Резултати от 1 до 11 от общо 11

Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #1

    Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    От около два месеца климатика ми неработи нормално
    В режим отопление при всяко включване климатика тръгва и сприра около 3-4 пъти после зацепва иработи до достигане на зададените градуси изключва си нормално и като падне градуса включва и повтаря същият цикъл
    Викнах пишман майстори защото с други не разполагам мерина му налягането каза че е ок замериха му и температурните датчици на вътрешното тяло били добре ама на външното бил 40 kOм а трябвало да бъде 10 кОм
    Възможно ли е проблема да е в него питам щото вече втори месец не мога да ги накарам да дойдат и да го сменят , ту го нямаха в наличност ту ходят постояно по монтажи ту са болни направо ужас
    Въпроса ми е въможно ли да е от него? На охлаждане не ми ги прави тия номера. От къде мога да си го закупя този термо резистор и да си го сменя сам

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #2

    Re:търся помощ за осака ch 12 dj

    Датчика не е трудно да си смениш сам, но според тези обяснения, най-вероятно не е датчик. Най-добре си намери свестен техник да го погледне.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #3

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    Относно тези клим CH-12-DJ на Осака. Преди седмица при проверка на спрял такъв, установихме изгорял компресор (скъсявяне намотки). При демонтажа компресора се оказа за фреон R22, а на табелката на външното тяло е изписано R410. Смених компресора с нов"Тошиба" с същите характеристики като стария 12-ца Зареди го по табела 970гр.. След около час работа не можа да качи повече от 19 бара. Дозаредих 100 гр. Сега работи на 22-24 бара. На изхода 44 гр при стайна около 9-20 гр.През ноща заваля сняг и клиентите сутринта ми се обаждат, че духало по-студено, отколкото преди ремонта, а характеристиките не са се променили от това което описах!!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #4

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    Имам и още един въпрос. Разбрах, че CH-12-DJ на Осака ъглов има вграден нагревател във вътрешното тяло. Той при какви условия се включва? Благодаря предварително...

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #5

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    Цитат Първоначално публикувано от storadbov
    Относно тези клим CH-12-DJ на Осака. Преди седмица при проверка на спрял такъв, установихме изгорял компресор (скъсявяне намотки). При демонтажа компресора се оказа за фреон R22, а на табелката на външното тяло е изписано R410. Смених компресора с нов"Тошиба" с същите характеристики като стария 12-ца Зареди го по табела 970гр.. След около час работа не можа да качи повече от 19 бара. Дозаредих 100 гр. Сега работи на 22-24 бара. На изхода 44 гр при стайна около 9-20 гр.През ноща заваля сняг и клиентите сутринта ми се обаждат, че духало по-студено, отколкото преди ремонта, а характеристиките не са се променили от това което описах!!!!
    Много странно, но не невъзможно Все пак е осака! А ти какъв компресор сложи такъв за 410 или 22? Мисля че ако има някакво разминаване на компресора и фреона в системата, в смисъл не са един за друг, няма да работи добре. Те понякога и клиентите не могат да преценят. Сигурно са очаквали след ремонта да е като трифазен калорифер

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #6

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    Климатика е с компресор за R407 по причина, че в Бургас няма за R22q а заредих с R22, количество 1100гр. по табелка 970гр. за да достигне необходимото налягане в системата. Сега се появи и друго. При пуск на топло веднага с компресора тръгва и вентилатора на вътр. тяло и отваря клапите и докато достигне необходимата темп. изстудява стаята. Каква може да е причината?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    Тръбен датчик на вътр.топлообменник

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #8

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    Може ли да кажете каква е стойността на тръбния и въздушен датчик на този климатик CH-12-DJ за да ги подменя

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #9

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    10 килоома и двата

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #10

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    някой може ли да каже от къде да си намеря термистора на външното тяло ?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    20
    #11

    Re:Osaka CH-12-DJ - след включване докато заработи нормално изключва три пъти

    Днес подмених и двата вътрешни датчика тръбния и въздушен с по 10 килоома, но промяна нямаше. Винаги на топло с тръгване на компресора след около 30-40 сек. тръгва и вътрешния вентилатор. А това не е достатъчно системата да достигне определеното работно налягане. И докато го достигне минава време и в стаята е ветрилник.
    Прикачвах последователно към тръбния 1 Ком...2Ком, но все същото. Накрая взех, че завих датчика в лист хартия и го прикрепих към мястото му. Знам че това не е нормално, но сега включва когато си стигне налягането и температурата на вътрешното тяло. Да не би да има нещо на вътрешната платка. Интересно ми е какво пропускам!!!

    При това студено време (в Бургас е -6 до -10 гр.) с какво налягане достигат климат с фреон R22, R407



  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 18:05
  2. Osaka CH12-SLE сам се включва и изключва
    От knopp във форум Климатици Osaka
    Отговори: 16
    Последно: 24-08-14, 03:37
  3. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 22:26
  4. Отговори: 6
    Последно: 01-11-10, 19:57
  5. Osaka колона 60-ка - нормално ли е?
    От venust във форум Климатици Osaka
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-06, 21:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе