Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #1

    MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Здравейте!

    Реших да се обърна към вас за компетентно мнение, тъй като за сефте се отоплявам с климатици тази зима, а съм доста бос в тази материя. Монтираха упоменатите по - горе климатици преди има няма месец, но забелязвам интересни феномени в поведението им. При зададена температура от 25 градуса, вентилатор в автоматичен режим, в стаята се поддържат 22 градуса (вечер дори спада, когато и температурите паднат), като от време на време спира и прибира клапите. При вентилатор на максимална степен и същата зададена температура се достигат 24 градуса, като климатиците може да работят с часове, но не достигат температурата, а скоростта на вентилатора не спада (върти си на макс). Всичко това при температура в София тия дни през деня положителна, нощем до -4, като често влизат в дефрост (така мисля, мига индикатора, прибира клапите, а външното тяло се размразява). Помещението, което се отоплява е малък апартамент 41квадрата, вътрешен, на междинен етаж (5 от 8) с изолация и хубава дограма, окачени тавани с вата. Хол с кухненски бокс и спалня. Дванайската е в хола, деветка - в спалнята. Има малко коридорче и баня. Врати не се затварят, ако е от значение. Изложението е изток.
    Може би грешни настройки, грешна експлоатация или един бог знае какво, но щом пиша тук, нещата не са ок :D

    Може би с ваша помощ ще успея да обуя банските? :D

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    На 3-та вентилатора, може и 26° да дадеш докато спре да работи on/off. Не се изключват и не се пипа дистанционното, след 5 дни трябва навсякъде да е 24..25°.

    - - - - - - - - - -

    И такова трябва да си купиш:
    Screenshot_20201128-070041_e-Control.jpg

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #3

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Простотой, да не би през деня да го спираш или да намаляваш много температурата? През колко време са тези "чести дефрости"?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #4

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Аз имах същото усещане,че моята 35-ца,когато изключи не е достигнала зададената температура и в стаята си е направо хладно,а е зададена 25 градуса температура.Вече нещата се нормализираха и си топли без да влиза в off.Дори през последната седмица работи на затворена врата в 17 кв.м. и не влиза в off през нощта,през деня отварям да се стопли коридора.
    Относно дефростите-при мен прави между 4-5 дефроста на денонощие.
    Този пост е редактиран от Росен; 28-11-20 в 10:26.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    milanovНима му е необходима една седмица за да не си достигне отново заданието? Не ми се струва нормално това, а може би имам прекалено големи очаквания към тези машинки. :D Но все пак доста струват и разчитах на комфорт. Това, което си предложил какво е? От къде? Защо? :D

    - - - - - - - - - -

    bobivgВчера сутринта го бях сложил на 20 градуса, докато сме на работа. Като се прибрах към 19 часа го вдигнах на 25 и на максимална степен на вентилатора (и двата климатика) и нейсе фучи яко и така и не стигнахме заветните 25 :D Мисля, че това с дефростите може би беше от мъглата, защото снощи беше ясно и дефрости почти не съм забеляза.. може би 1 или 2. Предишните нощи, обаче, беше през час сигурно. Но се трупаше и скреж.
    В момента е на авто на вентилатора и 3D auto и подържа 24,2 градуса при задание 24.. направо вече не знам :D

    - - - - - - - - - -

    РосенИмам чувството, че тези машинки си изключват по някакъв техен си график, но инженерни решения, какво да правиш :D Сега достига ли си температурата?
    Този пост е редактиран от Prostotoi; 28-11-20 в 14:34.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Онова е ватметър, ако го видиш на над 600W и не може да стопли>>>>>сервиз. Ако го видиш на 180W и не стига заданието и работи on/off>>>>вдигаш му заданието.
    С ватметъра ще видиш с колко повече ще ти струва ако не го намаляваш на 20 °, а го оставяш на колкото ти е добре 23...24...25. (24° според мене)
    Като изстине стаята на 20° , мебели стени добиват тази температура и дори вечер термометъра да покаже 25 може да ти се струва не толкова топло.

    П.П.
    Аз от няколко години не ги изключвам или намалявам през деня, качват ми с около 30% тока, т.е едни 10...20...30лв отгоре. Т.е. за мене много приемливо.
    Но всеки си има различни предпочитания.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    148
    #7

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    .

    П.П.
    Аз от няколко години не ги изключвам или намалявам през деня, качват ми с около 30% тока, т.е едни 10...20...30лв отгоре. Т.е. за мене много приемливо.
    Но всеки си има различни предпочитания.
    Един въпрос, извън темата.
    Неизключването на климатика се отнася само за инверторен такъв, или и за обикновен?
    Защото в нас изключвам обикновения, а инвертира не спирам.

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #8

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Сега мисля , че вече си поддържа зададената температура.Поставих термометър на вътрешното тяло и ми показа 28 при зададени от ДУ 25,което според мен е нормално.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    +8..+10 външна не е като -5°.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #10

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Колкото е по - студено навън,толкова по-топли.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #11

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Предполага се

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #12

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    Колкото е по - студено навън,толкова по-топли.
    Това пък къде го прочете. И какви са тия 35 ци дето топлят 17 кв само интересна работа.Моя в 17 квадрата винаги е он оф

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #13

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Не съм го чел,съдя по моя.
    Иначе и при мен работеше постоянно on/off до преди седмица и държах отворена врата към коридора, но не зная как от една седмица насам спря да off-и и не отварям към коридора.Вероятно е свързано с падане на температурите навън,при нас стигаме до -8 през нощта.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #14

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Значи не съдиш правилно. Колкото по студено става толкова по трудно е на един климатик да топли природа ко да прайш

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #15

    Отговор: MHI SRK35ZS -W / SRK25ZS - W PREMIUM Не достигат температура???

    Аз имам 7-ца в 17 квадрата, височина 3 метра. Моделът е ZM-S и при температура от -4°С навън, прави в стаята сауна. Зададената температура с дистанзионното няма особено значение за модела и е далеч от реалността, въпреки скромната изолация на помещението. 35-ца в такава квадратура и то с изолиран таван, е абсурдно преоразмеряване и ако не достига температурата, значи машината не е наред. Дори да допуснем, че и при ZS-W управлението на компресора е толкова тъпо, колкото и на ZM-S

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение
    От svetlio1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1240
    Последно: Днес, 13:53
  2. File Commander Premium
    От person във форум Android
    Отговори: 3
    Последно: 13-07-16, 15:43
  3. Продавам AZBOX Premium HD +
    От ra6o74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 22-06-12, 20:12
  4. AzBox HD Premium & Elite
    От ste1 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 8
    Последно: 01-02-12, 00:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе