Резултати от 1 до 5 от общо 5

Crown CG-12A410LIX E7

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3
    #1

    Crown CG-12A410LIX E7

    Здравейте колеги имам един въпрос към вас? Наскоро се сблъсках с една такава машина и имам проблем в разгадаването на грешката..
    с пускането си тръгва, няма проблем единственото което ме безпокои е регулирането на оборотите на компресора или по скоро работата му, не работи плавно а в режима си на работа се чува как се форсира или забавя обороти за части от секундата. така това е едното а другото след като поработи малко около 10 мин спира сам като вътрешното тяло остава да работи все едно всичко е ок след около минута вънка включа пак и този път работи около 3-4мин и пак спира на третото си тръгване работи около минута и спира и четвъртият път вече само се чува как компресора се опитва да завърти след което спира и на вътрешният дисплеи изписва Е7. след рестарт всичко се повтаря... измерих компресора според мен си е добре по ток е на около 3.5А това е в рамките на нормалното тъй като на табела го даваха около 4.5 на максимално.
    въпросът ми е има ли някои да знае кодовете на грешките за този модел или пък някои да ми каже според него какъв може да е проблемът на този климатик?

  2.  
     
  3. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #2

    Re:Crown CG-12A410LIX E7

    Грешката за този модел не я знам на наи вероятно е проблем в апм модула и наи добре него мачете така да не замине копресора.замери апм модула като му закачиш три крушки или нагреветели свързани в звезда и виж дали ще светната и дали ще светят еднакво и също замери тока на 3 те фази дали е еднакъв Замери също и компресора дане окасява на маса защоото при една избита навивка резултата ще е същия ще заварти за малко и ще спре

  4. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:Crown CG-12A410LIX E7

    това с крушките не го знам те на мястото на компресора ли се свързват? компресора съм го мерил е е с еднакво съпротивление между намотките на маса не съм го мерил де но надали е пробил тъй като първият път при пускане закрепва около 10-15 мин не ми се вярва с пробита намотка да кара толкова... а като цяло и мен ме съмнява този модул де но искам и второ мнение тъй като не е евтин ако случайно клиента реши да го смени а ако имате и цена ориантировачна случайно ще сум жи благодарен благодаря предварително на отзовалите се

  5. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #4

    Re:Crown CG-12A410LIX E7

    Да на мястото на компресора се свързват а ако не светнат пробваи с реотани около 750 вата единя щотото при някои апм е нужен да отчете твар зада го разпознае и да тръгне затуи ти казвам ако не стане с крушките закачи реотани и им мери тока на консумация на всеки и дали нагряват равномерно също и замери тръбните датчици дали са в норма ипм струва от 130 до 250-300 за китаиските но преди да престъпиш кам ремонт тря да остановиш от каде идва проблема огледаи и да студени споики по платките и разхлабени връски

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:Crown CG-12A410LIX E7

    ами за спойки няма как да видя тъй като е залята платката де но поне щте опитам номера с крушките или с реотаните благодаря ти за помоща

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Crown *ASW-H12B4/BPR - IPM
    От abclima във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-12, 19:46
  2. Bin - Crown D-18-IN
    От slowdead във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-11, 16:42
  3. Дим от LCD Crown
    От lubaka2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-09, 17:38
  4. DVD+USB Crown
    От odar във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-07, 22:09
  5. Tv CROWN 32
    От skalata6290 във форум Други телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-06, 20:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе