Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 129
Like Tree81Одобрявам

SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #16

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Няма грешка, ето ги ErP документите от сайта на MHI---->SRK20ZMX-S и SRK20ZM-S .
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 05-07-16 в 22:30.
    dodo_pv одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #17

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    20-ката и 25-цата ZM-S, са едни и същи машини хардуерно.
    Този пост е редактиран от Mega; 05-07-16 в 22:43.

  4. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #18

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Аз гледам, тези таблици, поправете ме ,ако греша.


    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #19

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Поправяме те! Нищо от това, което дискутираме тук, не е споменато в тези таблици. Нито хардуерната еднотипност на 20-ките и 25-ците от серията ZM и съответно от серията ZMX, нито шумовите характеристики, нито топлоотдаването при ниски температури. Сиреч, нищо съществено, освен някаква цена.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #20

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Здравейте,
    Трябва ми едната от двете машини за спално помещение 40 куб.м. в Пловдив. По-евтиният модел е с по-голяма проектна мощност и с по-мощен компресор, според евровент-а и разни други места, където четох. Тук има оплаквания от по-скъпия вариянт, че не поддържа коректно зададената температура. Има ли някой от съфорумниците опит с двата модела, за да сподели къде са уловките, за което предварително благодаря.
    Това с некоректно поддържаната температура не е вярно при мен. Много точно си я поддържа. Предполагам и двата ще свършат работа, ако парите не са проблем вземи по-скъпия, а ако са проблем няма какво да го коментираме - по-евтиния.
    Mega одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #21

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Точно в този раздел четох за подминаване на зададената температура при стенен моносплит и за пълно фиаско с подов мултисплит. Второто не ме засяга, но ако през зимата не поддържа 20 градуса, а ги подминава с 25%, няма да е за мен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #22

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Добре де, ако не държи коректно температурата /щом някой е писал явно има такава вероятност при някакви условия/ има ли решение - джъмпери, някакво калибриране от дистанционното или друго?

    - - - - - - - - - -

    То ако подминава винаги е еднаква стойност е ясно - дава се по-ниска температура, но ако при зададени 20, един път са 20, на другият ден 22-23, после нещо друго, си е наистина кофти.

    - - - - - - - - - -

    Е точно в "Начин на работа на MHI SRK25ZM-S/SRC25ZM-S" в първият пост се жали mschumacher ,че настроен на 21 държи 24 и нагоре.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #23

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Тук ако един напише, че е кихнал, "целия" форум започва да киха групово. А колко машини се монтират ... Единствените машини, от които няма "проблеми" още на са измислени.
    ivan74, kokovox и rosswen харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #24

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Ми то всеки човек си е със собствени разбирания, важното е да случи на битов уред според неговите критерии /телевизор, хладилник ......климатик/ за да няма драми.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ми то всеки човек си е със собствени разбирания, важното е да случи на битов уред според неговите критерии /телевизор, хладилник ......климатик/ за да няма драми.
    Само при теб май е обратно - уредите са есенцията на драмите

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #26

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Само при теб май е обратно - уредите са есенцията на драмите
    Ти да видиш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Тук ако един напише, че е кихнал, "целия" форум започва да киха групово. А колко машини се монтират ... Единствените машини, от които няма "проблеми" още на са измислени.
    Аз затова залагам на мицубишито, защото е стар модел и има много монтирани от тези, които ще ми го качват. Практичният потребител, на мое място, би отнесъл новата етерия на R32, без да се замисля и да си губи времето по форумите.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #28

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Аз затова залагам на мицубишито, защото е стар модел и има много монтирани от тези, които ще ми го качват. Практичният потребител, на мое място, би отнесъл новата етерия на R32, без да се замисля и да си губи времето по форумите.
    Можеше и да разгледаш ftxm, щом държиш на точността на температурата при него градусите вече се сменят през 0,5гр.демек -23,5гр. -24гр.-24,5гр.и т.н.Виж и М.Електриците,в Пловдив са по-разпространени от Хевитата.
    dodo_pv и emil vasilev харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #29

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Държа да ми поддържа температурата между 19°С и 20°С през студените месеци, и да е тих. Други екстри не ме интересуват. Помещението е спално. Наистина ли ZM-X не могат да поддържат зимно време такава температура??

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #30

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Петко, могат, стига машината да е оразмерена както трябва спрямо условията на помещението. Това важи и за други марки климатизатори.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе