Резултати от 1 до 14 от общо 14

LG S12AT - теч на вода от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    5
    #1

    LG S12AT - теч на вода от вътрешното тяло

    Здравейте,
    От скоро имам климатик. До този момент го ползвах само колкото да му се радвам за по 10-15 мин. Но с настъпването на жегите го пуснах да охлажда вече сериозно и се появи теч на вода от вътрешното тяло. Бихте ли ми препоръчали какво трябва да предприема и каква може да е причината. Климатика е LG s-12at нов и в гаранция.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Теч от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko111
    Здравейте,
    От скоро имам климатик. До този момент го ползвах само колкото да му се радвам за по 10-15 мин. Но с настъпването на жегите го пуснах да охлажда вече сериозно и се появи теч на вода от вътрешното тяло. Бихте ли ми препоръчали какво трябва да предприема и каква може да е причината. Климатика е LG s-12at нов и в гаранция.
    Благодаря предварително.



    Викай си фирмата която го е монтирала да си оправят проблема който сама е съзадала и да си нивелира вътрешното тяло така, че да не се образуват локви под климатика от конденза ами да се изтича навън където му е мястото.Проблема е съзаден от тях

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    5
    #3

    Re:Теч от вътрешното тяло

    Благодаря за отговора ти Justify. Дано да е въпрос само на нивелиране защото не ми се иска пак да ми къртят из къщурката.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Теч от вътрешното тяло

    Mоже и други по-неприятни неща да се окажат,но викай все пак монтжниците...

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    5
    #5

    Re:Теч от вътрешното тяло

    Vanko би ли ме подготвил какви биха могли да бъдат другите неприятни неща?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #6

    Re:Теч от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mitko111
    Здравейте,
    От скоро имам климатик. До този момент го ползвах само колкото да му се радвам за по 10-15 мин. Но с настъпването на жегите го пуснах да охлажда вече сериозно и се появи теч на вода от вътрешното тяло. Бихте ли ми препоръчали какво трябва да предприема и каква може да е причината. Климатика е LG s-12at нов и в гаранция.
    Благодаря предварително.
    само съвет
    погледни тръбата за конденза да неби да ти е запушена или да си е вдигнал нависоко....

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    5
    #7

    Re:Теч на вода от вътрешното тяло

    Хората от фирмата са затегнали май само тръбичката за отвеждане на водата. Не разбрах много какво е станало защото жената е била там, а тя не се е интересувала много. Както и да е вчера не течеше, но пък и времето не беше много горещо. Ще изчакам за окончателен резултат като хване жегата отново.

  10. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #8

    Re:Теч на вода от вътрешното тяло

    А другия вариант е да няма достатъчно фреон и да се образува лед на вътрешното тяло ...

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    5
    #9

    Re:Теч на вода от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от ceco.bojkov
    А другия вариант е да няма достатъчно фреон и да се образува лед на вътрешното тяло ...
    Надявам се нещата с фреона да са ОК. Това дали може да се провери като дигна капака под който са филтрите?

  12. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #10

    Re:Теч на вода от вътрешното тяло

    да.....пускаш климатика на 18 градуса на макс вентилатор и до 10 - 15 мин. ако не замръзне питата(дори да се заскрежи) значи е нещо от маркуча за конденз .

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #11

    Re:Теч на вода от вътрешното тяло

    При мен се получи следното - започна да капи вътрешното тяло и си помислих че тръбата за кондензата може да е запушена. Намерих къде и снаждана вътре и от там пуснах един маркуч към 10 L туба от вода. Работи така няколко часа (неможеше да достигне зададената температура) , а беше събрало не повече от 1 - 1,5 l вода в тубата и пак почна да тече от тялото. Изненадата дойде като отворих капака му. Питата на места се беше обледенила. Трябва да кажа че скоростта на вътрешното тяло е на "auto" и на 20*С. Възможно ли е да не му е достатъчен фреона, както е писано в по-горните постове. Климатика е Panasonic E-12JKE3

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #12

    Re:Теч на вода от вътрешното тяло

    Това уж е "умна" машина и би трябвала сама да се усети,че фреона е намалял....Филтрите ти чисти ли са? Я пробвай на средна скорост така ли ще заледи пак?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #13

    Re:LG S12AT - теч на вода от вътрешното тяло

    От 3 дена климатика е спрян и чакам техниците. Пробвал съм го на различни скорости , но пак замръзва вътрешното тяло както и крановете на външното.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #14

    Re:LG S12AT - теч на вода от вътрешното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Alkilatora
    От 3 дена климатика е спрян и чакам техниците. Пробвал съм го на различни скорости , но пак замръзва вътрешното тяло както и крановете на външното.
    Ако ти мръзнат и двата крана ти е мръсен климатика и няма топлобмен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. теч на вода от вътрешното тяло
    От Rockwell във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-11, 18:22
  2. Капки вода от вътрешното тяло на 12LGC
    От kolio_26 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 10-07-11, 22:48
  3. Климатик 12-ка инвертор - от вътрешното тяло тече вода
    От dragozow във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 8
    Последно: 18-06-09, 23:01
  4. Osaka CH-12-ADE - от вътрешното тяло протече вода
    От zmiori във форум Климатици Osaka
    Отговори: 15
    Последно: 04-09-08, 21:23
  5. Капе вода от вътрешното тяло
    От bmwtu във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 5
    Последно: 30-08-06, 14:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе