Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By tony34al
  • 1 Post By Mega

Какъв модел и от коя фирма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    9
    #1

    Какъв модел и от коя фирма

    Здравейте,
    Не разбирам много от климатици и бих желал да се възползвам от колективното знание на участниците във форума.
    Ситуацията е следната: ЕПК блок, отопляемо на ТЕЦ (засега?!) жилище на 2-и етаж (ИЮИ изложение) с добра изолация, вътрешни стени (но единият съсед не се отоплява), 3-камерна ПВЦ дограма (в стаята, която искам да климатизирам). Доста топло - през зимата може да се живее едва ли не само на щранговете. Засега проблем ми е охлаждането през лятото. Стаята е 14 кв.м. (35-36 куб.м.). Парите общо взето не са проблем (в смисъл, че не бих се колебал да дам 200-300-500 лв повече за истински качествена стока). Не знам защо, но съм хвърлил око на MHI и по-конкретно модела SRK/SRC20ZJX-S. Но не държа да е точно той. Трбява да е тих, защото стаята е спалня, и да позволява добро регулиране на посоката на струята, за да не духа право надолу (студеният въздух е по-тежък и т.н.) в леглото. Хубаво би било да вкарва чист въздух, но за MHI това май не е възможно. Конкретният климатик е изработен в Тайланд, което ме кара леко да се колебая, но не намерих модели, правени в "по-читави" страни.
    Казах засега (!) само за охлаждане, но не изключвам след някоя година мнозинството в блока да реши да направи грешката да се изключи от ТЕЦ-а и тогава ще трябва и да се отоплявам.
    Интересува ме надеждна (това е най-важният за мен фактор) машина, която да работи добре както на 35-38 градуса през лятото (на,и натам отиват нещата), така и на -20 през зимата (ако е възможно).
    Добър модел ли съм избрал, има ли по-добро решение и коя фирма (за София) ще ми препоръчате?
    Предварително благодаря на онези, които ще си направят труда да се отзоват.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Какъв модел и от коя фирма

    Машината е добра. Аз бих сложил 25-ца, щом се очаква да работи и на отопление.
    Mega одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Отговор: Какъв модел и от коя фирма

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Машината е добра. Аз бих сложил 25-ца, щом се очаква да работи и на отопление.

    Може да се погледне и ZM-S серията. Разликата в парите не е малка, докато в машините не е голяма.
    tony34al одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4

    Отговор: Какъв модел и от коя фирма

    Някои машини разполагат е екстри от сорта на "следящи очи" като по този начин не насочват струята директно към теб - с цел подобряване на комфорта. Може би това е добра екстра за спалня. Ако не се лъжа такива модели са PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. ; Уруру Сарара отново на Дайкин, Панасоник Етереа и други. Първият Дайкин е съвсем нов модел и не се знае как ще се представя през зимата, но един вид се явява наследник на профи версията от миналата година, така че би следвало да е добре. Има и Флаш Стриймър, като пречиства въздуха от алергени и пр. PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз. този е изпитан е ще те топли без проблеми, същото може да се каже и за твоя избранник ZMX-S. Ако държиш на йонизатора и другите екстри, преориентирай се към горепосочените модели

  6. Novice
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Какъв модел и от коя фирма

    О, да - Daikin FTXM25M изглежда доста интересен. Започва да ме разколебава за MHI. Лошо... Само дето ми се струва ненужно мощен за толкова малка стая (min 1.3KWt)? МХИ е два пъти по-икономичен. Плюс Това Daikin не бяха ли със сменаяеми филтри?

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #6

    Отговор: Какъв модел и от коя фирма

    Сменяемите филтри не са задължителни и липсата им не нарушава правилната функционалност на системата. Скъпите модели на Дайкин имат достатъчно ниски скорости на вентилатора, за да не нарушават съня на клиента.[emoji6]

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung LED 3D - 40 - 46 инча, какъв модел?
    От nikolayvarna във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-12, 22:38
  2. Какъв е този модел - RAS-2886DX
    От airborn във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 03-08-12, 15:39
  3. Какъв модел да взема?
    От zarkomortala във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 20-05-11, 14:40
  4. Какъв модел Midea за стая 9 m²
    От Firefox във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 01-01-10, 19:37
  5. Какъв тип и модел климатик да си купя?
    От Fallen_Angel във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 23-06-05, 19:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе