Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19
Like Tree6Одобрявам

ME AP50 auto fan - проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #1

    ME AP50 auto fan - проблем?

    Привет,


    МЕ АР50, и производните - дали имат проблем с автоматичния вентилатор?


    Прави впечатление, че при разлика със заданието дори 2-3 градуса, не иска да усили вентилатора, и духа реално на себе си на слаба степен.


    Помещението е 40м2, модел АР50.
    Настроен на топлина, автоматичен вентилатор

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    задай му ръчно 3та степен ,всички МЕ така работят

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #3

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Е това е доста тъпо….
    Защотака?

    вижда се , че при ауто не достига заданието. Да не би заради голямото помещение? Къша е , всички стени са външни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #4

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    софтуера му е така написан ,с мързелива турбина

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #5

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    софтуера му е така написан ,с мързелива турбина
    т.е. За големи помещения е напълно безсмислено да седи на ауто?

    Втори въпрос: каква е препоръчителната разлика в темп, когато няма никой в къщи? В момента е 3 гр.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Много зависи от температурните загуби на помещението.
    3 е ОК за нормални топлозагуби.
    А в Ръководството за експлоатация нищо ли не пише по въпроса?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #7

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Много зависи от температурните загуби на помещението.
    3 е ОК за нормални топлозагуби.
    А в Ръководството за експлоатация нищо ли не пише по въпроса?
    Пише стандартни неща, нищо интересно. Но стигам до извода, че не реагира адекватно в автоматичен режим, може би заради голямото помещение. Не знам за по-малките модели.

    Ще седи на 3 тогава. А дали при ръчен режим при достигане на темп ще си намали сам скоростта, или ще върти на 3 докато не изключи?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #8

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Нямам идея какво ти е помещението като размери, обзавеждане, разпределение и т.н.
    Имам опит с Тошо 50-ка (не помня точния модел вече) подово-таванен (таванен монтаж на 3.5м) в индустриална зала около 100куб. Над 50% електронно оборудване, никаква изолация, под балатум и таван бетон, наоколо нищо не се отоплява/ охлажда, al дограма, 30м външна стена северно изложение с прозорците.
    На Auto си работеше без проблем, ако зададеш степен на вентилатора си оставаше на нея.

    Не знам със сигурност, но си мисля че и ME ще остане на съответната степен, без да намалява обороти.
    Вече дали ще изключи вентилатора - освен да се пробва, както и с температурата 3 или 2 градуса не знам какво да ти напиша.
    Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #9

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Нямам идея какво ти е помещението като размери, обзавеждане, разпределение и т.н.
    Имам опит с Тошо 50-ка (не помня точния модел вече) подово-таванен (таванен монтаж на 3.5м) в индустриална зала около 100куб. Над 50% електронно оборудване, никаква изолация, под балатум и таван бетон, наоколо нищо не се отоплява/ охлажда, al дограма, 30м външна стена северно изложение с прозорците.
    На Auto си работеше без проблем, ако зададеш степен на вентилатора си оставаше на нея.

    Не знам със сигурност, но си мисля че и ME ще остане на съответната степен, без да намалява обороти.
    Вече дали ще изключи вентилатора - освен да се пробва, както и с температурата 3 или 2 градуса не знам какво да ти напиша.
    Успех!
    Стандартен хол с кухненски бокс около 40м2, но големи прозорци, френски.

    Днес го бях настроил на 3та степен, за да сгрее докато се върна, и след 1 час работа така, все още беше на 1.5 гр от заданието. Пуснах го на 4та, за 20 мин стигна температурата.

    защо сам не се сеща да го прави не знам и е доста тъпо, че е така.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #10

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Аз не съм специалист, но до момента не съм срещал машина, настроена на определена степен на турбината да я променя.
    Не говорим за Auto режима, разбира се.
    А пък тези френски прозорци ако са на дългата част на стаята ще береш ядове. Не знам какви са дограмата и стъклопакетите, но определено стъклата са най-трудната част от гледна точка на отопление и охлаждане. Конденз, влага, мухъл - не дай Боже.

    Сега видях едни характеристики - верно ли му дават макс 40кв.м? С тези стъкла и ако нямаш наоколо кой да те топли, на машината е възможно да не и стигат силиците.
    Това първа зима ли ще е в това жилище?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #11

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Климатиците работят най комфортно и тихо когато работят без да се спират. Тогава след като са постигнали зададената температура работят на минимума си. Помещение 40 квадрата в къща с външни стени е трудно за отопление поради големите си топлозагуби особено ако няма изолация. Щом спирате климатика най добрия вариант е при пускане да го слагате на 4 степен на турбината за достигне най бързо зададената температура и след това да превключите на 3 степен на турбината за да я подържа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #12

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Климатиците работят най комфортно и тихо когато работят без да се спират. Тогава след като са постигнали зададената температура работят на минимума си. Помещение 40 квадрата в къща с външни стени е трудно за отопление поради големите си топлозагуби особено ако няма изолация. Щом спирате климатика най добрия вариант е при пускане да го слагате на 4 степен на турбината за достигне най бързо зададената температура и след това да превключите на 3 степен на турбината за да я подържа.
    Не ме разбрахте предполагам, през деня не се спира, седи на 19.5гр на 3та степен. Преди да се върна, го нагласям на 22.5. Изолация и хубава дограма имам, но да, помещението е голямо.

    не е въпросът, че не може да стопли, а че Ауто режимът е страшно спънат. Усеща се да вдигне скоростта чак при разлика от 5 градуса между задание и отчитане.

    Поради тази причина исках да разбера само аз ли имам този проблем, или е масов за МЕ.

  16. jtj
    jtj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    25
    #13

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от azahariev Виж публикацията
    Не ме разбрахте предполагам, през деня не се спира, седи на 19.5гр на 3та степен. Преди да се върна, го нагласям на 22.5. Изолация и хубава дограма имам, но да, помещението е голямо.

    не е въпросът, че не може да стопли, а че Ауто режимът е страшно спънат. Усеща се да вдигне скоростта чак при разлика от 5 градуса между задание и отчитане.

    Поради тази причина исках да разбера само аз ли имам този проблем, или е масов за МЕ.
    Имам 35 премиум на MHI, на ауто се държи по същия начин.Държа го на 3 степен и работи супер ,като достигне градусите си сваля сам степените, даже има някакви междинни степени недостъпни от дистанционното.
    frick одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #14

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от jtj Виж публикацията
    Имам 35 премиум на MHI, на ауто се държи по същия начин.Държа го на 3 степен и работи супер ,като достигне градусите си сваля сам степените, даже има някакви междинни степени недостъпни от дистанционното.
    демек няма оправия?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #15

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    С какво и къде, на какво разстояние от климатика и височина от пода отчитате температурата?
    При такива размери на помещението и евентуално мебелировка (препятствия за свободното движение на въздуха) са възможни големи разлики.
    Сложете два еднакви термометъра (дори и китайски спиртни за 50 ст., но настроени да показват максимално близки стойности) на поне две места. Примерно на най-студеното субективно и някъде около климатика (не много близо и да не се обдухва директно).
    Задайте на климатика примерно 20 градуса (тези половинки са само за зарибяване на клиентите), оставете го да работи при затворени прозорци и врати на режим, който ви е комфортен, докато темперира помещението. После отчетете температурните показания. При големи разлики, примерно над 3 градуса коригирайте зададената температура и/ или режим на вентилатора.
    Да, тегаво е, но веднъж настроено, вече няма да се налага да се правят промени. Освен при екстремално ниски, респ. високи температури.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Auto vs. Heat и Auto Fan vs. High или Low Fan?
    От dmitko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 16-02-12, 17:06
  2. General Fujitsu ASHA-09LGC - странен проблем в режим AUTO
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 16-09-11, 14:42
  3. Auto CD/DVD
    От Ivantt във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-08, 09:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе