Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

За Осака и технологиите...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #1

    За Осака и технологиите...

    Общо взето повечето теми са на феновете на дадена марка и се изчерпват с ахкане и охкане.
    Ще ми се тук да направим една тема с повече поглед към технологиите и тънкостите.

    Защо бих си взел Осака - ами защото е евтина и е с компресор Митцубиши!
    От минусите не става ясно кои са й слабите места - единствено се споменава някаква пластмасова - втулка, е не може ли да се замени с бронзова?

    Наскоро се появи поредната китайска марка - Yonan, за която пише: "Те са с компресори на Matushita( Panasonic ) и електроника KFR( в режим на разкрежаване не духа студено)." Ами това ми е супер интересно какво значи. Осаката духа студено, докато разскрежава, но това може да е от неправилно програмиране (става въпрос за една 9-ка в една кантора и не ми остава време да прочета книжката).

    Нека специалистите уточнят това, ако знаят (включително и как се рзшифрова на английски това съкращение, и къде се използва такава електроника KFR?

    Ако електрониката на Осаката се скапва често, не може ли да се сменят някои недооразмерени мощни семистори (или каквото е там), включително и да се използва UPS и мощни противосмутителни филтри? Това важи и за останалите марки, нали?

    Дайте по-детайлно да разчепкаме темата, да навлезем в тънкостите, както за Осака, така и за други марки!

  2.  
     
  3. smb
    smb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    34
    #2

    Re: За Осака и технологиите...

    Къде го видя този компресор Митцубиши!
    Невярвай на тава което пише по кашоните. В България има много некоректни фирми.
    Ако имаш възможност сравни работата на истинско Митцубиши и Осака. Сам ще се увериш.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: За Осака и технологиите...

    Под KFR се разбира марката AUX. При тях означенията на моделите са KFR ххххх (хххх - цифри съответстващи на деден модел). Най-вероятно "Yonan" е произведен от АУКС, както даже и някои осаки и повечето от китайските климатици продавани в БГ. Между другото на всички китайски климатици пише, че са с маркови компресори, но правени в Китай.

    П.С. Като искаш евтино вземи си Мидеа, която се е доказала като най-качествения евтин климатик. (конвенционалните)

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: За Осака и технологиите...

    Цитат Първоначално публикувано от smb
    Къде го видя този компресор Митцубиши!
    Видях го щамповано на компресора когато отвориха климатика пред мен ( за ремонт, дължащ се на неправилен монтаж)

    При разкрежаване през зимата на моята осака 12-ка (инвертор), вентилатора на вътрешното и тяло спира, така че не духа студено. Модела е отпреди 5 години обаче....на съвременните не знам дали е така.
    В момента на охлаждане поддържа 25 градуса в помощение 90кв.м - разтворил съм целия апартамент.
    Единственият и недостатък който виждам (според компетентните тук ) е ниския и COP - около 3.

  6. smb
    smb е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    34
    #5

    Re: За Осака и технологиите...

    Да не е било написано с някоя "правописна" грешка.
    Не ми се вярва климатик за 600лв. с монтажа да има нещо общо с Митцубиши

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    20
    #6

    Re: За Осака и технологиите...

    Аз съм виждал Мидея csu12hhaa с копресор Тошиба.
    Ще видя дали мога да направя снимка.
    Така, че за мен е възможно и Осаката да е с Митсубиши

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #7

    Re: За Осака и технологиите...

    За 6 стоката най-много с табелка митсубиши.
    Пък за тия пари кво ти пука с къв компресор е, нали духа... Или може да ти стане хубаво на душата ако си купил нещо хубаво за без пари

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: За Осака и технологиите...

    Цитат Първоначално публикувано от smb
    Да не е било написано с някоя "правописна" грешка.
    Не ми се вярва климатик за 600лв. с монтажа да има нещо общо с Митцубиши
    Не, не е с правописна грешка. А и климатика не струваше 600 с монтажа, а 1080 без монтажа.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #9

    Re: За Осака и технологиите...


    Ако това е компресора-пълен боклук.Такива лепенки правех още през 1996 година.За "претенциозни" клиенти....
    p.s. В Кипър angel angel

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #10

    Re: За Осака и технологиите...


    Made in Japan-естествено!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #11

    Re: За Осака и технологиите...

    Добре беше да караме едно по едно, ама снощи ми се отпусна ръката...

    Компресорите на Осака са Митсубиши (май на всички обикновени) и Саниьо (на инверторните). Най-вероятно са стари модели с по-нисък СОР?!

    Това за EFR добре, но за духането не разбрах, почнах да разпитвам - едно НЕО (няма да се смеете) не само че работи 3-та година без ремонт, но и си затваряло духалката при размразяване, а и твърдят, че никога не са го заливали с гореща вода, защото не се е задръствало! НО главният въпрос е да няма някакви настройки специални или скрити, знаете при GSM например колко тайни служебни кодове има?

    А и за прочутата пластмасова втулка някой да каже нещо?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #12

    Re: За Осака и технологиите...

    Мога само да кажа,че климатиците OSAKA отпреди 6-7 години/на които пише MitsubishiElectric/са желязни машини-електоника и във външното тяло!!!!!!
    ПРОБЛЕМА ИМ Е В SSR-релето .....но за хора с познания в електрониката е като сутрешно кафе-има лечение за сума,колкото кутия цигари!


  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    75
    #13

    Re: За Осака и технологиите...

    Е казвай, де! Дай схема, какво прави това реле? Сега наистина ли са с ментета компресори?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #14

    Re: За Осака и технологиите...

    здравейте всички,
    ментета компресори в климатиците няма. Менте е ако пише не Mastushita Electric, a Metshushita Electric. Всички известни производители са си изнесли част от производствата с Китай. Респективно всички китайски климатици изполват техни компресори "Brand name", но правени в Китай. В интерес на истината и някой от неправените в Китай климатици използват произведени в Китай компресори

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re: За Осака и технологиите...

    Ще подкрепя dindo - старите Осаки бяха "железни", въпреки сравнително ниския си COP.
    Според мен проблемът на EcoClima (Осака) е, че поръчват на много места и различни модели.

    Колкото до компресорите - маркови са. То в Китай май немаркови няма.
    Обаче в момента у нас можеш да си купиш Toyota (made in UK) или Toyota (made in Turkey), а доста по-рядко Toyota (made in Japan). Ако някой си е внесе има и Toyota (made in USA).
    Обаче аз забелязвам разлика, въпреки, че все е Toyota...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. осака CH-12-BREM
    От valen79 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 04-01-15, 11:59
  2. платка за осака -24
    От Atanas Atanasov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 30-06-14, 18:11
  3. Отговори: 15
    Последно: 03-06-14, 06:35
  4. Осака СН-12-SLE не топли
    От danfoss във форум Климатици Osaka
    Отговори: 8
    Последно: 09-02-12, 18:10
  5. ОСАКА CH-33-LSN/s
    От justify във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-09, 14:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе