Вижте резултатите от анкетата: проблеми

Гласували
12. Не можете да гласувате в тази анкета
  • доста

    6 50.00%
  • няма

    6 50.00%
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #1

    Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    биват ли за тези пари

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #2

    Re:климатици nippon

    заскрежава дебелият кран при охлаждане,кажете причини.

  4. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #3

    Re:климатици nippon

    Недостатъчно фреон.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Ако фреонът е по-малко в режим охлаждане шансът да замръзне изходящата по-дебела тръба от вътрешния топлообменник е много малък. В режим охлаждане през по-дебелият кран минава фреона, който се връща от вътрешното тяло и постъпва в компресора.

    Имаме лош топлообмен на вътрешното тяло.
    1. Топлообменникът е силно замърсен, може би мухлясал. Фреона вместо да се изпарява само в топлообменника продължава да го прави до и в компресора;
    2. Турбината е с намален дебит на въздуха поради силно замърсяване/мухлясване;
    3. Евентуален проблем с мотора на вътрешния вентилатор. Да се провери има ли разлика в оборотите и стабилни ли са. Да се държи вентилатора на по-високи обороти.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    При липса на фреон заскрежава тънката тръба, а Valen1 е абсолютно изчерпателен само да добавя много мръсна турбина най вероятната причина.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #6

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    благодаря турбината имаше много мухал

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Само да добавя,че има и още една причина - презареден с фреон....Тогава фреона не успява да се изпари напълно във вътр.тяло и изпарениято си продължава и в дебелата тръба към външното.
    Разбира се,явно е,че не е тази причината.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #8

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    По принцип в режим на охлаждане фреона кипи / без значение кой / при около +2 С и ако е презареден налягането, съответно температурата, ще са по високи - от тези +2 С и няма как да замръзне дебелата тръба. Това, да замръзне дебелата тръба на презареден климатик, може да стане, ако дължината на тръбата е около 50 - 60 м..., или има не пълно запушване / при заварка /, пречупване на тръбата и се получава дроселиране и кипене при по ниска температура от тези +2 С.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    16
    #9

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    трябва ми мотор за вьтрешен вентилатор ydk-18-4еа това е за 18-ка куче марка откьде да си закупя

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Роял електроникс

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    4
    #11

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    До преди няколко месеца в продължение на цели 3 години и 2 месеца(колкото да свърши гаранцията) бях изключително доволен собственик на NIPPON ASW H24B4 HSA.Първо не си купувайте климатици от БУЛХЕС ЕООД Пазарджик,не си сервизират климатиците,дори по време на гаранцията,профилактика не му е правена.Преди година и нещо в началото на отоплителен сезон 2008/2009 ми даде грешка F2.Успокоиха ме,че няма проблем,нали работел.Проверих в друга фирма,където ми казаха,че е за смяна датчик на външното тяло,струва около 100 лв,но щом е в гаранция,да се обърна към фирмата,от която е закупен.Чакай от умрял писмо,ако си нямаш работа.Та през февруари тази година,просто спря да работи.Казаха ми,че е изгорял компресора,подмяната с нов струвала към 600 лв.Ако можете да помогнете с инфо или съвет,ще бъда благодарна!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Цитат Първоначално публикувано от vijel
    До преди няколко месеца в продължение на цели 3 години и 2 месеца(колкото да свърши гаранцията) бях изключително доволен собственик на NIPPON ASW H24B4 HSA.Първо не си купувайте климатици от БУЛХЕС ЕООД Пазарджик,не си сервизират климатиците,дори по време на гаранцията,профилактика не му е правена.Преди година и нещо в началото на отоплителен сезон 2008/2009 ми даде грешка F2.Успокоиха ме,че няма проблем,нали работел.Проверих в друга фирма,където ми казаха,че е за смяна датчик на външното тяло,струва около 100 лв,но щом е в гаранция,да се обърна към фирмата,от която е закупен.Чакай от умрял писмо,ако си нямаш работа.Та през февруари тази година,просто спря да работи.Казаха ми,че е изгорял компресора,подмяната с нов струвала към 600 лв.Ако можете да помогнете с инфо или съвет,ще бъда благодарна!
    Как така ти казаха?Идвал ли е някой да го види или просто така ти казаха?

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    100 лв. за датчик и смяната му ми се виждат доста пари при положение, че датчика в магазина не струва повече от 10-12 лв. като крайно готово изделие.

    Иначе фирмите/майсторите занимаващи се с климатици предпочитат да слагат нови климатици, а не да ремонтират, затова и казват изгорял е компресорът дори това да не е така, за да те откажат да мислиш за ремонт, защото разходите по ремонта са на цената на новия, който е с 2 години гаранция. Ремонта на този вид техника е свързан (от понякога до често) с последващи проблеми съответно допълнителни разходи и ангажименти за този, който го прави.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    4
    #14

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Виках техници,взеха ми 20 лв. и ми казаха,че е изгорял компресора.Можете ли да ми дадете информация какви са ми вариантите и евентуално колко ще ми струват?И какво ще ме посъветвате да правя?

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #15

    Re:Климатиците Nippon биват ли за тез пари ?

    Извикай още един техник да потвърди информацията. Ако наистина е така, не си заслужава да се ремонтира, още повече че климатизатора е китайски евтин вариант...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици Nippon
    От yordan във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 71
    Последно: 14-10-22, 16:11
  2. Nippon KFR-14 DC грешка Е5...?
    От helix във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 13
    Последно: 10-10-16, 19:45
  3. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 21:05
  4. Nippon 9-ка - самоизключва се
    От vini във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-09, 15:22
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе