Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Midea CSU-12HHAA - след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #1

    Midea CSU-12HHAA - след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Здравейте, от два дни имам Midea CSU12HHAA . Смятам да го изплозвам и за отопление до температури над 0 градуса, после камина. Настроивам го за 26-27 градуса, духа топло ,затопля , но като достигне температурата , перката застава хоризонтално и от него лъха хлад, после отново затопля и т.н. Та къде ще му излезе края ако затопля , а после ми духа студено и пак топло ....цикъл. това нормално ли е за Мидея? В службата сме с япопнски климатици и няма такова нещо , като достигнат температурата перката се затваря и така е до следвщия цикъл за топло. Тук обаче топло-студено-топло...... в книжката не пише нищо по въпроса. Моля за информация от хора които се занимават с климатици, знам че не съм си купил най-доброто , но това мога да си позволя засега.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #2

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Siliev
    Не обърквай човека.На Midea CSU12HHAA режимите са изобразени със символи

    georgig
    Така работят нямаш проблем щом топли и не замръзва.И не духа студено, а върти стайния въздух.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #3

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Всичко си е наред с тая Мидея, просто като си достигне температурата и започва да "обдухва датчика" във вътрешното тяло и така следи като стане по-хладно от зададените градуси в стаята за да се включи пак на топло.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    2
    #4

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Благодаря за отговорите , явно това си е нормалния режим на работа при мидеиката , че и при други ....е за тия пари толкова

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #5

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    има Мидеи които не вентилират след като изключи машината затова е този форум да попиташ преди да купиш

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #6

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Че какво му е лошото като вентилира?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Много по добре е да вентилира от колкото да спре и да чака да се понижи темн. в горната част на стаята.Мое мнение

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #8

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Много си прав колега.Аз имам един, който постоянно вентилира и като купувах втория държах да спира вътрешното тяло докато почива.Е сега мога да кажа че съжалявам.Като спре забравя да тръгне,чак ми идва да му ударя един

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #9

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от pgv70
    Много си прав колега.Аз имам един, който постоянно вентилира и като купувах втория държах да спира вътрешното тяло докато почива.Е сега мога да кажа че съжалявам.Като спре забравя да тръгне,чак ми идва да му ударя един
    Това се казва "заспиване", да не би да си го преоразмерил, тоест да си сложил мощна машина в малко помещение?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    126
    #10

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Не колега,долу горе уж съм в час с климатиците.Помещението е 14кв,сложил съм 9-ка обаче като го настроя на 25гр.си работи нормално обаче като ги стигне спира и чак след 20-30мин.почва.Проблема го реших като му давам 27-28гр тогава съкращава периода на почивка.Все пак и друго има,стаята е много топла и мисля че е от това.По -нататък смятам да му изкарам датчика вън от вътрешното тяло да мери по-точно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    102
    #11

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Моят пък като се включи и забравя да спре да бачка от какво може да е,само да спомена че нямам изолация и ПВЦ дограма,а стаята ми е 17.5 квадрата.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #12

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Тук не съм съгласен с момчетата.От гледна точка на комфорта хич не съм доволен да си вентилира климатика-все пак е на режим отопление и се създава доста неприятно усещане ако усеща човек въздушната струя.Та си мисля колегата ако намали градусите при отопление на 23-24 дали ще продължи да вентилира?!?Има и Мидеа климатици които не обдухват постоянно.Аз лично имам китайче което не обдухва докато почива и съвсем не забравя да вкл. когато паднат граусите-поне за сега!!!(3 години)Ако пробваш пиши как се държи машината.А за форума би било добре ако на зададените конкретни въпроси отговарят хора работещи конкретно с този модел машина-така отговора е точен и ясен и не караме на догадки и предположения.А хората ще са по доволни от получените отговори и няма само да си лафим общи приказки

  16. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    219
    #13

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Вентилира си постоянно,без значение на колко градуса е.Втора зима съм с този модел и това не ми пречи,по-ме дразни шума от външното тяло ,заприличва леко на Осака

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    Аз съм го решил проблема с неприятното обдухване по следния начин:
    На моите клими може да се настрои струята на най-горно положение, духа успоредно на тавана.
    Верно е че така не е много "ефективно", но където и да се намираш в стаята не те "обдухва".
    А и не мога да разбера, това от какво е....на всичките ми климатици си седи зададено на 19 градуса , а в стаята е винаги 22-23....но таваните са ми 3,20-340 високи и май термометъра на вътрешното нещо се шашка.
    Навсякъде чета че всички си задават 26 и в стаята държи около 23...не че съм недоволен ама ми е малко странно, само в къщи го имам този "проблем"

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #15

    Re: Midea CSU12HHAA след топло започва да духа хладно, нормално ли е?

    rsvr моите 2 клими panasonic като обдухват си вдигат клапата нагоре.При теб не е ли така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 30
    Последно: 14-01-14, 20:53
  3. климатиka духа хладно
    От toto4ev във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 28
    Последно: 21-12-12, 22:53
  4. Osaka CH-12-TNS - спря да духа хладно
    От Parkinson във форум Климатици Osaka
    Отговори: 15
    Последно: 10-08-10, 08:26
  5. Mitsubishi MSZ-V255 - след 30-40 минути духа хладно!?
    От djany_111 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-01-10, 20:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе