Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Замръзване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #1

    Замръзване

    Здравейте, колеги!
    Възможно ли е климатик "Осака" да замръзне от това, че върху него /горния капак/ капе конденз от друг климаник, който е на два етажа над "Осака"-та?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    513
    #2

    Re:Замръзване

    Ами ако е така се увеличава влажността 100% и Осаката триябва да работи само в режим дефрост, ако има такава опция

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #3

    Re:Замръзване

    Цитат Първоначално публикувано от joro_bul
    Ами ако е така се увеличава влажността 100% и Осаката триябва да работи само в режим дефрост, ако има такава опция
    Нямам идея, тази "Осака" е на съседа под мен. Викал техници да я размразяват, а той самият не е махнал дренажната тръбичка на тавата и му направило впечатление, че тя е замръзнала, съответно не се оттича конденза.
    Та си мисля да не би техниците да го кръщават нещо... че и мен.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #4

    Re:Замръзване

    Здравейте, колеги!
    Възможно ли е климатик "Осака" да замръзне от това, че върху него /горния капак/ капе конденз от друг климаник, който е на два етажа над "Осака"-та?
    Всеки климатик не само Осака може да замръзне ако му тече друг климатик върху него или се отича покрив върху него.
    Даже и да не замръзне прави много по-чести и продължителни дефрости

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:Замръзване

    И да не е това причината... справедливо е този, който си е монтирал климатика последен, да отстрани проблема. Ти - с тава или дренаж. Той - с козирка. Ама се чудя, и стопаните и монтажниците... не гледат ли какво има отдолу/отгоре...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #6

    Re:Замръзване

    Благодаря, колеги!
    Ще поставя дренажната тръбичка отново.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #7

    Re:Замръзване

    Сакън, тогава твоя ще почне да трупа лед.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #8

    Re:Замръзване

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Сакън, тогава твоя ще почне да трупа лед.
    Е, то така си беше, ама какво да го правя съседа под мен?

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #9

    Re:Замръзване

    zdr izvinqvam se 4e se namesvam no da pitam ne6to.
    imam osaka 09 obiknoven no platkata mi se presaka.Dnes mi kazaxa 4e imalo yniversalni platki s dictansionno za okolo 40-50 lv.
    Nqkoi znae li dali 6te moga da go podkaram ako sloja takava.

    Здравейте!Извинявам се,че се намесвам,но да питам нещо.Имам Осака 09 обикновен,но платката ми се прецака.Днес ми казаха,че имало универсални платки с дистанционно за около 40-50 лв.Някой знае ли дали ще мога да го подкарам,ако сложа такава?

    Mod.edit avenger Писането на кирилица е задължително!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:Замръзване


  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #11

    Re:Замръзване

    Цитат Първоначално публикувано от sabev
    zdr izvinqvam se 4e se namesvam no da pitam ne6to.
    imam osaka 09 obiknoven no platkata mi se presaka.Dnes mi kazaxa 4e imalo yniversalni platki s dictansionno za okolo 40-50 lv.
    Nqkoi znae li dali 6te moga da go podkaram ako sloja takava.
    http://www.tehcomservis.com/forum/to...um=2&topic=322

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #12

    Re:Замръзване

    тези унервесални платки нямат функция дефрост и са не пригодими за по голяма част от климите на нашия пазар

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #13

    Re:Замръзване

    мерси за отговора но аз казвам за голямата платка където е импулсното захранване

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    27
    #14

    Re:Замръзване

    Ново двайсе!
    От сервиза на "Осака" казали, че е негов проблема,на съседа под мен и не могат да му осигурят козирка за климатика, това било допълнителен аксесоар. Както каза колегата Вклима, всеки климатик би замръзнал при тези условия /ако друга машина капе върху му/. Добре, тогава аз питам, къде са гледали монтажниците, та са ръгнали неговата машина точно под моята, като се има предвид, че е налице достатъчно място за монтаж на пет климатика един до друг? И в крайна сметка нали монтажниците трябва да осигурят нормалната и безпроблемна работа на климатика, та смятам, че една такава козирка е задължително условие.
    п.с. От магазина на "Еко Клима" помолили съседа да ми предаде следния мил съвет - да си купя от тях тава за климатика за 36лв!!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Замръзване

    Тя тавата като си замръзне,пак ще почне да прелива и да тече върху климатика на съседа.Така че и това не е решение. Монтажниците са си виновни,да ги натиска да си го местят встрани. Сто процента са го цопнали точно там,където им е било най-лесно за монтаж.
    Само дето едва ли в инструкциите за монтаж ( ако изобщо осааката има такива) ще има подобна ситуация,за да се хванеш в нещо написано. Тя осааката работи до -20,-28 гр,какво я бърка неква си водичка,капеща отгоре й.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Замръзване на външно тяло на АOYG14LEC Fujitsu.
    От SAS във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 19-10-14, 09:01
  2. Замръзване на външното тяло заради маркуча
    От todor_l във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 15-10-07, 22:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе