Резултати от 1 до 3 от общо 3
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Aleksandars

Замръзва и стърже перката Mistubishi Heavy IND - Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    8
    #1

    Замръзва и стърже перката Mistubishi Heavy IND - Diamond


    Здравейте. За втори път ми се случва да замръзва външното тяло и перката почва да стърже в леда. Много неприятно при условие, че си налял маса и пари за най-висок клас климатик. Въпроса е защо замръзва при условие, че външната температура е 0, -1 градус. Климатика е монтиран на южна тераса на първи етаж. Тая сутрин се топеше снега от горните етажи и естествено от другите климатици капеше точно върху моя. Да не би капки вода като капят върху външното тяло и да навлизат в тялото, след това перката като се развърти и да ги замразява? Поради тази причина да имам тоя проблем. Страх ме е, че ще разбалансира перката, а може и да я счупи. Имате ли някакви идеи. Приятел ми предложи да направя козирка на климатика и евентуално ще си реша проблема. Само да вметна, че не съм слагал накрайника за конденза и директно се изтича отдолу.
    Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #2

    Отговор: Замръзва и стърже перката Mistubishi Heavy IND - Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от pytsev Виж публикацията

    Здравейте. За втори път ми се случва да замръзва външното тяло и перката почва да стърже в леда. Много неприятно при условие, че си налял маса и пари за най-висок клас климатик. Въпроса е защо замръзва при условие, че външната температура е 0, -1 градус. Климатика е монтиран на южна тераса на първи етаж. Тая сутрин се топеше снега от горните етажи и естествено от другите климатици капеше точно върху моя. Да не би капки вода като капят върху външното тяло и да навлизат в тялото, след това перката като се развърти и да ги замразява? Поради тази причина да имам тоя проблем. Страх ме е, че ще разбалансира перката, а може и да я счупи. Имате ли някакви идеи. Приятел ми предложи да направя козирка на климатика и евентуално ще си реша проблема. Само да вметна, че не съм слагал накрайника за конденза и директно се изтича отдолу.
    Поздрави
    Колега що отвори цяла тема за една перка, има си тема за този модел.

    При мен също е замръзвала вода на едно от "крилата" на перката и започва стъргане по шасито на външното тяло. Изключи климатика от ДУ, след което с отверка отвий болтчетата на капака, те са две от ляво и две от дясно, след което провери перката за облединяване. Гледайки го отзад най вероятно замръзването ако има ще е на външното тяло ще е в дясната страна и евентуалноо върху перката. Цялата работа е 5-10 мин и после си свиркаш.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #3

    Отговор: Замръзва и стърже перката Mistubishi Heavy IND - Diamond

    "Тая сутрин се топеше снега от горните етажи и естествено от другите климатици капеше точно върху моя"

    Това е отговора...


    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK20ZSX-W DIAMOND, цвят инокс.
    От пенсионера във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-22, 20:23
  3. Mitsubishi Heavy Industries Diamond SRK / SRC 20 ZSX-W пукане на пластмаса от вътрешното тяло.
    От DaniDi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 15-09-22, 15:01
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Защо стърже хладилникът ми Самсунг?
    От drenski във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-11, 21:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе