Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 129
Like Tree81Одобрявам

SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    41
    #46

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    При мен се форсира компресора до номинал но вентилатора вътре не и не се усеща никакъв полъх или звук вътре. Трябва да се покажа на прозореца да погледна външната перка и така разбирам дали работи компресора(имам прозорец срещу климатика)

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #47

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Съгласен, ама да върти когато има нужда. Горе над вътрешното е 27.2....27.5. Заданието е 28. Външна 22. Натискам on/off бутона. Почва да охлажда. Вентилатора е на ръчно 2-ра степен. След развъртане до номинал слезе до 155W. Задържа така 6-7мин., развъртя до 250W и изключи. 3,624kWh е в момента на дисплея. След няколко часа ще пиша какво се случва.
    Бях забравил да допиша, така след 6-7 часа работа /няколко пъти е включвал за по десетина минути, не е работил непрекъснато/ от стайна 26 градуса слезе на 25. Оставих го до сутринта и си ковеше на 25. Интересно ми е като външната стане 36...38 градуса при задание 28 на колко ще се установи стайната.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #48

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Миланов,като махнеш електромера пак ли така неадекватно се държи?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #49

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Защо да е неадекватно - задание 28С, външна 22С, поддържа 26 и след 6-7ч паднала на 25С. Ако го е спрял и е отворил прозореца, сигурно температурата е щяла да падне и на 23С.
    Почвам сериозно да се чудя - какво се очаква от тези климатици.....
    ivan74 и SPSt харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #50

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Като си избрал от дистанционното 25 да държи 24,5.....25,5 или между 24....26 без значение колко е навън, дали е 20 или 28. Като си го оставил на 28 и в стаята е 26 ВЪОБЩЕ да не включва. Толкова много ли са очакванията.
    Като не става да сложат чертички или точки или каквото там сметнат за удачно без да се обвързва с числова стойност. За всяка мярка има нормални отклонения. Като си купиш нещо 1кг. трябва да е около 1кг, а не 900гр. и да ти кажат "какво очакваш......". Другият вариант е да се напише в инструкцията за употреба "...дрън..дрън... имайте в пред вид, че зададената температура е пунта мара и може да се различава от действителната с 3-4 градуса и т.н......."
    За какво ми е режим ЕКО, който щял да повиши температурата в помещението с 1-2 градуса ......дрън...дрън... за да се пести енергия и т.н. Ето зададена е 28, в стаята е 26 и що работи и харчи енергия.
    emil vasilev одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #51

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Термометъра да не е срещу климатика?
    Моето хитачи е така - зададени 28 термометъра показва 25, но е обдухван пряко от климатика.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #52

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Е чак толкова не съм изветрел. На завет е.

    - - - - - - - - - -

    Горе в дясно на вътрешното е 26,2...26,5 градуса. Така, че няма никаква причина да включва. Разбирам да е в режим на отопление и примерно излизаш някъде и сваляш заданието с 2 градуса. Навън -5 градуса, но си си спретнал изолацийка и стаята не изстива с часове. Е тогава разбирам да се включва компресора през час за по няколко минути за да се подгрява и когато стане нужно да стартира без проблем.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    41
    #53

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Изключи го от контактта за половин час и махни батериите от дистанционното и ги сложи пак да се рестартира

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #54

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Определено нещо не е наред тази 25ZM-S / или си е такъв модела и на никой не му прави впечатление/, в стаята е 24...24,5 горе при вътрешното е 25. От сутринта е изключен като е бил на охлаждане и задание 28. Пускам го и си тръгва компресора и това си е.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #55

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Помещението отворено ли е? При мен в хола с отворени врати и при зададени 24 по ДУ, дакарваше 25.5. Виж ако затворя прави 24.2.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #56

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    milanov, я да излизаш от климатика! Лято е вън, бирата е студена...
    Mega, ivan74, SPSt и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #57

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Помещението отворено ли е? При мен в хола с отворени врати и при зададени 24 по ДУ, дакарваше 25.5. Виж ако затворя прави 24.2.
    Е нали сега правя някакви проби, всичко е затворено врати, прозорци.
    Нормално е както е при тебе.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    milanov, я да излизаш от климатика! Лято е вън, бирата е студена...
    При табе може и да е лято, в софийскому сутринта беше 15 градуса. Ще си сипя нещо по-твърдо.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #58

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Ти тотално си го ошашавил тоя климатик.
    Mega и rosswen харесват това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #59

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    А, зимата беше другият-горкия.
    Mega и rosswen харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #60

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Ми дават го до -15 на охлаждане да работи. Няма никакво ошашкване.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А, зимата беше другият-горкия.
    Е другият на задание 27 държи 26 и не се разбира кога включва и кога изключва компресора. Само "тихо ауто" не съм го пробвал повече време, но като първо впечатление много утихваше вътрешното.
    MHI-то има възможност за жично дистанционно с изнесен сензор. Ако получа уверение, че ще държи коректно заданието бих го взел щото 300лв. и отгоре идва. Ама ако си е такъв алгоритъма на климатика какъв ще е смисъла.

    - - - - - - - - - -

    А тая зима "другият" може да се изнерви още повече, защото MHI-то ще му духа и ще му сваля околната с няколко градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе