Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #1

    Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Здравейте колеги, гореспоменатия климатик ми служи безпроблемно вече 6г. досега.От 2-3 седмици обаче почна да прави мизерии.Първо почна на няколко дена за около 1 час да спира да духа студено, само вентилатора духа.После започна всеки ден по веднъж да го прави това.Последните 2-3 дни започна да не му дреме каква температура съм му задал - работи си 10-15 мин. и си изключва.След малко се включва и пак така - 10-15мин. и изключва без да е стигнал зададената му температура.А от днес на обед - спря на цяло да духа студено.Вентилатора си духа, на външното тяло се чува перката, че върти, но не духа хладно.Някъкъв съвет какво може да е сдало багажа, пълнене ли ще иска?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Osaka CH-12-TNS спря да духа хладно

    Сега в жегите най-много дефектира работният кондензатор на компресора, който също го пуска.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #3

    Re:Osaka CH-12-TNS спря да духа хладно

    Извикай техник да го види.Защо го мъчиш щом ти е служил вярно 6 години.Мисля че го е заслужил.Освен ако насила не си го довършил.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #4

    Re:Osaka CH-12-TNS спря да духа хладно

    Техник ще извикам със сигурност, това е ясно.Просто исках да съм ориентиран долу горе.Сега пак го включих да го пробвам.Като включих външното тяло веднага включи, чу се едно реле и след около секунда пак се чу някво реле и си върти перката на външното тяло.Чува се и за около секунда някъв звук от към външното тяло и заедно с това примижват и лампите в стаята......

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re:Osaka CH-12-TNS спря да духа хладно

    Компресора поема последни глътки въздух приятелю....изживял си е това ,което му е било отредено.Все пак извикай някой да го погледне.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Osaka CH-12-TNS спря да духа хладно

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Компресора поема последни глътки въздух приятелю....изживял си е това ,което му е било отредено.Все пак извикай някой да го погледне.
    +1.
    така беше и с моите 2 крауна преди а отлетят.... на небето

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #7

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    От 1 час и нещо пак имам хладно в стаята.Беше изгорял някъв кондензатор.Но пак, както и преди да спре да работи преди 3-4 дни, изключва преди да си е стигнал зададената температура.Работи 15 мин. и спира, пак работи 15-на минути и пак спира.За около час и нещо е свалил от 30 на 27 градуса в стаята, при зададени 22!

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #8

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Компресора поема последни глътки въздух приятелю....изживял си е това ,което му е било отредено.Все пак извикай някой да го погледне.
    Страхувам се че ще се повторя...но опитвай ...може и да има надежда....имаш ли ампер клещи...замери му консумацията преди да изключи.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #9

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Възможно е да си заминава вече незнам.Според момчето което идва да ми смени кондензатора, компресора бил Мицубиши и не били лоши.Аз утре мисля да разглобя вътрешното тяло и да го почистя и измия, че само филтрите съм чистил досега, а в стаята се пушеше до скоро.Имам чувството че и турбината не духа така силно както преди.
    П.П.Аз за всеки случай си заплюх едно Фужицу 12LGC ако сдаде багажа Осаката....

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Когато не се смени навреме кондензатора си заминава компресора. Ти си го мъчил 3 седмици да работи по този начин стискайки се да дадеш пари за техници. Сега обаче трябва да дадеш за нов климатик.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Компресорите са МАЦУШИТА и наистина не са лоши, но твоя явно вече си е изпял песента.Послушай ВАЛЕН.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #12

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Когато не се смени навреме кондензатора си заминава компресора. Ти си го мъчил 3 седмици да работи по този начин стискайки се да дадеш пари за техници. Сега обаче трябва да дадеш за нов климатик.
    Тия силни думи ги избягвай без да ме познаваш!Не съм се стискал и за момент, просто докато дойде техника, машината спря на цяло.Сега докато се подпирах реших да си разглобя вътрешното тяло и да го почистя.Не съм предполагал, че може толкова мизерия да се събере на едно място.Почистих питата обилно с Meglio и няма да ви казвам какъв цвят вода текна=6 години активно пушене.После стигнах и до турбината отдолу - ами то там имало съвсем развит нов свят!Как се е въртяла тази турбина незнам.Сега имам чувството, че въздушната струя е 3 пъти по-силна от преди.И резултата е на лице - за 25 мин. работа в стаята от 29.1 слезе на 24.7 градуса.Вече машината се изключва май нормално - 25 зададени.Ще видя тези дни как ще се държи и колко ще изкара......Мерси на всички за отделеното време и съвети.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    176
    #13

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    И моят климатик е за чистене, би ли ми казал как се работи с "Меглио"-то? Интересува ме най-вече с какво изплакна питата след като я почисти. И още нещо, "Меглио" не е ли агресивно към алуминият от който е направена питата?

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Външните тела също е хубаво да се чистят.

    През лятото в горещите дни при непочистено такова нагнетателното налягане се повишава, при което компресора прегрява повече и малко по малко лакът на намотките му прегаря.

    През зимата топлината, която отнема от вън намаля и въпреки че преди компресора има отделител на течност е възможно течен фреон да попадне в него, което води до изхвърляне на маслото или до хидравличен удар. Зависи от замърсеността и/или силата на зазскреженост на външното тяло.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    25
    #15

    Re:Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно

    Цитат Първоначално публикувано от iwan33
    И моят климатик е за чистене, би ли ми казал как се работи с "Меглио"-то? Интересува ме най-вече с какво изплакна питата след като я почисти. И още нещо, "Меглио" не е ли агресивно към алуминият от който е направена питата?
    Колега, всичко което съм направил го прочетох в темата за профилактика.Там е обяснено подробно:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,34778.0.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. климатиka духа хладно
    От toto4ev във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 28
    Последно: 21-12-12, 22:53
  3. Mitsubishi MSZ-V255 - след 30-40 минути духа хладно!?
    От djany_111 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-10, 20:35
  4. Osaka CH-12-DJ - не духа въобще топло
    От mantaman във форум Климатици Osaka
    Отговори: 3
    Последно: 14-12-08, 11:15
  5. Отговори: 27
    Последно: 16-12-07, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе