при ниски температури ще се чува доста при дефрост кипенето на фреона във вътрешното тяло но това мен и семейство не ни дразни. Външното тяло е на практика безшумно и без никакви вибрации. При пускане в студена стая до сега достигна консумация до 1300 вата, като струята без проблем за много кратък период от време достигна 55 градуса на 2-ра степен на вентилатора. Не съм изнасилвал машината да вида при нула градуса колко градуса на изходящият поток ще извади защото това за мен не е мерило. Като, че ли под 350 вата не може да падне тази машина и около тази граница влиза в он/оф режим. Стаята ми е 17 м2 , а климата е 25-ца.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #8

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Моя климатик работи 3-та година, средно по 8 месеца нон стоп в годината, това око постоянно се мести и не се чува.
    На Алекси му се падна дефектна бройка и затова плюе модела. Да се мята на магистралата и да дойде да види моя FH, вече трета година работи без грешка, без шум, топли си големия хол, и дори сега мисля да купувам още един такъв за един търговски обект.
    necata2 и emil vasilev харесват това.

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Явно не се дразниш. Маса хора има с оплакването на Алекси. Аз като нехаресващ този модел съм продал 4-5 и на 3 имаше проблем. На единия, на който не шумеше окото му беше дефектна втулката и шумеше турбината.
    Mega одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #10

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Тогава е възможно да съм излязъл някакъв невероятен късметлия, което от житейския ми опит спрямо стоки и техника е невероятен късмет. Да чукна на дърво..... дано и с втория ударя на късмет

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Пробвай с братчето от Хеви ZMX-S, там няма да играеш на тото, а директно печелиш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #12

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Пробвай с братчето от Хеви ZMX-S, там няма да играеш на тото, а директно печелиш.
    Не виждам по-добри показатели на 35-ца сравнено с FH35. С минимални разлики FH е по-добър на показатели, но и малко по-скъп.

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #13

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    В такъв случай, ето ти един модел, който е по-добър от FH по всеки един параметър, включително и цена:

    Климатик Самсунг AR12HSSDAWKNEU / AR12HSSDAWKXEU

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #14

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Само дето FH има по-висок COP, запазва повече мощност при -10 и е с по-тежки вътрешно и външно тела.
    За отопление високия клас на МЕ е перфектен.
    Само на Alexi се е паднал дефектна бройка или калпав монтаж.
    necata2 и Jack Krauser харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    11
    #15

    Отговор: шум от сензора на MSZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Явно не се дразниш. Маса хора има с оплакването на Алекси. Аз като нехаресващ този модел съм продал 4-5 и на 3 имаше проблем. На единия, на който не шумеше окото му беше дефектна втулката и шумеше турбината.
    Аз имам 4 FH такива климатика и споделям мнението,че са безшумни/При 4 колко да съм късметлия?!?/Климатиците работят добре и са тихи. Топлят много а сметките с тях са смешно ниски!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE
    От nrjize във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 200
    Последно: 15-09-22, 03:03
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. MSZ-FH25VE или 35 ?
    От miroslav_dt във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 74
    Последно: 04-11-14, 17:08
  4. MSZ-FD25VA или MSZ-FH25VE
    От turboto1998 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-05-14, 22:19
  5. Цифров фотоапарат Sony DSC-T1 проблем с CCD сензора.
    От vdsvicky във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 26-12-13, 18:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе