Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Osaka CH-12-ADE - от вътрешното тяло протече вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #1

    Osaka CH-12-ADE - от вътрешното тяло протече вода

    момци я помагаите преди година си купих климатик еко-клима ch12ade охлажда ме около месец след това от пролета насам го ползвам когато е хладно да ме топли и сега цяло лято ме охлавда в началото на август реших да си взема още един по истински МХИ срк 20зг-с. използвах че техноците са тук дами профилактират и "стареца" понеже е с 7 метра тръбен път и по инструкция след 5-тия метър трябва да се долее 30гр. на метър и ги помолих да направят и това оказасе че везната нещо се е смърцафацала и го напълниха по налягане 7,5-8 бара. машината работеше добре но преди 4 дни вечерта както си стояхме поедно време шурна вода и то доста поне 150-200 грама спряхго и отворих капаците свалих филтъра и поднего в самотодъно на изпарителя имаше лед. Обадих се на техника на които имах личния телефон и обеща да го види на седващия ден изказа мнение че е изтървал фреона сигурно . привечер е отишъл /аз бях на работа/ измерили налягането без промяна доляли са му още малко и казали да го юркаме да видим дали щесе случи пак. От тогава на сам без проблем. Откакво ли може да сее случило това. Дане би дае някакво временно неразположемие. направо съм в шах. Колегата ме бъзика че муе дошъл мензиса.



    фреона е 410



  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    Просто температурата на изпарение е била прекалено ниска и затова се е образувал лед по изпарителя. Предполагам са изтървали "конците" като са ти го дозареждали, а и не могат да ме убедят че по манометри са го направили както трябва. А като се има предвид ситуацията, че климатика ти е на 410...Просто правилното е целия климатик да се зареди по везна като се съобрази с тръбния път както е при теб.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #3

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    Мен на друго ми прилича. При инвертора температурата се регулира от дебита, съответно ако има по-малко фреон, просто дебита ще е по-малък, а не като при конв., при които пада температурата на изпарение. И тогава просто няма да топли/охлажда добре.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #4

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    niama freon=zamruzva vutre6noto tialo= te4e voda tova e ako sa go napulnili vsi4ko e nared

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    ewgeny, Интересен въпрос.

    Как се регулира при качествения инвертор /с електро-термо-регулиращ вентил/ изпарението?

    1. Дали програмата следи различните температури и независимо от оборотите на компресора, управлява вентила с цел да се достигнат определени стойностти. При този начин на управление, ако климатика има 50% по-малко фреон, това няма да може да се разбере по външни белези или температура на издухване, а само чрез невъзможността климатика да затопля или охлажда дадения обем.

    2. Или регулирането на вентила е свързано единствено със скоростта на компресора, без значение какви са различните температури. Например: при 20% обороти на компресора да съответства 20% отвореност на вентила. При този начин на регулиране, белезите за наличие на малко фреон са същите както при конвенционалните.

    Ако някой има предположение или готов отговор да го сподели за размисъл.

    Добавено в последствие:

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #6

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    въпроса е за осаката. мицубишито е огън.
    води се "еко-клима" /абе осака/ CH12ADE е модела.

    Вчера имах малко време и реших да го поразгледам защото пак шурна. Получава се винаги след като е работил на ниска скорост на вентилатора и пускане на по висока скорост /макс/. Направи ми впечатление че дебита му е много малък /паднал драстично/ нее както преди да кажем месец светнах със фенерче и какво да видя турбината на вентилатора като брадясала направо ужас /все едно се върти плътен цилиндър. а филтрите са почиствани повече от редовно явно плесени/. Та новия въпрос е ако обдухвалето и под нормите възможно ли е да замръзва от това? В единия край от към мотора е по чиста турбината и там няма замръзване.В понеделник ще я почистя и ще видя какъв щее резултата.


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #7

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    Явно климатика ти има нужда от качествена профилактика и след това да се замерят всички параметри както трябва. Ще се увериш, че резултати ще са различни.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #8

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    за понеделник е предвидена тая работа ако успея да ги навия да го измучат и заредят с везна ще супер. Иначе до сега всичko бе ше без кахър и е доста чист и изпарителя и кондензатора само тая проклета турбина.


    по принцип възможно ли е да е от намаления "вятър" да замръзва изпарителя или тря бва да има някакъв датчик?


    Абе тука нямали накакъв кирилицатир във форума че мие много трудно да го пиша някъде другаде дaго кирилицирай и тогава копи/паст




  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #9

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    Различните скорости на турбината, предразполагат различно обдухване на изпарителя и съответно параметрите на фреона са различни при различните скорости. Съответно и работата на компресора се променя. При теб турбината е станала почти едно цяло, съответно обдухването намалява и от там по изпарителя конденза които се получава, замръзва постепенно. До един момент, когато започне да се топи и отводнителната вана, да не може да поеме разтопената вода.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #10

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    Няма логика според мен вентила и компресора да са свързани в еднаква зависимост. Просто има алгоритам при отчетени температури на изпарение, външна и вътрешна темп. при която приемат вентила и компресора различни параметри. Току що се сетих, че това може да е причина от лош контакт на датчика на топлообменника. Тогава Датчика отчита по-висока темп. и се опитва да я компенсира, а всъщност идва доста по-ниско. Аз досега инвертор с мълко фреон да замръзва не съм виждал. А пък и на охл. работи на около 10 гр., не като Ф22 или Ф407 на около 0гр.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #11

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    климатика не е инвертор турбината наистина бе много зацапана почистихме я и заредихме по везна + 30 гр. на всеки метър след 5-тия /общо 7 м./. обдухването направо кърти в момента лошо е че времето малко поохладня и не мога да го напъна както трябва.
    Интересното е че филтрите никога не са биле замърсени почиствани са повече от често изпарителя е като нов а турбината сякаш е работила 15 години, явно плесените върху нея сякаш са се чувствали като в рая.
    Мерил съм го многократно /изходящия поток на мах. обороти/ с един и същ термометър електронен /за 12 лв./ и винаги температyрата е била 4,8 градуса.
    Очаквам жеги за да го истесвам. Ще споделя рeзултатите.
    БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА МНЕНИЯТА.
    Всяка идея по своему е полезна.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #12

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    Хм Ф410 на конвенционален. А пък и той може да се дозареди, а не да се зарежда напълно.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    88
    #13

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    презаредихме го защото на два пъти му "доливаха" по малко на манометри и самите техници не знаеха какво количество има и какво да го правят пък и шефит им все бърка 407 с 410 нали и двата са двукомпонентни и 407 като испуска от някъде не губи "равномерно" и от двете компоненти за да се долива. и затова ми "уидиса" на акъла да го заредим на везна.
    Пък и на мен нищо неми струва гаранционен е.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #14

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    последно на 410 или на 407 е? И не 2 а 3 компонентен е 407.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #15

    Re: от вътр6ното тяло протече вода.

    Тея са ти разказали играта....Вземи ги накарай да го изпразнят, да го вакумират и да го напълнят на течна фаза по табелка, като се съобразят с тръбния ти път....като гледам, това стана една сага при теб....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. теч на вода от вътрешното тяло
    От Rockwell във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-11, 19:22
  2. Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC
    От kolio_26 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 10-07-11, 23:48
  3. LG S12AT - теч на вода от вътрешното тяло
    От Mitko111 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 20-08-10, 17:16
  4. Мidea CSU-12HHAA - капе вода от вътрешното тяло?
    От sotef във форум Климатици Midea
    Отговори: 5
    Последно: 10-07-07, 12:47
  5. Капе вода от вътрешното тяло
    От bmwtu във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 30-08-06, 15:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе